Škoda představila inovace svých modelů pro rok 2016

vloženo

Škoda Auto od konce května 2015 výrazně modernizuje nabídku svých modelů. Všechny modely Škoda nyní splňují náročnou emisní normu Euro 6 a modelová nabídka mladoboleslavské automobilky se díky tomu stává nejekologičtější v historii.

Škoda představila inovace svých modelů pro rok 2016 Škoda představila inovace svých modelů pro rok 2016

Zákazníci ocení motory s nižší spotřebou než doposud. U některých pohonných jednotek došlo po konstrukčních úpravách ke zvýšení výkonu při současném snížení spotřeby paliva. Zároveň jsou nyní všechny modely (vyjma Citigo) sériově vybaveny systémem Start-stop a rekuperací brzdné energie. Právě v souvislosti s výraznou ekologickou optimalizací celé modelové palety vozů ŠKODA je ukončena nabídka provedení GreenLine pro modelové řady Rapid, Rapid Spaceback, Yeti a Octavia.


„Inovace a vylepšení, které jsme provedli s příchodem nového modelového roku, výrazně překračují rámec průběžných modernizací a výsledky naší práce se v pozitivním slova smyslu dotknou všech nových zákazníků,“ hodnotí paletu vozů ŠKODA modelového roku 2016 Luboš Vlček, šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO Česká republika. „Všechny naše modely jsou nyní ekologičtější, v řadě případů disponují vyšším výkonem a nabízejí lepší výbavu a funkčnost, což je soubor vlastností, z nichž mají naši zákazníci jednoznačný profit,“ uzavírá Luboš Vlček.

Změny v celé modelové nabídce
V rámci zpřehlednění a usnadnění orientace zákazníků dochází napříč celou modelovou nabídkou ke sjednocení terminologie a používaných názvů. Výbavový stupeň Elegance nově nese označení Style tak, jak je tomu již u nových modelů Fabia a Superb. Sjednoceny byly rovněž názvy všech asistenčních systémů napříč modelovou paletou. Modernizací prošly také volanty všech modelových řad. Nyní mají lepší ergonomii a vyznačují se změnou provedení loga ŠKODA. Dílčí vylepšení funkčnosti, které zákazník zaznamená opět napříč celou modelovou nabídkou, přináší také systém konektivity SmartLink. Kromě jiného je nyní od úrovně infotainmentu Swing s 5palcovým dotykovým displejem do systému zahrnuta funkce DriveGreen – užitečná pomůcka, díky které může řidič jezdit úsporněji.

Citigo – praktičtější, atraktivnější a úspornější

Nejmenší model mladoboleslavské značky vstupuje do modelového roku 2016 s celou řadou praktických vylepšení. Kryt zavazadlového prostoru nyní už od základní výbavy Active zdvihají textilní táhla a zavazadelník je osvětlen. Součástí funkčních paketů je nově praktický odpadkový koš, dochází k rozšíření nabídky kol a Citigo nyní disponuje také LED technologií pro denní svícení integrovanou do předního nárazníku. Zákazníci se mohou těšit na nové interiéry a volanty, u provedení Monte Carlo se objevuje červená středová konzole a zadní svítilny jsou zatmavené, což malému vozu přidává na atraktivitě. Výkony a objemy pohonných jednotek zůstávají stejné, vyhovují však nově emisní normě Euro 6.Nová Fabia – sportovní model Monte Carlo pro obě karoserie
Hlavní změnou v nabídce vloni na podzim představeného modelu ŠKODA Fabia je uvedení atraktivní, sportovně laděné verze Monte Carlo, a to jak pro karoserii hatchback, tak pro praktické Combi. Provedení Monte Carlo se vyznačuje bohatší výbavou a na první pohled viditelnými stylistickými změnami – zákazník může volit z jedenácti atraktivních barev, vůz má efektní šestnáctipalcová černá kola z lehkých slitin a mimo jiné i černou mřížku chladiče a zpětná zrcátka, dále je vybaven zadním spoilerem či sportovními sedačkami. Provedení Monte Carlo je k dispozici pro motory s výkony od 66 kW včetně. V nabídce pro model Fabia se nově objevuje navigační systém Amundsen a dochází také k dílčí úpravě akčních paketů. Nově je možné na přání vybavit vůz v karosářském provedení Combi stříbrnými střešními nosiči.Rapid – nové technologie, infotainment a motorová paleta
Modelové řady Rapid se inovace spojené s modelovým rokem 2016 dotkly výrazně, což tomuto zákaznicky oblíbenému automobilu dále dodává na atraktivitě. Rapid je nyní nabízen s moderními motory, u nichž došlo vyjma verze 1.4 TDI/66 kW k navýšení výkonu při současném poklesu spotřeby a emisí. ŠKODA Rapid rovněž změnila platformu palubní elektroniky, díky čemuž má nyní integrovánu zcela novou generaci infotainmentu – v nabídce jsou systémy Swing, Amundsen a nově také Bolero. Jako základ poslouží autorádio Blues. Zákazníci se mohou rovněž těšit z kvalitní reprodukce hudby prostřednictvím ŠKODA Surround systému.Zásadní inovace proběhly u modelu Rapid rovněž oblasti bezpečnosti a asistenčních systémů. Standardní součástí ESP se stává Multikolizní brzda a funkce stabilizace přívěsu. Rapid může být nově vybaven systémy Driver Alert (asistent rozpoznání únavy řidiče), Front Assist (přední radar s funkcí nouzové brzdy), LED světly pro denní svícení (volitelně či jako standard verze Monte Carlo). Nově byly ukazatele směru integrovány také do vnějších zpětných zrcátek. Komfort zvyšuje možnost objednání akustické signalizace parkování vpředu i vzadu, systém bezklíčového startování tlačítkem Easy Start či dokonce zcela bezklíčový přístup KESSY. U modelu Rapid dále dochází k drobnější modernizaci vzhledu a výbav zahrnující např. nový panel přístrojů, design panelu klimatizace Climatronic, novou dekorační lištu Dark Brushed či nabídku kol Dentro a Castor.

Yeti – nová generace palubního systému a ekologičtější motory
Oblíbené kompaktní SUV vstupuje do modelového roku 2016 s novou motorovou paletou splňující emisní normu Euro 6 a s inovovanou nabídkou infotainmentu, u kterého si nyní může zákazník volit kromě zcela nového provedení Swing, také typy Blues, Bolero a Amundsen.

Octavia – nový model RS 230, nové motory a změny verze Scout i L&K
Také ŠKODA Octavia vstupuje do nového modelového roku s modernizovanými pohonnými jednotkami, které kompletně splňují emisní normu Euro 6. Příznivce sportovní jízdy potěší model ŠKODA Octavia RS 230, který má oproti výchozí verzi derivátu Octavia RS bohatě rozšířenou výbavu a je poháněn motorem 2.0 TSI s nejvyšším výkonem 169 kW. Atraktivní a dynamický vůz je k dispozici ve čtyřech barvách (červená, bílá, černá, šedá) a jeho sportovní charakter podtrhují černá 19palcová kola Xtreme. Díky použití nápravového diferenciálu s elektrohydraulicky řízenou svorností (VAQ) má Octavia RS 230 excelentní trakci v zatáčkách a za všech okolností vykazuje maximální jízdní stabilitu.Vylepšení se dočkalo i terénní provedení Scout, pro které je nyní nově k dispozici ESP s integrovanou funkcí Off-road identickou s modelem Yeti, v nabídce jsou také nová osmnáctipalcová kola Trinity. Rovněž výbavový stupeň L&K disponuje novými disky kol z lehkých slitin. Konkrétně se jedná o kola Hawk (17”) a Turbine (18”). Změny se u této nejvyšší výbavy dotkly také panelu přístrojů. I v ostatních výbavových stupních dochází k dílčím zlepšením a změnám. Pro všechny verze modelu Octavia je k dispozici inovovaná nabídka multimediálních infotaintment systémů. Provedení Bolero a Amundsen jsou nově k dispozici s vylepšeným rozlišením obrazovky o velikosti 6,5 palce (resp. 8 palců pro Columbus).

Škoda Auto

Vyhledat vozidla v inzerci: Skoda

Fotografie k článku

Fotografie k článku Škoda představila inovace svých modelů pro rok 2016 Fotografie k článku Škoda představila inovace svých modelů pro rok 2016 Fotografie k článku Škoda představila inovace svých modelů pro rok 2016 Fotografie k článku Škoda představila inovace svých modelů pro rok 2016

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Test ojetiny: Hyundai i30 – třetí generace stále táhne

Test ojetiny: Hyundai i30 – třetí generace stále táhne

Hyundai i30 třetí generace dostal na rozdíl od svých předchůdců tři různé karoserie, čímž zaujal mnoho motoristů už jako nový a nejinak je tomu na trhu ojetin. Konkurent mladoboleslavské Octavie si rozhodně na nezájem..

Na hybridní Hondu Civic stačí 769.900 Kč

Na hybridní Hondu Civic stačí 769.900 Kč

Společnost Honda oznamuje ceny zcela nového modelu Civic. Model Civic 11. generace, jehož cena začíná na 769 900 Kč je..

Dodávka pro rychlé kurýry s výkonem 2 000 koní? Nemožné? U Fordu realita

Dodávka pro rychlé kurýry s výkonem 2 000 koní? Nemožné? U Fordu realita

Čtyři elektromotory ve spojení s 50kWh baterií, opatřenou kapalinovým chlazením, a speciálním řídicím systémem udělují..

Dacie mají novou vizuální identitu a pojedou maximálně 180 km/h

Dacie mají novou vizuální identitu a pojedou maximálně 180 km/h

Uvedení nové identity značky je pro společnost Dacia také příležitostí uvést do praxe závazek, který skupina Renault..

Splašené kombi, to je nové BMW M3 v provedení Touring

Splašené kombi, to je nové BMW M3 v provedení Touring

BMW M3 Touring bude nabízené ve verzi Competition s pohonem všech kol M xDrive ve spojení s osmistupňovým automatem a..