Škoda ukázala interiéry nových modelů Superb a Kodiaq. Je to revoluční změna k lepšímu.

Digitalizace u Škodovky pokračuje ale v mnohem lepším světle. Do kabin se vrací kruhové ovladače, které dostaly navíc integrovaný displej. Mrkněte, co všechno bude jinak.

Ještě před světovou premiérou nových generací modelů Kodiaq a Superb představuje Škoda Auto zcela nový interiér s virtuálním kokpitem, head-up displejem a 13″ obrazovkou infotainmentu. Volič DSG převodovky má nové místo na sloupku řízení. Jednoduchý design středové konzoly nyní nabízí cestujícím ještě více prostoru. Multifunkční ovladače (Smart Dials) umožňují ještě snadnější ovládání funkcí ve voze. Každý z otočných a stlačitelných ovladačů poskytuje intuitivní a snadný přístup k mnoha funkcím vozu, digitální displej na ovladačích umožňuje rychlý komplexní přehled.


Oba modely se navíc s novou generací staly ještě udržitelnějšími: Škoda nyní také ve vozech Kodiaq a Superb používá potahové látky ze 100% recyklovaného polyesteru. „Interiéry značky Škoda pro nás znamenají intuitivnost, jednoduchost, orientaci na zákazníka a chytrá řešení. Naší nejnovější inovací jsou multifunkční ovladače (Smart Dials). Umožnily nám rozšířit intuitivní možnosti ovládání funkcí vozu a spojit to nejlepší z obou světů: manuální ovládací prvky a digitální displeje. V nových interiérech vozů Kodiaq a Superb se objeví také velký volně stojící displej, volič převodovky umístěný na sloupku řízení a středová konzola s čistým vzhledem.

 Díky těmto změnám se nám podařilo vytvořit ještě prostornější a útulnější interiér, který je poutavý a praktický a zároveň nabízí zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu.“ Peter Olah, vedoucí designu interiéru ve společnosti Škoda Auto Inovativní nové funkce pro ještě větší pohodlí ve voze Škoda Auto u obou připravovaných modelů individuálně upravila interiér, například volant, přístrojový štít, palubní desku nebo dekorační prvky. Volič převodovky je u obou modelů Škoda poprvé umístěn na sloupku řízení, kde je velmi lehce dostupný.

Středová konzola má díky tomu jednoduchý čistý vzhled a vzniklo tak více prostoru pro cestující na předních sedadlech. Dalšími novinkami v modelech Kodiaq a Superb jsou head-up displej, který nyní doplňuje 10" virtuální kokpit, a také centrální obrazovka infotainmentu, která je s úhlopříčkou 13" větší než kdykoli předtím. Další premiéru mají multifunkční ovladače (Smart Dials). Jedná se o otočné a stlačitelné ovladače, které chytře kombinují manuální a digitální ovládací prvky pro ještě intuitivnější ovládání.

Multifunkční panel: tlačítka s digitálním displejem Díky multifunkčnímu panelu posouvá česká automobilka osvědčenou kombinaci manuálních a digitálních ovládacích prvků ve svých vozech na novou úroveň a zavádí zcela nový koncept. Každý ze tří otočných a stlačitelných ovladačů pod obrazovkou infotainmentu má digitální displej s aktivní oblastí o průměru 32 milimetrů a umožňuje rychlý přístup k řadě funkcí vozu v závislosti na dané výbavě.

Dva vnější multifunkční ovladače určené pro řidiče a spolujezdce ovládají teplotu v interiéru, vyhřívání, ventilaci sedadel a na displeji zobrazují aktuálně zvolenou funkci. Prostředním ovladačem může řidič ovládat až čtyři různé funkce, například hlasitost, intenzitu ventilace, směr proudění vzduchu, Climatronic, jízdní režimy a přiblížení nebo oddálení navigační mapy. Prostřední ovladač lze nakonfigurovat v menu infotainmentu, krátkým stisknutím tlačítka se přepíná mezi jednotlivými funkcemi.

Další rozšíření nabídky Simply Clever prvků Ještě větší komfort ve voze poskytuje také bezdrátové nabíjení chytrého telefonu s výkonem až 15 W - v modelu Kodiaq dokonce pro dva telefony - spolu s aktivním chlazením. Kromě toho budou k dispozici až čtyři konektory USB-C s výkonem 45 W a 15W konektor USB-C u vnitřního zpětného zrcátka. Nový Kodiaq je navíc k dispozici s Top ergonomickými sedadly, která nabízejí pneumatickou masážní funkci. Cestující na zadních sedadlech najdou na středovém tunelu novou odkládací schránku.

V modelu Superb mají volant, přístrojová deska a dekorační lišty nový design. Vylepšena byla také na přání dostupná sedadla s masážní funkcí. Nově jsou vybavena deseti pneumaticky ovládanými masážními vaky a bohatou nabídkou programů. Bederní opěrka je nastavitelná ve čtyřech směrech. Stejně jako v modelu Kodiaq lze všechny funkce vyhřívání sedadel, volantu, čelního skla a skla pátých dveří ovládat prostřednictvím konfigurovatelného tlačítka v menu klimatizace.

Udržitelné materiály pro všechny látky a dva známé prvky Simply Clever Škoda používá udržitelné materiály pro všechny textilie v interiéru a pro dva tradiční Simply Clever prvky - deštník ve dveřích řidiče a škrabku na led. V modelu Kodiaq si zákazníci mohou vybrat z několika interiérů, vrcholem je interiér ecoSuite v černé nebo hnědé barvě. Všechny textilie jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného polyesteru. Kůže použitá v interiéru ecoSuite je vyčiněna ekologicky šetrným způsobem s využitím zbytků ze zpracování kávových zrn. U nejvyššího modelu L&K je interiér L&K Suite také k dispozici ve verzích s černou a hnědou barvou. Kůže použitá v interiéru Suite hnědý je vyčiněna udržitelným způsobem s využitím zbytkové vody ze zpracování oliv.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Peugeot 308

Rok výroby 2024

567 999 Kč

Nissan Navara

Rok výroby 2018

499 900 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

729 000 Kč