Rolls-Royce Cullinan Black Badge Blue Shadow - vesmírná krása, která je vyprodaná

Rolls-Royce představuje model Cullinan Black Badge Blue Shadow Private Collection, který odhaluje krásu a tajemství vesmíru. Jestli po novince toužíte, máte smůlu. Všech 62 exemplářů již má své majitele po celém světě.

Společnost Rolls-Royce s potěšením představuje model Cullinan Black Badge Blue Shadow Private Collection, který odhaluje krásu a tajemství vesmíru. Pro tento jedinečný výtvor přední designéři značky Rolls-Royce čerpali inspiraci z Kármánovy linie, neviditelné hranice ve výšce 100 kilometrů neboli 62 mil nad zemským povrchem, kde končí atmosféra naší planety a začíná vesmír.


Společnost Rolls-Royce s potěšením představuje model Cullinan Black Badge Blue Shadow Private Collection, který odhaluje krásu a tajemství vesmíru. Pro tento jedinečný výtvor přední designéři značky Rolls-Royce čerpali inspiraci z Kármánovy linie, neviditelné hranice ve výšce 100 kilometrů neboli 62 mil nad zemským povrchem, kde končí atmosféra naší planety a začíná vesmír.

V této mystické, éterické oblasti se modrá obloha, kterou vidíme na Zemi, vytrácí do temnoty vesmíru a vytváří intenzivní tmavě modrou zónu, kde se temno stává viditelným. Je to krásný, tichý a tajemný svět vyhrazený pro pár vyvolených, který dokonale ztělesňuje podstatu provedení Blue Shadow (Modrý stín).

Tato nová zakázková varianta modelu Cullinan Black Badge je omezena na pouhých 62 vozů pro celý svět, jeden za každou míli od povrchu Země ke Kármánově linii.

KAROSERIE S ODSTÍNY MODRÉ

Nová barva karoserie modrá Stardust z programu Bespoke zachycuje tmavě modrou barvu horních vrstev zemské atmosféry. Saténově tónovaný rámeček masky chladiče a aerodynamické prvky nárazníku jsou inspirovány povrchovou úpravou tepelného štítu používaného k ochraně raketoplánů před intenzivním teplem při jejich opětovném vstupu do zemské atmosféry.

Soška Spirit of Ecstasy je vytvořena z materiálu kosmických lodí: vznikla pomocí techniky 3D tisku z titanu. Je pokryta tenkou vrstvou modrého laku, který obsahuje perleť a zároveň odhaluje zrnitou texturu titanu. Logo Black Badge a název Blue Shadow Private Collection jsou vyryty na základně sošky Spirit of Ecstasy a vyplněny barvou modrá Charles. Kola modelu Blue Shadow, která dotvářejí vnější estetiku vozu, jsou jemně zatmavena pomocí průsvitného laku.

INTERIÉR S NADPOZEMSKÝM NÁDECHEM

Na Kármánově linii se viditelný okraj zemské atmosféry jeví jako modrá svatozář. Tento přechod z modré oblohy do temnoty vesmíru je zachycen na jedinečném lakovaném panelu palubní desky a dveřních výplních modelu Blue Shadow. Ty byly vytvořeny pomocí šesti vrstev laku, které kombinují pět modrých odstínů s hlubokým černým nádechem, aby vytvořily fascinující trojrozměrný efekt. Vše je zakončeno čirou vrstvou obsahující modré a čiré skleněné částice, které laku dodávají další hloubku a lesk – poměr byl přesně definován až na zlomek procenta: je to přesně 0,05 %. Panel palubní desky je doplněn o hodiny z programu Bespoke, které jsou jedinečné pro Private Collection a obsahují světle modré eloxované detaily a vyrytý nápis Blue Shadow.

STROPNÍ OBLOŽENÍ STARLIGHT HEADLINER V PROVEDENÍ „PRÁH VESMÍRU“

Prostřednictvím modelu „Blue Shadow“ posunul Rolls-Royce legendární stropní obložení Starlight Headliner na ještě hvězdnější úroveň: složitá výšivka Měsíce, obklopená řadou „hvězd“, přenáší cestující na okraj vesmíru. Výšivka, která představuje povrch Měsíce s množstvím kráterů v trojrozměrném provedení, zahrnuje pět různých barev nití, z nichž každá je kvůli vytvoření výrazné textury aplikována jinou technikou. Celkově je výšivka vytvořena z 250 000 samostatných stehů – to je proces, který trvá plné dva dny.

Stropní obložení Starlight Headliner naplňuje kabinu jemnou září a pocitem úžasu. Obsahuje celkem 1 183 „hvězd“ – 799 bílých a 384 modrých – a každá je umístěna samostatně v koženém čalounění s perforovanými otvory, přesně vyznačenými křídou a vyraženými ručně. K umocnění tajemnosti a atmosféry má stropní obložení třpytivý efekt „hvězd“ z optických vláken dále vylepšen pro ještě více okouzlující zář.

NOVÉ UMĚLECKÉ PLÁTNO: PERFOROVANÁ KŮŽE

Vůbec poprvé u vozů Rolls-Royce představují přední a zadní sedadla unikátní perforované umělecké dílo inspirované pohledem na Zemi z vesmíru. Vzor je tvořen drobným děrováním v kůži, které dohromady vytváří dojem organických, stále se posouvajících mraků vířících nad kontinenty a oceány.

Tyto perforace jsou vyrobeny ve dvou různých velikostech: menší (o průměru 0,8 mm) tvoří pevninu, zatímco o něco větší (1,2 mm) evokuje moře; prázdné prostory kůže mezi nimi zase představují mraky. Každé sedadlo má více než 75 000 perforací, všechny jednotlivě vytvořené. Návrh tohoto modelu trval dva týdny a prošel pěti zkouškami, než dosáhl nejvyšší úrovně kvality požadované týmem specialistů programu Bespoke automobilky Rolls-Royce. Výsledkem je dokonalé zarovnání zajišťující homogenní a jednotný vzhled na všech čtyřech sedadlech.

Vzor perforace sedadel je použit i na zadní části piknikových stolků. Po sklopení jsou opatřeny dýhou v odstínu Klavírní černá a mají skleněnou lesklou povrchovou úpravu, která odráží pohled do temnoty vesmíru. Každý stolek také obsahuje text motivu této kolekce, vykládaný leštěným hliníkem pod krycí vrstvou laku – „Blue Shadow se vyskytuje ve vnějších extrémech našeho světa a poskytuje mimořádnou perspektivu a schopnost dotknout se hvězd“.

DOPLŇKY Z PROGRAMU BESPOKE

Tým specialistů programu Bespoke vytvořil pro Cullinan Black Badge Blue Shadow řadu jedinečného příslušenství. Exkluzivní krycí potah vozu má stejný vzor, jaký byl použit na sedadlech. Řidiči a cestující na svých cestách mají k dispozici jedinečnou sadu zavazadel, která je rovněž pojata v barevném provedení Private Collection. Zákazníci si mohou objednat také přesnou repliku modelu Cullinan Black Badge Blue Shadow Private Collection v měřítku 1:8 s plně funkčním venkovním a vnitřním osvětlením, protisměrně otevíranými dveřmi a interiérem, který obsahuje všechny detaily Private Collection, včetně osvětlených prahů z programu Bespoke.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

729 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

999 000 Kč