České ceny Hondy Civic Type R začínají na 1 299 900 Kč

vloženo

Objednat zcela nový model Honda Civic Type R lze od 1.12.2022 přičemž první dodávky v Evropě se očekávají v průběhu prvního čtvrtletí 2023.

České ceny Hondy Civic Type R začínají na 1 299 900 Kč České ceny Hondy Civic Type R začínají na 1 299 900 Kč

Nejnovější Type R navazuje na dlouhou tradici vysoce výkonných vozů inspirovaných duchem závodění a posouvá hranice výkonu pro vozy s pohonem přední nápravy. Navzdory vylepšením zaměřeným na výkon vychází nový Type R z přístupu k dynamice, designu a užitnosti zaměřeného na člověka, s jakým společnost Honda navrhla 11. generaci modelu Civic.


Za tuto cenu získají zákazníci dosud nejpokročilejší a nejdokonalejší Civic Type R. Konstruktéři společnosti Honda zdokonalili každý aspekt nového modelu, včetně konstrukčních vylepšení, která zlepšují aerodynamický výkon, lehkých komponentů a zvýšení výkonu.

Nejnovější generace je nejrychlejší Civic Type R všech dob, který staví na schopnostech předchozí generace a výjimečné platformě zcela nového standardního modelu Civic. U modelu Type R je k dispozici pouze jeden motor, nejsilnější a nejvýkonnější VTEC Turbo, jaký kdy společnost Honda vyrobila. Přepracovaná šestistupňová manuální převodovka nabízí rychlejší a citlivější řazení. Ve spojení s novým systémem přizpůsobení otáček a funkcí automatického meziplynu je tak zajištěno dokonalé řazení nižších převodových stupňů. To usnadňuje vyvážení vozu při vjezdu do zatáčky.

Mezi další prvky standardní specifikace patří individualizované stylingové prvky modelu Type R, díky kterým je nižší a širší než standardní vůz, ze kterého jsou zachovány pouze přední dveře a zadní výklopné dveře. Nové profilované a aerodynamicky tvarované podběhy kol doplňují subtilní, ale účelné nárazníky a modernizovaný zadní spoiler, který nabízí vynikající úroveň využitelného přítlaku. Standardně jsou také montována nová lehká 19palcová litá kola s obráceným profilem ráfku v matně černé barvě, obutá na míru vyrobenými pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S.

V interiéru model Civic Type R nabízí stejně vysokou úroveň komfortu, praktičnosti a kultivovanosti jako zcela nový Civic, kterou ještě umocňují prvky zaměřené na výkon a použití klasického, nezaměnitelného čalounění Type R v karmínově červené. Plně přizpůsobitelný a digitální displej přístrojové desky je součástí standardní výbavy modelu Type R a tvoří základ centralizovaného uspořádání kokpitu s cílem zvýšit koncentraci řidiče během intenzivních zážitků z jízdy. Sada ukazatelů funguje ve spojení s více režimy jízdy a nabízí více informací pro řidiče.

Poprvé u modelu Type R jsou předdefinované jízdní režimy spojeny s novým, plně programovatelným „individuálním režimem“, který řidičům nabízí volnost přizpůsobit si svůj vůz jejich preferencím v řadě oblastí, jako je zavěšení kol, odezva plynu, řízení, odečet na displeji, zvuk motoru a další. Tyto možnosti lze přizpůsobit pomocí velkého centrálního dotykového displeje a také řady nových možností a funkcí v rámci infotainmentového systému, který standardně podporuje Apple CarPlay a Android Auto.

Mezi nové funkce patří Honda LogR, vysoce integrovaný systém záznamu dat, který čerpá informace z řady senzorů v okolí vozu. Systém poskytuje řidičům velké množství dat prezentovaných způsobem, který může pomoci zlepšit jejich řidičské dovednosti. Parametry, jako je přetížení, zatížení pneumatik, a také důležité teploty a tlaky, jsou přístupné prostřednictvím centrální dotykové obrazovky a všechny jsou zobrazovány jasným a snadno interpretovatelným způsobem.

„Model Civic Type R slaví 25 let úspěchu a je kultovním hrdinou mnoha věrných zákazníků, klubů řidičů a komunit po celé Evropě,“ řekl Tom Gardner, senior viceprezident společnosti Honda Motor Europe Ltd. „Nejnovější generace staví na úspěchu svých předchůdců, začleňuje technologie Honda odvozené z motoristického sportu a přináší zážitek z modelu Civic Type R, který je nejvíce na výkon zaměřeným vozem v naší historii.“


redakce

Vyhledat vozidla v inzerci: Honda

Fotografie k článku

Fotografie k článku České ceny Hondy Civic Type R začínají na 1 299 900 Kč Fotografie k článku České ceny Hondy Civic Type R začínají na 1 299 900 Kč Fotografie k článku České ceny Hondy Civic Type R začínají na 1 299 900 Kč Fotografie k článku České ceny Hondy Civic Type R začínají na 1 299 900 Kč Fotografie k článku České ceny Hondy Civic Type R začínají na 1 299 900 Kč

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Peugeot 408 uveden na český trh s cenou od 830.000 Kč

Peugeot 408 uveden na český trh s cenou od 830.000 Kč

Na diesel v případě nového fastbacku 408 od francouzské automobilky musíte zapomenout. Peugeot 408 sází pouze na benzínový tříválec Puretech a plug-in hybridní verzi kombinující čtyřválcovou šestnáctistovku s..

Honda Civic rozdrtila v anketě Auto roku 2023 v ČR ostatní modely

Honda Civic rozdrtila v anketě Auto roku 2023 v ČR ostatní modely

Civic e:HEV, se dnes stal absolutním vítězem v anketě Auto Roku 2023. Odborná dvacetičlenná novinářská porota vybírala..

Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů

Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů

Nevypadalo to, ale nakonec se model BRZ modelového roku 2023 bude prodávat v České republice v konfiguraci 2.4l s..

Nissan Qashqai můžete mít v limitované edici Powerline za 774.990 Kč

Nissan Qashqai můžete mít v limitované edici Powerline za 774.990 Kč

Nissan představuje limitovanou edici Nissan Qashqai POWERLINE s bohatou výbavou pro zákazníky hledající SUV. Mezi..

Budou elektromobily vozidly budoucnosti? Zelená stopa a dostupnost dobíjejících stanic mluví v jejích prospěch

Budou elektromobily vozidly budoucnosti? Zelená stopa a dostupnost dobíjejících stanic mluví v jejích prospěch

Milujete zvuk spalovacího motoru nebo se vám naopak líbí zcela tichý chod elektromobilů? Právě tyto tiché vozy jsou..