Suzuki Swift 2024 představen v evropské specifikaci. Má nové srdce a stále může mít pohon 4x4

O pohon novinky se bude starat mild-hybridní benzínový tříválec a v Česku se objeví v druhé čtvrtletí roku 2024.

Suzuki představuje zcela nový Swift v jeho již čtvrté novodobé globální generaci*. Ikonický model značky Suzuki se vyvinul v chytrý kompaktní vůz s ostrým designem, nejpokročilejšími bezpečnostními funkcemi a zábavným charakterem pro každodenní mobilitu.


Model Swift se těší dlouhodobé celosvětové oblibě. Letos oslavil 40 let, přičemž zákazníci i odborná veřejnost na něm oceňují zejména stylový design a jízdní vlastnosti. Od roku 2004 je označován jako globální model, kterého se za uplynulých 19 let prodalo ve 169 zemích světa přes 9 milionů kusů. Zcela nová generace navazuje na charakteristické přednosti svých předchůdců a klade ještě větší důraz na komfort, úspornost, zábavu za volantem a bezpečnost.

Leskle černá maska chladiče a diodový pás denního svícení ve tvaru L navazují na výrazný podélný prolis, který obepíná celou karoserii. Vystouplé lemy blatníků ještě více zdůrazňují tyto stylové prvky. Z bočního pohledu zaujmou svalnaté proporce, které podtrhují plovoucí střechu „vznášející se“ nad černými sloupky karoserie. Trojrozměrná grafika koncových světel a široký nárazník zasahující do boků dodávají novému Swiftu ze zadního pohledu robustní a hravý vzhled, který v okolním provozu bezpochyby vynikne.

Paleta laků karoserie se u nového Swiftu skládá z devíti jednobarevných a čtyř dvoubarevných možností, včetně nových odstínů modré Frontier Blue Pearl Metallic a žluté Cool Yellow Metallic. Zejména nový lak Frontier Blue Pearl Metallic společně s již známým červeným Burning Red Pearl Metallic mající výrazný lesk a živý odstín, symbolizují novou éru kvality laků značky Suzuki. Oba tyto laky karoserie jsou třívrstvé, s bohatou texturou a sytostí. 

Nový Swift nabízí prostorný a komfortní interiér vybavený ergonomicky laděnými detaily, které zlepšují zážitek z jízdy. Uspořádání palubní desky připomíná kokpit, který se důsledně zaměřuje na řidiče. Přístrojový štít je obklopen ovládacími prvky, v zájmu snadné obsluhy a v souladu se zásadami ergonomie mírně natočenými k řidiči. Vše je v dosahu a snadno použitelné. Interiér obklopuje posádku a kombinuje černou barvu se světle šedou, nejen na palubní desce, ale i na výplních dveří. Detaily v saténově kovových tónech se saténovým tmavě stříbrným lakem dodávají kabině sportovní a dynamický nádech. 

Audio s 9‘‘ displejem Devítipalcový kapacitní dotykový displej s rozlišením HD nabízí rychlou a přesnou odezvu. Obsahuje mimo jiné funkce propojení s chytrým telefonem Apple CarPlay® a Android Auto™ přes Wi-Fi i USB, hlasové ovládání a zobrazení informací o stavu vozu. Apple, Apple CarPlay, iPhone a Siri jsou ochranné známky Apple Inc., registrované v USA a dalších zemích. Google, Android, Android Auto a další značky jsou ochranné známky Google LLC. 

New Suzuki Swift 2024

Pokročilé bezpečnostní funkce Systém nouzového brzdění – Dual Sensor Brake Support II (DSBS II) Milimetrový radar a monokulární kamera sledují vozidla, cyklisty a chodce pohybující se před vozem a pomáhají předejít čelním, šikmým i bočním srážkám. Pokud hrozí kolize, řidič je varován zvukovým a vizuálním signálem. Jestliže v nebezpečné situaci řidič nebrzdí dostatečně intenzivně, brzdový asistent automaticky zesílí účinek brzd a pomůže rychleji zastavit. V případě, že řidič nereaguje přestože je riziko srážky nebezpečně vysoké, systém začne brzdit automaticky, aby snížil energii nárazu nebo předešel škodám.

Pokročilý systém udržování v jízdním pruhu – Lane Keep Assist (LKA) Při jízdě s adaptivním tempomatem LKA pomáhá řidiči udržet se uprostřed jízdního pruhu. Pokud systém zaznamená blízkost jiného vozidla nebo jiné překážky, např. dočasného dopravního značení při průjezdu stavbou, pomůže upravit směr jízdy tak, aby se řidič mohl těmto překážkám vyhnout s bezpečným odstupem.

Systém sledování řidiče – Driver Monitoring System (DMS) Kamera zabudovaná do přístrojového štítu sleduje oči a obličej řidiče. Pokud systém zaznamená, že je řidič unavený, usíná nebo nesleduje provoz před sebou, ozve se varovný zvukový signál a na displeji se zobrazí varovné hlášení.

Další bezpečnostní funkce v novém Swiftu:

- Systém udržování v jízdním pruhu

- Land Departure Prevention (LDP)

- Adaptivní tempomat (ACC)

- Systém rozpoznávání dopravních značek

- Traffic Sign Recognition (TSR)

- Systém sledování mrtvého úhlu

- Blind Spot Monitor (BSM)

- Systém sledování provozu za vozem

- Rear Cross Traffic Alert (RTCA)

- eCall

 

Nový motor 1,2 l s 12V mild-hybridním systémem SHVS 

Nový tříválcový benzinový motor o objemu 1,2 litru dodává Swiftu zlepšení na všech frontách. Přináší ještě nižší spotřebu paliva a nižší emise, více točivého momentu a živější reakce v nízkých otáčkách a vyšší výkon napříč celým spektrem otáček. 

V novém Swiftu je tento motor spojený s mild-hybridním systémem SHVS, který dále snižuje spotřebu a emise. Mild-hybridní sytém pomocí generátoru mění při zpomalování kinetickou energii vozu na elektřinu, kterou ukládá v lithium-iontové baterii. Takto uchovanou energii pak využívá při zrychlování.

Suzuki Swift

ALLGRIP AUTO je automatický systém pohonu všech kol, který připojuje zadní kola vždy, když zaznamená pokles trakce u kol přední nápravy. Při prokluzu předních kol viskózní spojka přenese točivý moment na zadní kola, a tím zlepší trakci, zejména při jízdě na sněhu a jiných druzích kluzkého povrchu.

Suzuki Connect zpřístupňuje řidiči v reálném čase údaje z komunikačního modulu vozu (DCM) a umožňuje pohodlné sledování informací a ovládání některých funkcí přes aplikaci v chytrém telefonu. Některé funkce jsou v novém Swiftu nyní také přístupné přímo přes 9‘‘ displej.

 

Hlavní funkce Suzuki Connect:

- Informace o stavu vozu

-Lokalizace zaparkovaného vozu

- Historie jízd

- Monitorování vozidla na vymezeném území

- Bezpečnostní varování

- Zobrazení varovných kontrolek

- Upozornění na servis nebo svolávací akci

Příchod modelu na český trh očekáváme v druhém čtvrtletí roku 2024.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2019

455 000 Kč

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč