Nejrychlejší sériovou předokolku z Nürburgringu můžete mít i vy

Dne 24. března 2023 zajeli členové vývojového týmu Civic Type R kolo za 7 minut 44,881 sekundy na nesmírně náročném německém okruhu, kterému se přezdívá „Zelené peklo“. Civic Type R se tak stal nejrychlejším sériově vyráběným vozidlem s pohonem přední nápravy.

Model Type R ve své nejnovější verzi poskytuje výkon 329 HP a točivý moment 420 Nm. Ve spojení s modernizovanou šestistupňovou manuální převodovkou zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 5,4 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 275 km/h.


K rekordnímu času přispěl také nový, uhlazenější design exteriéru modelu Civic Type R 2023 s vysoce pokročilými aerodynamickými řešeními, jako je úhel výše umístěného zadního křídla a komplexní prvky podvozku, jejichž kombinace vytváří přesně definovaný přítlak.

Navíc o 35 mm delší rozvor kol ve srovnání s předchozím modelem Type R a víceprvkové zavěšení zadních kol doplňuje výrazně širší rozchod zadních kol. Vůz je tak oproti předchůdci stabilnější v zatáčkách. Tyto součásti byly také zdokonaleny opakovaným testováním na dálnici i na trati Nürburgring.

„Pro model Civic Type R byl zvolen vývojový koncept „Ultimate Sport 2.0“, jehož cílem je stvořit dokonalý sportovní model s pohonem přední nápravy, který vzbuzuje důvěru řidičů a zároveň v nich probouzí vzrušení, po kterém vždy toužili,“ vysvětluje Hideki Kakinuma, hlavní konstruktér modelu Civic Type R. „Od uvedení modelu Civic TYPE R v roce 2022 jsme po celém světě zaznamenali řadu pozitivních ohlasů, které daleko předčily naše očekávání. Zbývala však ještě jedna výzva, kterou jsme museli zvládnout – zajistit, aby byl nejrychlejším modelem s pohonem předních kol na okruhu Nürburgring.

„Šest let po předchozí generaci jsme dosáhli nové dimenze ve vývoji modelu Type R a nadšení, které jsme do něj vložili. Pokud již náš nejnovější model Civic Type R už vlastníte nebo pokud se brzy stanete jeho vlastníky, opravdu doufáme, že si model Civic Type R zamilujete a užijete si ho.“


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce, Honda

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Sorento je krásná a dostala neobvyklé funkce
Test: Seat Ateca FR 1.5 TSI Black Edition - SUV ze staré školy umí překvapit Nové BMW X2 a BMW iX2 mají české ceny, elektrická verze je cenově zajímavá Test: Kia EV6 Earth - vesmírná loď okouzlí vzhledem a použitelností

Tipy z autobazarů

Audi A6 Allroad

Rok výroby 2020

1 069 000 Kč

Volkswagen T-Roc

Rok výroby 2019

469 000 Kč

Jaguar XF

Rok výroby 2012

288 990 Kč

Ford S-MAX

Rok výroby 2014

249 000 Kč