Vznikne jen 750 ks BMW M4 Edition ///M Heritage, pospěšte si

Na Nürburgringu si o víkendu odbude svou světovou premiéru BMW M4 Edition ///M Heritage, které tvoří základ pro závodní BMW M4 DTM vyvinuté v BMW M Motorsport. Kromě originální vzhledu karoserie a interiéru oslní svými schopnostmi. Verzi Heritage pohání řadový šestiválec s výkonem 331 kW/450 k a s technologiemi M TwinPower Turbo.

S blížícím se závodním víkendem na okruhu Nürburgringu se sezona šampionátu cestovních vozů DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) konečně dostává do své rozhodující fáze. Navíc během víkendu DTM, který se koná ve dnech 13. až 15. září 2019, mohou návštěvníci očekávat další atrakci. Limitovaná série 750 kusů se bude prodávat po celém světěv období od listopadu 2019 do dubna 2020.


Světle modrá, tmavě modrá a červená – to jsou barvy, podle kterých fanoušci motoristického sportu okamžitě rozpoznají logo BMW M GmbH. Tyto charakteristické barvy zdobily ihned po založení společnosti BMW Motorsport GmbH v roce 1972 závodní vozy, které byly postaveny na technickém základě BMW 3.0 CSL a v závodech cestovních vozů byly mimořádně úspěšné. Od té doby tyto osobité pruhy ve třech klasických BMW GmbH barvách představují vzrušující výkony a exkluzivní design také na silnici. BMW M4 Edition ///M Heritage využívá této nezaměnitelné kombinace barev na jedinečných designových prvcích exteriéru a interiéru. Pro výroční model jsou k dispozici tři barvy karoserie: modrá Laguna Seca Blue, modrý metalický lak Velvet Blue a červená Imola Red. Střecha dvoumístného automobilu vyrobená z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny se navíc vyznačuje dekorativním pruhem v barvách BMW M, který je do kompozitového materiálu CFRP vsazen ve výrobní závodě pomocí speciálního výrobního procesu. Rovněž unikátní jsou kovaná 20“ M kola z lehké slitiny Star-spoke v matně šedé barvě Orbit Grey s odlišným rozměrem pro přední a zadní nápravu. 

Také interiér výročního modelu se vyznačuje exkluzivním výběrem barev a materiálů. Spektrum výbavy zahrnuje pro tento model specifická celokožená sedadla M ve dvoubarevném provedení s výraznými otvory v oblasti opěradel. Barevné provedení sedadel odráží barvu karoserie a je doplněno zčásti dvoubarevným prošíváním. Ve spojení s barvami karoserie modrá Laguna Seca Blue a modrý metalický lak Velvet Blue jsou sedadla v barevném provedení stříbrná Silverstone/černá s tyrkysovým prošíváním nebo modrým Velvet Blue a oranžovým prošíváním. S červeným lakem karoserie Imola Red jsou sedadla červená a černá se žlutým a červeným kontrastním prošíváním. 

Atraktivní a exkluzivní barevné schéma pokračuje také v interiéru, kde CFRP struktura karbonového obložení, navrženého výhradně pro BMW M4 Edition ///M Heritage, zahrnuje pruh se třemi charakteristickými M barvami. Jak lišty interiéru, tak i prahové lišty nesou loga „Edition ///M Heritage“ a „1/750“ na znamení, že jde o limitovanou edici tohoto modelu. Nápis „///M Heritage“ v tyrkysové, oranžové nebo červené barvě lze najít také na předních opěrkách hlavy. 

BMW M4 Edition ///M Heritage nabízí obzvláště exkluzivní příležitost zažít jízdní vlastnosti výkonného sportovního automobilu, známého pro svou dynamiku, agilitu a preciznost. Zároveň s tímto modelem BMW M GmbH pokračuje v tradici exkluzivních speciálních edicí, kterou značka drží již po dobu několika generací svých modelů. Tyto vozy v sobě odrážejí také nadšení pro výjimečné sportovní úspěchy nebo povědomí o historii konkrétních modelů, z nichž mnohé se v průběhu času staly vyhledávanými sběratelskými kousky. 

Výrazné barvy karoserie a osobitý design interiéru byly charakteristickými znaky již BMW M3 Edition z roku 2009. V té době byly pro výroční model vycházející ze čtvrté generace BMW M3 k dispozici čtyři barvy – bílá Alpine White, černá, žlutá Dakar Yellow a modrá Monte Carlo Blue. Úspěšný návrat společnosti BMW Motorsport do šampionátu DTM v roce 2012 zapříčinil výrobu BMW M3 DTM Champion Edition. V první sezóně po téměř 20leté přestávce získalo BMW pohár konstruktérů a tým BMW Schnitzer vyhrál bodování týmů. Kanaďan Bruno Spengler navíc získal titul pro jezdce. Vyrobeno bylo pouze 54 kusů tohoto výročního modelu – jeden automobil za každé vítězství, kterého v šampionátu DTM značka BMW dosáhla. V sezoně 2016 to byl neporazitelný Marko Wittman, německý pilot továrního týmu BMW, který se nakonec stal novým šampionem DTM. Na jeho počest vznikla limitovaná edice BMW M4 DTM Champion Edition v počtu 200 kusů. Výrazně okruhově orientovaná edice disponovala nejen exkluzivními designovými prvky, ale především byla vybavena četnými inovacemi, které již dříve speciálnímu modelu BMW M4 GTS s výkonem 368 kW/500 k pomohly dosahovat mimořádné výkonnosti.

Ve stejném roce BMW M GmbH představilo také edici modelu BMW M3 Sedan na památku BMW M3, jež debutovalo před třemi desítkami let. Speciální edice 30 Years M3 byla lakována výhradně modrým metalickým lakem Macao Blue a vznikla v limitované sérii 500 kusů. Nejnovějším příkladem fascinující kombinace výkonu a exkluzivity je BMW M4 Cabrio Edition 30 Years. Tento výkonný vůz se stahovací střechou vznikl v omezené sérii 300 kusů a byl představen v roce 2018 – 30 let po představení první generace BMW M3 Cabrio. Také tento výroční model se vyznačoval exkluzivními barvami karoserie – jmenovitě modrým metalickým lakem Macao Blue a oranžovým Mandarin II – a specifickým designem interiéru, který nabídl jedinečnou radost z jízdy jak na okresních silnicích, tak na závodních okruzích.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Peugeot 508

Rok výroby 2022

715 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

849 000 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč