Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy

vloženo

Dne 24. března 2023 zajeli členové vývojového týmu Civic Type R kolo za 7 minut 44,881 sekundy na nesmírně náročném německém okruhu, kterému se přezdívá „Zelené peklo“. Civic Type R se tak stal nejrychlejším sériově vyráběným vozidlem s pohonem přední nápravy.

Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy

Model Type R ve své nejnovější verzi poskytuje výkon 329 HP a točivý moment 420 Nm. Ve spojení s modernizovanou šestistupňovou manuální převodovkou zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 5,4 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 275 km/h.


K rekordnímu času přispěl také nový, uhlazenější design exteriéru modelu Civic Type R 2023 s vysoce pokročilými aerodynamickými řešeními, jako je úhel výše umístěného zadního křídla a komplexní prvky podvozku, jejichž kombinace vytváří přesně definovaný přítlak.

Navíc o 35 mm delší rozvor kol ve srovnání s předchozím modelem Type R a víceprvkové zavěšení zadních kol doplňuje výrazně širší rozchod zadních kol. Vůz je tak oproti předchůdci stabilnější v zatáčkách. Tyto součásti byly také zdokonaleny opakovaným testováním na dálnici i na trati Nürburgring.

„Pro model Civic Type R byl zvolen vývojový koncept „Ultimate Sport 2.0“, jehož cílem je stvořit dokonalý sportovní model s pohonem přední nápravy, který vzbuzuje důvěru řidičů a zároveň v nich probouzí vzrušení, po kterém vždy toužili,“ vysvětluje Hideki Kakinuma, hlavní konstruktér modelu Civic Type R. „Od uvedení modelu Civic TYPE R v roce 2022 jsme po celém světě zaznamenali řadu pozitivních ohlasů, které daleko předčily naše očekávání. Zbývala však ještě jedna výzva, kterou jsme museli zvládnout – zajistit, aby byl nejrychlejším modelem s pohonem předních kol na okruhu Nürburgring.

„Šest let po předchozí generaci jsme dosáhli nové dimenze ve vývoji modelu Type R a nadšení, které jsme do něj vložili. Pokud již náš nejnovější model Civic Type R už vlastníte nebo pokud se brzy stanete jeho vlastníky, opravdu doufáme, že si model Civic Type R zamilujete a užijete si ho.“


redakce, Honda

Vyhledat vozidla v inzerci: Honda

Fotografie k článku

Fotografie k článku Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy Fotografie k článku Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy Fotografie k článku Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy Fotografie k článku Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy Fotografie k článku Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy Fotografie k článku Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy Fotografie k článku Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy Fotografie k článku Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy Fotografie k článku Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy Fotografie k článku Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy Fotografie k článku Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy Fotografie k článku Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový Volkswagen Amarok stojí pod milion, ale bez DPH

Nový Volkswagen Amarok stojí pod milion, ale bez DPH

Zákazníci si již mohou nakonfigurovat svůj vysněný pick-up Amarok. Dealeři budou nabízet testovací jízdy po oficiálním zahájení prodeje 8. června. Ceny modelu Amarok začínají již od 911 482 Kč bez DPH (1 102 893 Kč..

Kia EV9 se umí nabít na cestu z Prahy do Brna za 15 minut

Kia EV9 se umí nabít na cestu z Prahy do Brna za 15 minut

Nejnovější elektrické SUV značky Kia s ultrarychlou 800V dobíjecí technologií prodlouží dojezd o 239 km za 15 minut a..

Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modely Audi A6 a Audi A7, včetně příslušných modelů S, vstupují do modelového roku 2024 s výrazným a ušlechtilým..

Test: Renault Arkana přináší styl za rozumné peníze a nízkou spotřebu

Test: Renault Arkana přináší styl za rozumné peníze a nízkou spotřebu

Německé prémiové SUV-kupé si nechávají za svůj styl tučně zaplatit. Pokud chcete tedy podobný vůz, můžete sáhnout po..

Na nový Hyundai Kona nestačí půl milionu, ale je hodně originální

Na nový Hyundai Kona nestačí půl milionu, ale je hodně originální

Zcela nová Kona právě vstoupila na český trh. Výrazně zvětšená nová generace kompaktního SUV přichází do prodeje za..