Mazda modernizovala modely 3 a CX-30. Jsou bezpečnější a mají dvě nové barvy

Vylepšení doznaly asistenční systémy, byla zvýšená kyberbezpečnost, rychlejší je infotainment, přibyly porty USB-C a vše dobré zůstalo.

Automobilka Mazda s radostí představuje nejnovější várku vylepšení pro model Mazda3 a pro oblíbené SUV Mazda CX-30.


Mazda3 a Mazda CX-30 pro rok 2024 nabízejí čtyři vylepšené prvky aktivní bezpečnosti, které se o bezpečí posádky postarají ve vzájemné součinnosti. Patří mezi ně nový systém Distracted Driver Alert pro upozornění, že řidič ztrácí pozornost, vylepšené autonomní nouzové brzdění v noci (AEB), přesnější asistenční systém Intelligent Speed Assist (ISA) a vylepšený systém Cruising & Traffic Support (CTS).

Oba vozy přináší důležité aktualizace v oblasti kyberbezpečnosti, které auto chrání proti softwarovým hrozbám. Díky těmto novinkám je vůz ještě bezpečnější.

Firemní filosofie zaměřená na člověka vedla k dalším ergonomickým vylepšením interiéru. Mezi novinky patří vylepšený displej i software. Místo dřívějšího USB-A rozhraní jsou nově k dispozici porty USB-C, za zmínku stojí i nenápadné, ale důležité změny v rozložení ovládacích prvků. Mírně se změnila i barva tlačítek na volantu – díky tmavšímu odstínu jsou nyní lépe viditelné.

Ve výbavě nechybí systém Mazda Connect s nejnovějšími infotainmentovými funkcemi a vylepšenou integrací chytrého telefonu. Navigační pokyny prostřednictvím systémů Apple CarPlay nebo Android Auto se nyní zobrazí na obrazovce Active Driving Display, u Mazdy vůbec poprvé. Znamená to bezpečnější a pohodlnější řízení – řidič nemusí při využívání navigace odtrhnout zrak od vozovky.

Mazda CX-30 MY 2024 interiér

K dispozici jsou i bezdrátové verze systémů Apple CarPlay a Android Auto, což výrazně usnadňuje připojení chytrého telefonu. Kromě toho patří do výbavy i bezdrátová dobíjecí plocha1. Vylepšený centrální displej s úhlopříčkou 10,25 palce přehledně zobrazí důležité informace v reálném čase, díky průhlednému rámečku displeje se zvětšuje plocha mapy při navigaci.

Navigační systém nyní umožňuje on-line vyhledávání bodů zájmu. Mezi další novinky patří vylepšené mapování při jízdě mimo silnici, které přesně vypočítá polohu vozidla i v oblasti se slabým příjmem GPS signálu.

 

Oba vozy jsou v nabídce v nových barevných variantách, přibyly barvy Ceramic Metallic a Zircon Sand.

 


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Kia Niro EV - ideální automobil pro ženy
Škoda ukázala interiéry nových modelů Superb a Kodiaq. Je to revoluční změna k lepšímu. Toyota má auta bez čekání. Nákupem skladovky můžete ušetřit pořádný balík peněz Rodiny radujte se – Citroën Berlingo se spalovacím motorem se vrací na český trh Test: Volkswagen ID. Buzz překvapuje vzhledem, praktičností a také spotřebou

Tipy z autobazarů

Volvo XC60

Rok výroby 2017

600 000 Kč

Audi A6 Allroad

Rok výroby 2012

349 000 Kč

Hyundai Tucson

Rok výroby 2018

509 900 Kč

Audi A4

Rok výroby 2013

328 990 Kč