Volkswagen ID.7 Tourer bude elektrické kombi s kufrem 545 litrů a skvělou aerodynamikou

Volkswagen zveřejňuje první fotografie ještě zamaskovaného zcela elektrického vrcholného modelu ID.7 ve verzi kombi a současně představuje nový název: ID.7 Tourer. Nový model bude v Evropě uveden na trh v roce 2024 – s velkorysým prostorem a vysokou hospodárností.

Volkswagen představí finální podobu designu v nadcházejících měsících. Volkswagen patří mezi globálně nejúspěšnější výrobce automobilů s karoserií kombi. Praktické modely, které u značky Volkswagen nesly dosud označení Variant nebo Shooting Brake (v případě modelu Arteon), nabízí již více než 60 let.


S novým modelem ID.7 Tourer zavádí značka Volkswagen pro verzi kombi nové označení a s ním poprvé poskytuje také konkrétní výhled na první zcela elektrické kombi, které oslaví debut v roce 2024.

Extrémně aerodynamickým vozem Volkswagen je již představený model ID.7 Limuzína se součinitelem aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,234, který právě přichází v Evropě na trh. Na téměř stejné úrovni je i součinitel aerodynamického odporu vzduchu připravovaného modelu ID.7 Tourer: cx = 0,242. Navzdory jedinečnému maskování s motivem „indiánského léta" lze již nyní vytušit eleganci a dynamiku tvarového řešení této varianty kombi. ID.7 Tourer zatím ještě v podzimním převleku. 

Maskovací fólie vychází z vícevrstvého laku modelu ID.7Fastback, který byl značkou Volkswagen vystaven na veletrhu CES v Las Vegas na začátku letošního roku. V souladu s aktuálním ročním obdobím nese maskovací fólie varianty kombi motiv „indiánského léta". Do maskování jsou hladce začleněny kódy QR na zádi.

Velkorysý prostor ve velmi kvalitním interiéru díky krátkým převisům karoserie a dlouhému rozvoru náprav. Při obsazení vozu pěti osobami poskytuje zavazadlový prostor objem až 545 litrů – měřeno do výšky opěradel zadních sedadel. Po jejich sklopení se objem téměř dva metry dlouhého zavazadlového prostoru zvětší až na 1.714 litrů. Stejně jako všechny modely z rodiny ID. vychází i nová karosářské verze modelu ID.7 z platformy MEB koncernu Volkswagen. 

Volkswagen ID.7 Tourer

Z výhod této modulární platformy s krátkými převisy karoserie a dlouhým rozvorem náprav těží také interiér. Výsledkem je charakter elegantního kombi vyšší třídy s mimořádně velkorysým vnitřním prostorem a ještě větším objemem zavazadlového prostoru. Stejně jako ID.7 bude Volkswagen vyrábět i ID.7 Tourer ve svém závodě Emden. ID.7 je po modelu ID.4 druhým modelem na základě platformy MEB, který je vyráběn na severozápadě Dolního Saska.

redakce


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Sorento je krásná a dostala neobvyklé funkce
Test: Seat Ateca FR 1.5 TSI Black Edition - SUV ze staré školy umí překvapit Nové BMW X2 a BMW iX2 mají české ceny, elektrická verze je cenově zajímavá Test: Kia EV6 Earth - vesmírná loď okouzlí vzhledem a použitelností

Tipy z autobazarů

Jaguar XF

Rok výroby 2012

288 990 Kč

Mitsubishi ASX

Rok výroby 2015

249 999 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2016

393 000 Kč

Ford S-MAX

Rok výroby 2014

249 000 Kč