Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio

vloženo

Nové MINI v otevřené variantě Cabrio přijíždí s plně automatickou plátěnou střechou s tichým elektrickým pohonem a funkcí střešního okna. Pod kapotou se objeví tří a čtyřválcové motory s technologiemi MINI Twin Power Turbo. Novinkou v interiéru je Head-Up displej a vůbec poprvé lze přiobjednat aktivně řízené tlumiče s dvěma režimy.

Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio

Vzpřímené čelní sklo nového MINI Cabrio zaručuje osvěžující jízdu s volným nebem nad hlavou pro všechny čtyři cestující. Plně automatickou plátěnou střechu je možné kdykoliv ovládat stiskem tlačítka. Střechu lze otevřít a zavřít dokonce i během jízdy, a to do rychlosti 30 km/h, zatímco otevření pouze části střechy je k dispozici v jakékoliv rychlosti. Vůbec poprvé se v nabídce objevuje plátěná střecha MINI Yours s tkanou grafikou v podobě vlajky Velké Británie. Další výbavou na přání je výbava Always Open Timer, aplikace MINI Connected včetně varování před deštěm, dvouzónová klimatizace s režimem Cabrio a větrný deflektor, který je nyní lehčí a snadněji se s ním manipuluje.
Od uvedení MINI Cabrio na trh budou k dispozici dvě zážehové pohonné jednotky a jedna vznětová, všechny vybavené technologiemi MINI TwinPower Turbo (kombinovaná spotřeba paliva: 6,0–3,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 139–100 g/km). Model MINI Cooper S Cabrio je poháněn čtyřválcovým zážehovým motorem s výkonem 141 kW/192 k. Tříválcový zážehový motor MINI Cooper Cabrio disponuje výkonem 100 kW/136 k. MINI Cooper D Cabrio je vybaveno tříválcovým vznětovým motorem, jenž nabízí 85 kW/116 k.

Na přání nabízené jízdní režimy umožňují individualizované nastavení vozu s ohledem na jízdní komfort, sportovnost nebo hospodárnost nového MINI Cabrio. Další výbavou na přání jsou adaptivní tlumiče Dynamic Damper Control.


Vnější rozměry nového MINI Cabrio se od předchozího modelu liší následovně: Nové Cabrio je o 98 milimetrů delší (3821 mm, MINI Cooper S Cabrio: 3850 mm), o 44 milimetrů širší (1727 mm) a na výšku narostlo o 7 milimetrů (1415 mm). Rozvor vozu se prodloužil o 28 milimetrů (2495 mm), zatímco rozchod kol vpředu narostl o 42 mm a vzadu o 34 mm. Objem zavazadlového prostoru nového MINI Cabrio je o poznání větší než v případě předchozího modelu. Navíc, nakládání zavazadel ulehčuje funkce Easy Load, nadzvedávající rám střechy ve chvíli, kdy je střecha natažená.

Pro nové MINI Cabrio je k dispozici velké množství asistenčních systémů. Standardní výbavou je parkovací systém PDC vzadu. Nabídka asistenčních systémů, vyvinutých pro novou generaci MINI, zahrnuje MINI Head-Up Displej, systém Driving Assistant s adaptivním systémem udržujícím zvolenou rychlost a odstup, varování před čelní srážkou a varování před srážkou s chodcem s funkcí automatického brzdění, asistent dálkových světel, rozpoznávání dopravních značek či parkovací asistent se zadní parkovací kamerou. Kromě toho může být nové MINI Cabrio vybaveno LED předními světlomety, LED mlhovkami a paketem MINI Excitement Package, který tvoří LED osvětlení interiéru a nepřímé osvětlení. Nabídku uzavírají exkluzivní prvky výbavy z nabídky MINI Yours a John Cooper Works.

