BMW i4 a nové BMW řady 4 Gran Coupé prošly modernizací a dostaly zásadní novinku

Kabině vládne nově obrovský prohnutý displej s rozšířenou realitou.

Vizuální dojem obou modelů dále zdůrazňují nové barvy karoserie a kola z lehké slitiny, obzvláště výrazné přední světlomety a zadní laserová světla, která jsou nyní k dispozici jako volitelná výbava.


Prohnutý displej v interiéru nového BMW i4 a nového BMW řady 4 Gran Coupé je ideálním základem pro nejnovější evoluci ovládacího systému BMW iDrive s funkcí rychlého přístupu QuickSelect, pracujícího na základě BMW Operačního systému 8.5. Displej a ovládací systém lze pro navigační systém BMW Maps volitelně doplnit funkcí zobrazení rozšířené reality Augmented View. Kromě toho přináší do prémiové atmosféry všech modelových variant modernější atmosféru upravená palubní deska a nové varianty volantů, obložení interiéru a čalounění.

Nové BMW i4 a nové BMW řady 4 Gran Coupé se budou vyrábět v domovském závodě BMW v Mnichově, jehož přeměna na výrobní závod zaměřený výhradně na plně elektrické modely je díky značným investicím v plném proudu. Celosvětové uvedení nového BMW i4 a nového BMW řady 4 Gran Coupé na trh bude zahájeno v červenci 2024. Nejdůležitějšími prodejními trhy pro oba modely jsou USA, Německo, Velká Británie a Čína.

Světová premiéra BMW i4 v roce 2021 přinesla čistě elektrický pohon do jádra nabídky značky BMW. Model i4 byl prvním prémiovým automobilem střední třídy, který nabídl charakteristický design, kvalitu materiálů a techniku, stejně jako individualizaci a intuitivní ovládání spolu s lokálně bezemisním pohonem.

Nad všemi soupeři navíc BMW i4 vyniká výjimečným celkovým sladěním svých vlastností. Jeho propracovaný podvozek, který je naladěný přesně podle koncepce vozu a charakteristik elektrického pohonu, vytváří emocionálně přitažlivé zážitky z jízdy v typickém stylu značky BMW. Odborné znalosti BMW Group a desetiletí zkušeností s vývojem extrémně sportovních prémiových vozů se projevují v integraci všech systémů řízení hnacího ústrojí a podvozku a jsou zárukou dokonalé ovladatelnosti a stability BMW i4. Extrémně dynamické zrychlení probíhá s výjimečnou trakcí a směrovou stabilitou, zatímco precizní ovladatelnost vozu až k jeho limitům zvyšuje agilitu a dynamiku v zatáčkách. Radost z jízdy během cest na dlouhé vzdálenosti zvyšuje vysoká úroveň jízdního a akustického komfortu.

BMW i4 se zásluhou své celkové koncepce, kombinující podmanivou radost z jízdy a čistě elektrický pohon, postavilo do čela elektrické ofenzivy BMW Group. V roce 2023 se s prodejem více než 83.000 kusů jednalo o nejúspěšnější elektrický vůz společnosti. V poslední době se čistě elektrické varianty BMW řady 4 Gran Coupé podílely na jejích celkových prodejích přibližně dvěma třetinami. BMW i4 působilo také jako hnací síla transformace BMW M GmbH na společnost zabývající se elektromobilitou; nejvýše postavená varianta BMW i4 M50 xDrive se v letech 2022 a 2023 stala nejprodávanějším modelem BMW M.

Úspěch BMW i4 v Evropě také sehrál významnou roli v tom, že BMW Group se v roce 2023 opět podařilo snížit emise CO2 svého vozového parku. Předběžná hodnota 102,1 g/km v cyklu WLTP byla výrazně nižší než cíl Evropské unie 128,5 g/km. To ve srovnání s rokem 2022 znamená snížení flotilových emisí CO2 o 2,8 %.

BMW již deset let udává v prémiové střední třídě směr svým vozem s karoserií ve stylu Gran Coupé. Doplnění modelové řady BMW řady 4 o vůz kombinující praktičnost a jízdní komfort sedanu se sportovními schopnostmi a elegancí kupé okamžitě přilákalo další skupiny zákazníků, kteří v této třídě hledali pro BMW typickou radost z jízdy. A druhá generace BMW řady 4 Gran Coupé i díky ještě osobitějšímu designu posunula svou exkluzivitu o další stupínek výš. Její progresivní status se odráží také ve flexibilní architektuře pohonného systému, která nyní v tomto typu karoserie umožňuje i výrobu plně elektrických variant.

Druhá generace BMW řady 4 Gran Coupé opět spojuje plynulé linie a protáhlé proporce exteriéru s působivou praktičností interiéru. Čtyři dveře, tři sedadla vzadu a velké, vysoko se otevírající víko zavazadlového prostoru zlepšují každodenní využitelnost. Objem zavazadlového prostoru lze podle potřeby zvětšit ze 470 na maximálních 1.290 litrů. Tyto údaje platí jak pro zážehové a vznětové varianty BMW řady 4 Gran Coupé, tak pro BMW i4.

Gran Coupé je zdaleka nejúspěšnější karosářskou variantou v nabídce BMW řady 4. V roce 2023 tvořily modely BMW řady 4 Gran Coupé a BMW i4 více než 70 % jejích prodejů.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

red

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

139 000 Kč

Nissan Navara

Rok výroby 2018

479 900 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč