Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej

vloženo

Zbrusu nová Kia Sportage se v České republice začne prodávat v lednu 2022. Korejská automobilka dnes konečně odhalila podobu interiéru této novinky. Hlavním tahákem bude zakřivený displej, třízónová klimatizace nebo použité luxusní materiály.

Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej

Interiér byl navržen s ohledem na snadnou a rychlou dostupnost všech ovládacích prvků vozidla. Nová Sportage nabízí vymodelovaný displej zabudovaný do přístrojové desky, obsahující dvě 12,3" obrazovky s jemnou grafikou a navozující podobné pocity jako při sledování filmu v kině. Bezprostředně před řidičem se nachází přístrojový štít Sportage, využívající nejmodernější technologii LCD s neuvěřitelně precizním a čistým podáním grafiky. Uprostřed najdeme špičkový dotykový displej, zajišťující veškeré požadavky řidiče i zbytku posádky ohledně konektivity, funkčnosti a využitelnosti.


Zbrusu nové SUV nabízí plnou konektivitu s přístupem k nejnovějším online aktualizacím softwaru a mapových podkladů. K dispozici je i mobilní aplikace Kia Connect pro dálkovou komunikaci uživatele s vozidlem. Řidič má možnost synchronizovat kalendáře, plánovat trasy pomocí online navigace a přistupovat k nejdůležitějším palubním funkcím, jako např. dopravním informacím v reálném čase, informacím o čerpacích stanicích v okolí nebo vždy aktuálním předpovědím počasí. Jediným dotekem v aplikaci Kia Connect (v oddílu Monitorování na dálku) může řidič zkontrolovat, zda jsou zamčené dveře vozidla, zavřená okna, příp. kde přesně se vozidlo nachází.

Intuitivní ovládací prvky

Všechna rozhraní byla navržena s ohledem na intuitivní ovládání a snadnou dosažitelnost. Výsledkem integrované konstrukce palubního infotainmentu a klimatizace je vzhled s rychlou dostupností klíčových ovládacích prvků z předních sedadel bez nutnosti procházet strukturované nabídky na displeji. Elektronická parkovací brzda (standardně pro všechna provedení) je umístěna vedle volantu, čímž se uvolnilo další místo na středovém panelu.

Napříč celou kabinou usilovali návrháři o to, aby všem pasažérům dopřáli velkorysé místo k uvolnění a příjemnému cestování. Ergonomicky vyvedený středový panel (u vybraných modelů) zahrnuje snadno dostupný kruhový ukazatel systému elektronického řazení; přihrádka pro nabíjení chytrých telefonů zase nabízí vysokorychlostní bezdrátové nabíjení o výkonu 15 W. Třízónová klimatizace zvyšuje cestovní pohodlí díky možnosti nezávislého nastavování teploty na obou předních sedadlech, resp. v zadním prostoru kabiny. Po celé kabině najdeme řadu dalších praktických funkcí a řešení, jako např. rychlodobíjecí porty USB, univerzální háčky na zadní straně sedadel, resp. zadní sedadla dělená a sklopná v poměru 40:20:40 pro snazší převážení objemnějších předmětů.

Kia Sportage interior

Kromě mimořádně pohodlného cestování se pasažéři mohou těšit na pohlcující zážitky při poslechu audia díky prémiovému systému prostorového ozvučení renomovaného výrobce Harman Kardon.

Pečlivá volba materiálů

Model Sportage je v Evropě natolik oblíbený, že se návrháři Kia rozhodli provést vlastní průzkum vkusu evropských zákazníků a následně pečlivě zvolit barvy, materiály a vzory čalounění sedadel i obkladů v kabině. Vybrány byly pouze materiály nejvyšší kvality – kvalitní na dotek, evokující luxusní atmosféru, ale současně i vysoce odolné. Náladové osvětlení v interiéru proměňuje kabinu v přívětivý prostor pro posádku.