Komunikační a multimediální systém MINI Connected nabízí víc než kdykoliv předtím. Nové MINI Cabrio lze vybavit ve voze integrovanou SIM kartou. To znamená, že majitelé mají k dispozici systém inteligentního tísňového volání E-Call a funkce TeleServices. Inovativní podobu plánování trasy a pomoci na cestách nabízí funkce MINI Connected XL Journey Mate. Prostřednictvím chytrého telefonu je možné přes různé aplikace do vozu instalovat další funkce, které lze následně intuitivně, pohodlně a bezpečně ovládat přes ovládací systém MINI.

Design exteriéru autentickým způsobem vyjadřuje nejvyšší stupeň potěšení z jízdy, technologický pokrok a kultivovanou charakteristiku prémiového vozu. Nová edice otevřeného čtyřmístného vozu je výsledkem progresivní evoluce, jež odráží typický charakter MINI. Křivky a plochy, vyvedené v klasickém stylu MINI, zaručují nezaměnitelný vzhled, ať už s nataženou či staženou střechou. Charakteristické vyvážení mezi sportovním stylem a elegancí, typické pro modely MINI Cabrio, zvýrazňuje prodloužená silueta, krátké převisy a expresivně tvarované plochy. Nové MINI se vyznačuje tradičními designovými prvky, které byly pro novou generaci dále uhlazeny. Příslušnost k britské prémiové značce prozrazují velké kruhové přední světlomety s chromovými rámečky, šestiúhelníková maska chladiče, boční ozdoby se směrovými ukazateli a černé lemy spodní části vozu.

Sportovní elegance vozu vynikne i při pohledu zezadu. Velké, vertikálně orientované zadní svítilny jsou umístěné co nejvíce v rozích karoserie. Typický vzhled zadní části vozu definují společně s robustním madlem víka zavazadelníku, situovaným nad registrační značkou, i působivě tvarovaný zadní nárazník a směrem k silnici se rozšiřující postoj.

Víko zavazadlového prostoru nové generace MINI Cabrio se opět vyklápí dolů a unese zavazadla o hmotnosti až 80 kg. Je-li plátěná střecha natažena, nákladový otvor lze zvětšit prostřednictvím standardně dodávané funkce Easy Load. Dvě páčky dovolují nadzvednout rám plátěné střechy o něco více než v případě předchozího modelu, což výrazně usnadňuje nakládání rozměrnějších předmětů. Objem zavazadlového prostoru nového MINI Cabrio se staženou střechou činí 160 litrů, s nataženou 215 litrů. To je v obou případech přibližně o 25 % více než dřív. Díky sklopným opěradlům zadních sedadel, dělených v poměru 50:50, a o 8 mm širšímu nakládacímu otvoru (734 mm) lze jednoduše a bezpečně převážet lyže, snowboardy a další rozměrné předměty. Kromě toho, optimalizovaná zvuková izolace víka zavazadlového prostoru a prostoru na uložení střechy zvyšuje akustický komfort se staženou i nataženou střechou.


Posádku MINI Cabrio před větrem a špatným počasím tradičně chrání látková stahovací střecha, která nabízí neomezené využití po celý rok. Vůbec poprvé je střecha MINI Cabrio ovládaná pouze elektricky a její chod je obzvláště tichý. Pro spontánní jízdní zážitky s větrem ve vlasech a rychlé reakce na změnu počasí lze střechu plně automaticky ovládat pomocí ovladače na rámu čelního okna do rychlosti 30 km/h. Pokud vozidlo stojí, je možné ji ovládat i pomocí tlačítka na klíčku. Celý proces zabere 18 sekund.

Plátěná střecha nového MINI Cabrio je vybavena funkcí střešního okna, která dovoluje otevřít přední část střechy v rozsahu až 40 centimetrů. Proudění čerstvého vzduchu lze regulovat rovněž pomocí ovladače na rámu čelního skla, a to ve všech rychlostech.

