Volkswagen ID.7 se chlubí dojezdem až 700 kilometrů, na trh dorazí ještě letos

Volkswagen představil nový model ID.7, první globální elektrický model značky pro vyšší střední třídu. ID.7 je komfortním cestovním sedanem, který nabízí kombinaci dojezdu až 700 kilometrů (WLTP). Téměř pětimetrový model se vyznačuje také zdokonaleným, zákaznicky orientovaným konceptem ovládání a vysokou kvalitou.

V Evropě a Číně bude ID.7 uvedeno na trh v letošním roce, v Severní Americe v roce 2024.


ID.7 je prvním modelem na základě modulární platformy pro elektromobily MEB (Modularer E-Antriebsbaukasten) se zcela novou generací velmi hospodárného pohonu. Jeho elektromotor o výkonu 210 kW/286 k je dosud nejvýkonnějším elektromotorem v modelech Volkswagen ID. Tato výkonová varianta bude pro ID.7 k dispozici nezávisle na zvolené velikosti akumulátorové baterie. Agregát s interním označením APP550 byl vyvinut ve spolupráci se společností Volkswagen Group Components v Kasselu, kde je také vyráběn.

Nový pohon byl optimalizován především z hlediska spotřeby elektrické energie. V závislosti na velikosti sady akumulátorů bude možné podle předběžných údajů dosáhnout na jedno nabití dojezdu až 700 kilometrů podle metodiky WLTP a nabíjecích výkonů až cca 200 kW. ID.7 tím umocňuje své kompetence pro cestování na dlouhé vzdálenosti, které ocení především řidiči s vysokými počty ujetých kilometrů a fleetoví zákazníci.

volkswagen id.7

ID.7 má vnější délku téměř pět metrů a aerodynamicky tvarovanou karoserii. Jeho elegantně klesající oblouk střechy ve stylu kupé přispívá k dosažení vynikajícího součinitele aerodynamického odporu vzduchu cca 0,23 v závislosti na výbavě. Velkorysou nabídku prostoru v interiéru pro všech pět cestujících bylo možné vytvořit díky dlouhému rozvoru náprav ve spojení s krátkými převisy karoserie.

ID.7 poprvé používá nový koncept ovládání a zobrazování. Volkswagen tak reaguje na požadavky svých zákazníků a v příslušných oblastech zlepšuje zážitky spojené s ovládáním systémů a funkcí vozidla. Součástí nového konceptu jsou především následující sériově dodávané prvky:

  • displej informačního a zábavního systému s úhlopříčkou 38 centimetrů (15 palců)
  • průhledový displej s rozšířenou realitou
  • nové ovládání klimatizace a libovolně nastavitelná tlačítka pro oblíbené funkce integrovaná do první úrovně menu informačního a zábavního systému
  • dotykové posuvníky se spodním osvětlením

Imelda Labbéová, členka představenstva odpovědná za prodej, marketing a poprodejní služby značky Volkswagen: „ID.7 je pro značku Volkswagen v Evropě, Číně a Severní Americe extrémně důležitým modelem. ID.7 je atraktivním vozem, který nadchne jak současné, tak i nové zákazníky značky Volkswagen na celém světě. Ve voze značky Volkswagen tak nabízíme prémiové technologie, které přesvědčí exkluzivitou, špičkovým komfortem a vysokou užitnou hodnotou v každodenním provozu."

S novými masážními sedadly nebo elektronicky ztmavitelnou panoramatickou střechou nabízí ID.7 prvky výbavy na přání, které jsou jinak k dispozici pouze ve vyšších třídách u prémiových konkurentů. Novou panoramatickou střechu s „chytrým sklem" lze dotykovým ovládáním elektronicky zprůhlednit nebo zneprůhlednit. Stejně jako u mnoha dalších funkcí v modelu ID.7 může i ovládání střechy probíhat prostřednictvím hovorových hlasových povelů – o jejich realizaci se postará nový hlasový asistent „IDA". Nově vyvinuta byla i na přání dodávaná přední sedadla, která poprvé ve voze značky Volkswagen nabízejí adaptivní klimatizaci sedadel Climatronic – ta podle přání uživatelů zajišťuje chlazení, vyhřívání i vysoušení. V nabídce je rovněž masážní funkce oceněná pečetí kvality AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.). Portfolio výbavy na přání završuje audiosystém Harman Kardon o výkonu 700 W, jehož 14 highendových reproduktorů včetně centrálního reproduktoru vpředu a subwooferu v zavazadlovém prostoru zaručuje v novém cestovním sedanu značky Volkswagen přesvědčivé zážitky z poslechu.

Nejlepší asistenční systémy ve své třídě byly znovu zdokonaleny

Asistenční systémy, jakým je „Travel Assist" se sdílenými daty4, převezmou v případě potřeby řízení modelu ID.7 v příčném i podélném směru. Volkswagen vyvinul tuto asistenční funkci ve spolupráci se společností CARIAD, která se v rámci koncernu Volkswagen specializuje na software. Od rychlosti jízdy 90 km/h na vícepruhových dálnicích může systém „Travel Assist"5 podporovat řidiče modelu ID.7 také asistovanou změnou jízdního pruhu. Řidič musí na celý proces dohlížet, ale asistenční funkce mu citelně usnadňuje řízení. To platí i pro parkování, které elektrický Volkswagen zvládá různými způsoby samočinně. Jedním z nich je zaparkování vozu pomocí paměťové funkce5 na vzdálenost až 50 metrů. Řidič přitom může sedět za volantem modelu ID.7 nebo na parkovací manévr dohlížet zvenku v aplikaci na chytrém telefonu6.

Urychlená elektrická ofenziva: Deset nových modelů s elektrickým pohonem do roku 2026. Nové ID.7 je jedním z deseti nových elektrických modelů, které Volkswagen uvede na trh do roku 2026. Již v letošním roce se začne prodávat nové ID.3, ID. Buzz s dlouhým rozvorem1 a sedan ID.7. V roce 2026 bude uvedeno elektrické kompaktní SUV a sériová verze studie ID. 2all1 za méně než 25 000 eur. Výrobce automobilů z Wolfsburgu tak bude mít v porovnání s konkurencí nejširší portfolio elektromobilů. Nové ID.7 pro evropské a severoamerické trhy se bude vyrábět v závodě Volkswagen Emden. Varianta modelu ID.7 pro Čínu bude mít zajištěnu lokální výrobu.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč

Fiat Ostatní

Rok výroby 1963

129 000 Kč

Kia Ceed

Rok výroby 2019

219 900 Kč

Ford S-MAX

Rok výroby 2019

499 000 Kč