Nový Volkswagen Passat Variant je tady. Nechybí obrovský kufr a hybridní verze

Nový Passat Variant bude uveden na trh v prvním čtvrtletí 2024. S více než 34 miliony prodaných exemplářů je Passat po Golfu historicky nejprodávanějším modelem značky Volkswagen, a předstihl dokonce již i legendárního Brouka.

Nová generace bestselleru střední třídy se zaměřuje na působivý aerodynamický design, nové hospodárné pohony, vysokou kvalitu a velký počet nových technologií. 


Kompletně nový vůz, přesto typický Passat. Čistý a působivý design je z každé perspektivy nový, ale jednoznačně identifikovatelný jako Passat a Volkswagen. Požadavky zákazníků zohledňuje nabídka hospodárných pohonů, která zahrnuje tři nové plug-in a mild hybridní pohony a pět variant přeplňovaných zážehových a vznětových motorů. Passat Variant poskytne cestujícím v tichém a prostorném interiéru vysokou úroveň cestovního komfortu, kterou lze ještě umocnit na přání dodávaným novým adaptivním podvozkem („DCC Pro“) a novými sedadly ergoActive (s funkcí tlakové bodové masáže). Zcela nově vyvinutá digitalizovaná přístrojová deska umožní intuitivní ovládání všech funkcí. Na přání dokáže nový Passat navíc automaticky zaparkovat a překonávat dlouhé vzdálenosti v režimu asistované jízdy.

Dva nové plug-in hybridní pohony. Nejlepším příkladem jsou dva zcela nově vyvinuté plug-in hybridní pohony (eHybrid) se systémovým výkonem 150 kW (204 k)1 nebo 200 kW (272 k). Ve spojení s novou sadou akumulátorů o využitelné kapacitě 19,7 kWh umožní dojezd cca 100 km výhradně na elektřinu. Díky této vzdálenosti se nový Passat Variant promění v každodenním provozu v elektromobil. K tomu přispějí také krátké doby nabíjení, protože akumulátorovou baterii bude nyní možné nabíjet střídavým proudem výkonem 11 kW místo dosavadních 3,6 kW. Na rychlonabíjecích stojanech se stejnosměrným proudem může Passat Variant eHybrid dobíjet elektrickou energii dokonce výkonem až 50 kW. Aliance elektromotoru a nového, hospodárného přeplňovaného zážehového motoru (1.5 TSI evo2) zajišťuje navíc celkový dojezd cca 1000 km.

Nový 48V mild hybrid. Další novinkou pro model Passat je 48V mild hybridní pohon (eTSI s výkonem 110 kW/150 k), který přeměňuje kinetickou energii na elektrickou a umožňuje setrvačnou jízdu s vypnutým spalovacím motorem. Nabídku pohonu završují dva přeplňované zážehové motory (2.0 TSI) o výkonu 150 kW (204 k) nebo 195 kW (265 k) a tři turbodiesely (2.0 TDI) dodávané ve výkonových stupních 90 kW (122 k), 110 kW (150 k) nebo 142 kW (193 k). Ve všech případech je součástí sériové výbavy dvouspojková automatická převodovka DSG. Varianty s výkonem 195 kW nebo 142 kW mají sériově pohon všech kol 4MOTION. Všechny ostatní varianty disponují pohonem předních kol.

Nová soustava displejů. Volkswagen zcela nově koncipoval velmi kvalitní interiér. Nepřehlédnutelné jsou přehledně členěné, velkoplošné displeje ve stylovém, funkčním a pokrokovém pojetí. Technický základ tvoří MIB4. Nejnovější generace modulární platformy pro informační a zábavní systémy umožňuje intuitivní ovládání, které je důsledně přizpůsobeno požadavkům řidičů vozů Volkswagen.

Asistované parkování. Nový Passat Variant bude uveden na trh s rozšířenou nabídkou nejmodernějších asistenčních systémů. Novinkou je spektrum asistenčních systémů pro parkování. Mezi ně patří na přání dodávané systémy „Park Assist Plus“, „Park Assist Pro“ a funkce paměti pro „Park Assist Pro“. Prostřednictvím systému „Park Assist Pro“ může řidič zaparkovat nový Passat Variant pomocí dálkového ovládání na chytrém telefonu a stejným způsobem i vyjet z parkovacího místa. Je-li Passat vybaven funkcí paměti pro „Park Assist Pro“, dokáže systém na přání zaznamenat a uložit posledních 50 metrů jízdy. Jakmile se Volkswagen znovu ocitne na příslušném místě – například před vjezdem pod zastřešené parkovací stání u domu –, nabídne řidiči, že převezme zaparkování vozu. Možné je i automatické vyjetí z parkovacího místa.

Světová premiéra pro „DCC Pro“. Novou úroveň podvozkové techniky reprezentuje adaptivní regulace podvozku „DCC Pro“, která svým rozsahem nastavení mezi maximální dynamikou a nejvyšším komfortem nastavuje laťku ve střední třídě. Tyto výjimečné vlastnosti umožňuje poprvé ve voze Volkswagen použitá dvouventilová technologie tlumičů. Vysokou úroveň cestovního komfortu nabízejí také nová sedadla ergoActive Plus s 10komorovým vzduchovým systémem pro tlakovou bodovou masáž. Prodloužení rozvoru náprav o 50 mm přineslo zvětšení prostoru pro nohy o 50 mm. Zavazadlový prostor nabízí objem až 1.920 litrů. Nový Passat Variant je tak ideálním všestranným automobilem pro podnikání i volný čas.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

999 000 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč

Nissan Navara

Rok výroby 2018

499 900 Kč