Rozšířila se také paleta barev karoserie. Vůbec poprvé se v nabídce MINI Cabrio objevuje metalická barva Caribbean Aqua. Kromě ní je na výběr osm metalických barev a čtyři nemetalické. Všechny barvy karoserie je možné kombinovat se standardními barvami plátěné střechy a střechami MINI Yours. Další individuální úpravy karoserie zahrnují kryty vnějších zpětných zrcátek a pruhy na kapotě. Interiér: vysoce kvalitní design pro exkluzivní jízdní zážitky.
Při jízdě otevřeným MINI Cabrio si slunečních paprsků mohou užívat všichni pasažéři. Navíc, interiér MINI Cabrio se vyznačuje propracovaným a harmonickým designem a současně nabízí prémiové materiály a vynikající zpracování. Rozšířené nastavování předních sedadel zaručuje pohodlné nastupování a vystupování cestujících na zadních sedadlech. Větší plochy sedadel a nárůst prostoru v oblasti hlavy rovněž přispívají k větší míře komfortu ve druhé řadě sedadel. Šířka interiéru se zvětšila o 34 mm v oblasti ramen a o 112 mm v oblasti loktů. Narostl také prostor pro kolena, konkrétně o 36 milimetrů.

3- a 4válcové motory s technologiemi MINI Twin Power Turbo.

Větší dávku potěšení z jízdy novým MINI Cabrio zaručuje poslední generace tří- a čtyřválcových motorů s technologiemi MINI TwinPower Turbo. Zážehové motory modelů MINI Cooper Cabrio a MINI Cooper S Cabrio se vyznačují přeplňováním pomocí turbodmychadla, přímým vstřikováním paliva s centrálně umístěnými vstřikovači, dvojitým proměnným časováním (double VANOS) a variabilním zdvihem sacích ventilů VALVETRONIC – patentu společnosti BMW Group. Dvoulitrový čtyřválec nového MINI Cooper S Cabrio generuje maximální výkon 141 kW/192 k a točivý moment 280 Nm, který je dostupný již při 1250 min-1 a lze jej díky funkci Overboost krátkodobě zvýšit až na 300 Nm. Spontánní nástup výkonu umožňuje tomuto vozu zrychlit z 0 na 100 km/h za 7,2 sekundy (samočinná převodovka: 7,1 s). Maximální rychlost nového MINI Cooper S Cabrio činí 230 km/h (228 km/h). Tento sportovní temperament je přitom k dispozici s kombinovanou spotřebou 6,1 až 6,0 l/100 km (5,6 až 5,8 l/100 km) a emise CO2 se pohybují v rozmezí 142 až 139 g/km (134 až 131 g/km; testováno v kombinovaném cyklu EU a hodnoty závisejí na zvoleném rozměru pneumatik).Nové MINI Cabrio předvádí vzrušující výkony díky 3válcovému zážehovému motoru, který z objemu 1,5 litru odevzdává výkon 100 kW/136 k, stejně jako maximální točivý moment 220 Nm, dostupný již od 1250 min-1 (230 Nm s funkcí Overboost). Sprint z nulové rychlosti na 100 km/h zabere 8,8 sekundy (samočinná převodovka: 8,7 s), zatímco maximální rychlost dosahuje 208 km/h (206 km/h). Kombinovaná spotřeba nového MINI Cooper Cabrio osciluje v rozmezí 5,1 až 4,9 litru (5,3 až 5,1 litru) na 100 kilometrů, zatímco emise CO2 se pohybují mezi 118 a 114 gramy na kilometr (123 až 119 g/km; testováno v kombinovaném cyklu EU a hodnoty závisejí na zvoleném rozměru pneumatik).

Technologický balíček 3válcového vznětového motoru v novém MINI Cooper D Cabrio se skládá z přeplňování turbodmychadlem s variabilní geometrií rozváděcích lopatek a přímého vstřikování paliva common rail nejnovější generace. Díky tomu se tento 1,5litrový tříválec, který nabízí výkon 85 kW/116 k a maximální točivý moment 270 Nm v rozmezí 1750 až 2250 min-1, může pochlubit mimořádným zátahem a vynikající hospodárností. Nové MINI Cooper D Cabrio zrychluje v obou případech, tedy bez ohledu na zvolenou převodovku, z 0 na 100 km/h za 9,9 s a dosahuje maximální rychlosti 195 km/h. Radost z jízdy doprovází výjimečná spotřeba paliva 4,0 až 3,8 litru (samočinná převodovka: 4,1 až 3,9 litru) na 100 kilometrů a hodnoty emisí CO2 105 až 100 g/km (109 až 104 g/km; testováno v kombinovaném cyklu EU a hodnoty závisejí na zvoleném rozměru pneumatik).Nově vyvinuté převodovky, více technologií MINIMALISM, optimalizovaná aerodynamika, jízdní režimy MINI.

