Volkswagen ID.7 Tourer bude elektrické kombi s kufrem 545 litrů a skvělou aerodynamikou

Volkswagen zveřejňuje první fotografie ještě zamaskovaného zcela elektrického vrcholného modelu ID.7 ve verzi kombi a současně představuje nový název: ID.7 Tourer. Nový model bude v Evropě uveden na trh v roce 2024 – s velkorysým prostorem a vysokou hospodárností.

Volkswagen představí finální podobu designu v nadcházejících měsících. Volkswagen patří mezi globálně nejúspěšnější výrobce automobilů s karoserií kombi. Praktické modely, které u značky Volkswagen nesly dosud označení Variant nebo Shooting Brake (v případě modelu Arteon), nabízí již více než 60 let.


S novým modelem ID.7 Tourer zavádí značka Volkswagen pro verzi kombi nové označení a s ním poprvé poskytuje také konkrétní výhled na první zcela elektrické kombi, které oslaví debut v roce 2024.

Extrémně aerodynamickým vozem Volkswagen je již představený model ID.7 Limuzína se součinitelem aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,234, který právě přichází v Evropě na trh. Na téměř stejné úrovni je i součinitel aerodynamického odporu vzduchu připravovaného modelu ID.7 Tourer: cx = 0,242. Navzdory jedinečnému maskování s motivem „indiánského léta" lze již nyní vytušit eleganci a dynamiku tvarového řešení této varianty kombi. ID.7 Tourer zatím ještě v podzimním převleku. 

Maskovací fólie vychází z vícevrstvého laku modelu ID.7Fastback, který byl značkou Volkswagen vystaven na veletrhu CES v Las Vegas na začátku letošního roku. V souladu s aktuálním ročním obdobím nese maskovací fólie varianty kombi motiv „indiánského léta". Do maskování jsou hladce začleněny kódy QR na zádi.

Velkorysý prostor ve velmi kvalitním interiéru díky krátkým převisům karoserie a dlouhému rozvoru náprav. Při obsazení vozu pěti osobami poskytuje zavazadlový prostor objem až 545 litrů – měřeno do výšky opěradel zadních sedadel. Po jejich sklopení se objem téměř dva metry dlouhého zavazadlového prostoru zvětší až na 1.714 litrů. Stejně jako všechny modely z rodiny ID. vychází i nová karosářské verze modelu ID.7 z platformy MEB koncernu Volkswagen. 

Volkswagen ID.7 Tourer

Z výhod této modulární platformy s krátkými převisy karoserie a dlouhým rozvorem náprav těží také interiér. Výsledkem je charakter elegantního kombi vyšší třídy s mimořádně velkorysým vnitřním prostorem a ještě větším objemem zavazadlového prostoru. Stejně jako ID.7 bude Volkswagen vyrábět i ID.7 Tourer ve svém závodě Emden. ID.7 je po modelu ID.4 druhým modelem na základě platformy MEB, který je vyráběn na severozápadě Dolního Saska.

redakce


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

145 000 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

729 000 Kč

Nissan Navara

Rok výroby 2018

499 900 Kč