Škoda odhalila nový Superb. Nadchne krásným interiérem a spalovacími motory

Čtvrtá generace vlajkové lodi má po slavnostní premiéře. Nechybí kombi ani liftback. Model jde ve stopách Kodiaqu.

Škoda Auto v Dolních Břežanech odhalila čtvrtou generaci oblíbeného modelu Škoda Superb. Před zraky více než 250 zástupců mezinárodních médií představili novinku předseda představenstva společnosti Škoda Auto Klaus Zellmer, členové představenstva Martin Jahn a Johannes Neft a také Oliver Stefani, šéfdesignér automobilky Škoda.


Ve čtvrté generaci vozu Škoda Superb se odrážejí silné stránky předchozího modelu. Nabízí ještě sofistikovanější design, více prostoru, pohodlí a nejmodernější technologie. Škoda Superb čtvrté generace se vyznačuje novým konceptem interiéru se středovou konzolou, která má nový čistý vzhled a nyní poskytuje ještě více odkládacích prostor, protože volič převodovky byl přesunut na sloupek řízení.

Superb nabízí nová ergonomická sedadla s deseti pneumaticky ovládanými masážními vaky. Na výběr je celkem šest designů interiéru. Nové multifunkční ovladače (Smart Dials) kombinují manuální a digitální ovládací prvky a umožňují tak rychlý a snadný přístup k mnoha funkcím. Superb je nyní vybaven volně stojící obrazovkou infotainmentu s úhlopříčkou až 13″.

V modelu je poprvé k dispozici také head-up displej, který doplňuje 10″ virtuální kokpit. Škoda Auto klade zvláštní důraz na ekologii, proto jsou všechny textilie v novém modelu Superb vyrobeny ze 100 % z recyklovaných materiálů. Škoda Superb je samozřejmě vybavena různými Simply Clever prvky, jako je například elektricky ovládaný kryt zavazadlového prostoru pro karosářskou variantu kombi.

S novým modelem Superb budou mít zákazníci opět na výběr mezi karosářskými variantami kombi a liftback. Všech šest designů interiéru nabízí spoustu řešení s důrazem na udržitelnost, například textilie ze 100% ekologických materiálů. Inovativní multifunkční ovladače (Smart Dials) a nový koncept interiéru s volně stojící obrazovkou infotainmentu o úhlopříčce 13″ zároveň přispívají k ještě snadnějšímu ovládání.

nová škoda superb IV. generace

V nabídce jsou tři benzinové motory s výkony v rozpětí od 110 kW (150 k) do 195 kW (265 k) a dva naftové motory s výkony 110 kW (150 k) a 142 kW (193 k). Portfolio doplňuje nový plug-in hybridní pohon, nabízený výhradně pro kombi, a také zcela nová mild-hybridní verze.

Benzinový motor 1,5 TSI s mild-hybridní technologií se u vlajkové lodi Škoda z portfolia modelů se spalovacími motory objevuje poprvé, a také nejnovější generace plug-in hybridního pohonu. Ten poskytuje systémový výkon 150 kW (204 k) a díky větší vysokonapěťové baterii umožňuje čistě elektrický dojezd více než 100 km v režimu WLTP.

Skoda Superb generation

Nabídku pohonných jednotek doplňují dva benzinové motory 2,0 TSI a dva naftové motory 2,0 TDI, přičemž u vrcholných verzí je standardem pohon všech kol. Všechny varianty se dodávají s automatickou převodovkou DSG. Na přání dodávaná nová generace adaptivního podvozku DCC Plus nabízí rychlejší reakce a širší škálu nastavení odpružení od luxusního komfortu až po výrazné dynamické vlastnosti.

Inovativní asistenční systémy, jako asistent při odbočování nebo asistence při průjezdu křižovatkou mají v modelu Superb premiéru.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

BMW Řada 5

Rok výroby 2020

849 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

145 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

999 000 Kč