Motory nového MINI Cabrio jsou standardně doplněné 6stupňovými manuálními převodovkami. Nová verze volitelně dodávané 6stupňové převodovky Steptronic je účinnější, komfortnější a sportovnější než kdykoliv předtím. Převodové stupně lze řadit jak automaticky, tak i manuálně. Pro model MINI Cooper S Cabrio je v nabídce také 6stupňová převodovka Steptronic Sport. Tato převodovka je rovněž vybavena funkcí Launch Control pro maximálně rychlý start z místa. Standardně dodávané technologie MINIMALISM zahrnují ve spojení s manuální i samočinnou převodovkou funkci auto start/stop, rekuperaci kinetické energie, ukazatel optimálního rychlostního stupně a elektromechanický posilovač řízení. Volitelné jízdní režimy MINI umožňují individuální nastavení vozu pomocí otočného ovladače. Kromě standardních režimů je nyní na výběr režim SPORT a GREEN. Režimy ovlivňují charakteristiku chodu plynového pedálu, řízení a také, pokud je součástí výbavy, charakteristiku 6stupňové převodovky Steptronic a aktivně řízených tlumičů.

Podvozek: optimalizovaná technologie a precizní naladění pro pocit z jízdy jako s motokárou.
Ideálním základem pro typický pocit z jízdy jako s motokárou v novém MINI Cabrio je prodloužený rozvor a rozchod kol, pohon přední nápravy, který je pro značku MINI typický, nízko položené těžiště a propracovaný podvozek, jenž byl vylepšen množstvím nových komponentů. Neobyčejnou agilitu zajišťuje vyspělý podvozek s víceprvkovou zadní nápravou, která je v daném segmentu stále unikátní. Volitelně je v nabídce sportovní podvozek. Součástí elektromechanického posilovače řízení je funkce Servotronic pro maximální preciznost při rychlých průjezdech zatáčkami a pohodlné manévrování v nízkých rychlostech. Vůbec poprvé jsou součástí volitelné výbavy MINI Cabrio aktivně řízené tlumiče Dynamic Damper Control se dvěma režimy. Modely MINI Cooper Cabrio a MINI Cooper D Cabrio jsou standardně vybavené 15palcovými koly z lehkých slitin, MINI Cooper S Cabrio přijíždí na 16palcových kolech z lehkých slitin. Nabídka výbavy na přání pak zahrnuje 16- až 18palcová kola z lehkých slitin.

Tuhá karoserie, přímo pro Cabrio navržené výztuhy a neviditelně integrované ochranné oblouky.
Agilní a bezpečné jízdní vlastnosti nového MINI Cabrio jsou z nemalé části zásluhou extrémně tuhé, ovšem hmotnostně optimalizované karoserie. Její tuhost zlepšují vzpěry v přední a zadní části podvozku, detailní optimalizace v oblasti bočních prahů a zesílený spodní kryt motoru. Vynikající ochranu posádce poskytují vysoce odolné nosné struktury, velkorysé deformační zóny a extrémně pevná kabina pro posádku. Kromě toho je nové MINI Cabrio vybaveno ochranným systémem pro případ převrácení, který je napojen na bezpečnostní elektroniku vozu. Vůbec poprvé jsou bezpečnostní oblouky zcela schované. Jakmile elektronika zjistí riziko převrácení, za zadními sedadly během 150 milisekund vystřelí dva ochranné oblouky, vyrobené z vysokopevnostní oceli.