K luxusnímu vzhledu zbrusu nové Sportage přispívají i propracované výdechy ventilace se vzhledem hliníku nebo typický proužek ubíhající napříč celou šířkou přístrojové desky až po výplně dveří. V nabídce je i nejvyšší provedení GT-line s obkladovými prvky, které kladou důraz na sportovní a dynamický charakter tohoto SUV. Na sedadlech zaujme luxusní tmavý velur v kombinaci s kůží; intimní prostředí je ještě zdůrazněno černým čalouněním stropu kabiny a velurovým potahem obkladových prvků. Na agilní charakter vozu poukazuje sportovní ergonomicky tvarovaný volant se zploštělou spodní částí a stylovým emblémem GT-line, lákající řidiče naplno si vychutnat požitek z jízdy.

Promyšlený vnitřní prostor

Proporce kabiny zbrusu nové Sportage byly speciálně navrženy podle nároků evropských zákazníků na praktičnost, funkčnost a všestrannost. Nejnovější SUV značky Kia používá kompaktní rozvor 2680 mm při šířce karoserie 1865 mm, délce 4515 mm a výšce 1645 mm, a nabízí tak mimořádně prostorný interiér pro celou posádku i se zavazadly.   

Na předních sedadlech Sportage čeká cestující velkorysý prostor; ve druhé řadě se pasažéři mohou těšit na místo pro nohy 996 mm, na čemž má podíl i štíhlý sportovní design předních sedadel. Zavazadelník disponuje objemem až 591 litrů (podle VDA); po sklopení zadních sedadel je pro náklad připraveno až 1780 litrů.

Vedle provedení se spalovacími motory se bude zbrusu nová Sportage nabízet i jako mild-hybrid (MHEV), hybrid (HEV) a plug-in hybrid (PHEV) pro ekologické cestování bez kompromisů. Konstrukce hybridu a plug-in hybridu byla pečlivě promyšlena tak, aby dopady na prostor pro posádku i zavazadla byly skutečně minimální. V případě hybridního provedení je akumulátorový modul zabudován pod zadními sedadly, a tak pro nohy i zavazadla zůstává přibližně stejně místa jako u Sportage se spalovacím motorem. V případě plug-in hybridní varianty Sportage našel vysokonapěťový akumulátor místo pod kabinou SUV ve prospěch rovnoměrného rozložení hmotnosti, jakož i zachování praktického, pohodlného a všestranného interiéru.


redakce

Vyhledat vozidla v inzerci: Kia

Fotografie k článku

Fotografie k článku Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej Fotografie k článku Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej Fotografie k článku Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej Fotografie k článku Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej Fotografie k článku Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej Fotografie k článku Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej Fotografie k článku Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej Fotografie k článku Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej Fotografie k článku Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej Fotografie k článku Nová Kia Sportage bude mít velký zakřivený displej

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kia Niro se nebojí odvážného vzhledu. Nabídne tři druhy pohonu

Kia Niro se nebojí odvážného vzhledu. Nabídne tři druhy pohonu

V pojetí exteriéru Nira je zřejmý silný vliv koncepčního modelu Habaniro z roku 2019, který zaujal stylovým a smělým vzhledem crossoveru a neotřelým dvoubarevným lakem karoserie. Široký zadní sloupek, volně přecházející..

Nový pick-up Ford Ranger dostane šestiválcový turbodiesel a vzhled F-150

Nový pick-up Ford Ranger dostane šestiválcový turbodiesel a vzhled F-150

Modrý ovál představil zbrusu novou generaci pick-upu Ranger. Oblíbený model se na českém trhu utká s Toyotou Hilux nebo..

Rizika při půjčení vozidla. Na co si dát pozor?

Rizika při půjčení vozidla. Na co si dát pozor?

Půjčení vozu nespočívá pouze v tom, že nějaké osobě předáte klíčky a technický průkaz. Z právního hlediska totiž..

Test: Peugeot 508 SW GT Hybrid  je uhrančivé a úsporné kombi

Test: Peugeot 508 SW GT Hybrid je uhrančivé a úsporné kombi

Nová generace Peugeotu 508 se po stránce designu maximálně povedla, a to jak v provedení sedan, tak kombi. Novinka se..

Nejrizikovější období pro chodce je tady. Bez reflexních prvků nejsou ve tmě vidět

Nejrizikovější období pro chodce je tady. Bez reflexních prvků nejsou ve tmě vidět

Podzimní, a ještě více zimní čas zvyšují riziko nehody motorových vozidel s chodci pohybujícími se z jakéhokoliv důvodů..