Nejlépe se prodávají Škodovky, hlásají autobazary | Autanet.cz

Nejlépe se prodávají Škodovky, hlásají autobazary

28. 01. 2012
Sdílet článek

Zákazníci dvou největších autobazarů nejčastěji kupují Škodu Fabii nebo Octavii. Třetí nejčastější ojetinou je Felicie následovaná Fordem Focus, Mondeem a Passatem. Největší oblibě se těší automobily s šedou nebo stříbrnou karosérií.

V autobazaru AAA Auto zákazníci v loňském roce nejčastěji kupovali Škodu Fabii. Dobře se prodávaly i Octavie a Felicie. Skokanem roku se s 45% nárůstem prodejů stal Volkswagen Passat. Meziroční nárůst prodejů (shodně o 37%) postihl i Ford Mondeo a Peugeot 307. Nejžádanějšími barvami roku 2011 se u ojetých aut staly šedá a modrá metalíza následované základní pastelovou červenou. Nejméně oblíbená byla hnědá barva a nejvíce klesl zájem o barvu vínovou. Dále vzrostly preference u dieselových motorů, které si v minulém roce vybralo 44% zákazníků oproti 37% v roce 2010.


Autobazar Auto ESA nejčastěji prodával vozy značky Škoda, Ford, VW, Renault, Peugeot, Opel, Citroën, Fiat, Audi a Hyundai. Největší zájem byl o model Škoda Octavia, Fabia a Felicia. Největší nárůst zájmu zákazníci projevili o Ford S-Max (+358%), Citroën C4 Piccasso (+250%) a Audi A3 (+218%). Průměrná prodejní cena vozidel vzrostla meziročně ze 140 tis. Kč na 142 tis. Kč. Nejprodávanější barvou ojetých vozidel zůstaly v loňském roce šedá/stříbrná, modrá, černá a červená.



Nejprodávanější modely aut v autobazarech za rok  2011
Pořadí AAA Auto Auto ESA
1. Škoda Fabia Škoda Octavia
2. Škoda Octavia Škoda Fabia
3. Škoda Felicia Škoda Felicia
4. Ford Focus Ford Focus
5. Ford Mondeo Ford Mondeo
6. VW Passat VW Passat
7. Renault Megane Opel Astra
8. Opel Astra Peugeot 307
9. Peugeot 307 Ford Transit
10. VW Golf Renault Megane

Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Audi RS 5 nově jako plug-in hybrid. Má 639 koní a maximálku až 285 km/h
Hyundai nabízí i30 kombi za cenu hatchbacku Test: Citroën C3 1.2 PureTech je rychloběžka na chůdách za skvělé peníze Test: Mazda 6e je kráskou skrývající tajemství původu Dacia Duster a Bigster dostal nové motorizace. Dojezd až 1.500 km je realitou

Tipy z autobazarů

Suzuki Splash 1,0 12V 48kW

Suzuki Splash 1,0 12V 48kW

Rok výroby 2010

59 500 Kč
Hyundai i30 1.5T-GDi MHEV,tažné,kamera,nav

Hyundai I30 1.5T-GDi MHEV,tažné,kamera,nav

Rok výroby 2021

399 000 Kč
Seat Alhambra 2.0 TDI 103kW

Seat Alhambra 2.0 TDI 103kW

Rok výroby 2006

79 900 Kč
Suzuki Swift 1.3

Suzuki Swift 1.3

Rok výroby 2008

85 000 Kč