Asistenční systémy: inovace pro zvýšený komfort a bezpečnost.
Manévrování ve čtyřmístném kabrioletu usnadňuje standardně dodávaný parkovací systém PDC se zadními senzory. Na přání jsou k dispozici rovněž senzory pro přední část. Pro co nejlepší přehled nad situací za vozem je v rámci výbavy na přání nabízena zadní parkovací kamera, umístěná v madle víka zavazadelníku. Ještě více komfortu při parkování zajišťuje volitelně dodávaný parkovací asistent, který automaticky vyhledává vhodná paralelní parkovací místa.

Výbava Driving Assistant se skládá z kamerového systému pro udržování rychlosti a vzdálenosti, stejně jako ze systémů varujících před čelní srážkou a před srážkou s chodcem. Řidiče v kritických situacích varuje akustické a optické upozornění. Další součástí systému Driving Assistant je rozpoznávání zákazů předjíždění a dopravních značek omezujících rychlost a také asistent dálkových světel.

Jednou z novinek speciální výbavy nového MINI Cabrio je Head-Up Displej, promítající důležitá jízdní data do zorného pole řidiče. K těmto informacím patří rychlost vozu, pokyny navigace, vizuální varování v případě hrozící srážky, symboly systému rozpoznávajícího dopravní značky, zprávy Check Control, telefonní seznam a detaily zábavního systému, jako jsou rádiové kanály a názvy přehrávaných skladeb.

Výbava pro intenzivní jízdu se staženou střechou: automatická klimatizace s režimem Cabrio, počítadlo času jízdy bez střechy.
Kromě elektricky ovládané střechy a parkovacího systému PDC se zadními senzory je nové MINI Cabrio standardně vybaveno elektricky ovládanými okny, automatickou klimatizací, centrálním zamykáním včetně startování tlačítkem a rádiem MINI Boost se zdířkami AUX-In a USB. Dvouzónová klimatizace je součástí volitelné výbavy. Mezi její funkce patří automatický režim Cabrio. Tento režim při jízdě s otevřeným střešním oknem nebo se zcela staženou střechou bere v potaz proudění vzduchu v interiéru a podle něj upravuje množství, distribuci a teplotu vzduchu automatické klimatizace.

BMW Group

Fotografie k článku

Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio Fotografie k článku Nejnovější generace MINI nově ve verzi Cabrio

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nákup vozidla ze zahraničí - jaký je postup

Nákup vozidla ze zahraničí - jaký je postup

Nákup nového vozu bývá často otázkou nervů a předcházet mu musí jasné stanovení priorit. Zachovat si chladnou hlavu je ještě důležitější při nákupu ojetiny. Někdy jsou ale požadavky na vůz tak specifické, že v tuzemsku..

Test: Seat Ateca FR 2.0 TSI DSG 4WD – nejlepší možná volba

Test: Seat Ateca FR 2.0 TSI DSG 4WD – nejlepší možná volba

Tak tu máme SUV vyráběné už od roku 2016, které ovšem pohání benzínový agregát 2.0 TSI o výkonu 190 koní spojený s..

Do ČR dorazí jen 25 ks speciální edice modelu Hyundai i30 N Drive-N

Do ČR dorazí jen 25 ks speciální edice modelu Hyundai i30 N Drive-N

Automobilka Hyundai představila limitovanou edici i30 N Drive-N postavenou na základě modelů Hyundai i30 N a Hyundai..

I přes růst cen automobilů roste poptávka po luxusnějších mladých ojetinách

I přes růst cen automobilů roste poptávka po luxusnějších mladých ojetinách

Například Mototechna za první čtvrtletí letošního roku prodala dvojnásobné množství luxusních aut ve srovnání s prvním..

Modernizované BMW X7 vstupuje na český trh. Stačí 2,5 milionu korun

Modernizované BMW X7 vstupuje na český trh. Stačí 2,5 milionu korun

Nedlouho po své premiéře je možné nové BMW X7 objednávat. Jeho cena začíná na 2 424 500 Kč ve verzi xDrive40i s..