Komu se vyplatí havarijní pojištění allrisk?

Havarijní pojištění není povinné (jako je tomu u povinného ručení), ale přesto se řadě řidičů jeho sjednání vyplatí. Pokud se k tomu rozhodnete, budete ovšem stát před velkým dilematem – kterou verzi havarijního pojištění si sjednat, abyste zbytečně nepřepláceli a v případě nehody pojišťovna pokryla veškeré možné náklady?

Allrisk pojištění auta

Možná už jste někdy slyšeli o havarijním pojištění allrisk. A pokud máte základní znalost angličtiny, nejspíš tušíte, oč jde. Takové havarijní pojištění totiž pokrývá úplně všechny myslitelné škody. Pojišťovna vám k němu navíc možná nabídne i různé výhody, což se vyplatí. Tedy… jak komu.


Pokud máte úplně nové a hodně drahé auto, tak je pro vás havarijní pojištění allrisk jako dělané. Povinné ručení totiž hradí škody, které při nehodě napácháte na majetku a zdraví jiných osob. 

Havarijní pojištění oproti tomu pokrývá škody na vašem majetku i zdraví, vztahuje se na krádež vozu, poničení vandalem i na škody způsobené přírodními živly. U nového auta za statisíce proto bývá allrisk pojištění auta jasnou volbou.

Cena podle parametrů

Možná jste při vyčíslení pojistného u havarijního pojištění allrisk padli do mdlob. Faktem zůstává, že allrisk pojištění auta je zkrátka dražší než ostatní varianty, protože je nejkomplexnější a můžete se na něj opravdu spolehnout.

Pokud máte ale starší auto, bude vaše pojištění o něco levnější. Samy pojišťovny vypočítávají cenu pojistného podle stáří vozu, jeho aktuální ceny, věku majitele i historie řidiče. Proto se podle konkrétní nabídky pojišťovny můžete rozhodnout, jestli si vybrat allrisk pojištění auta, nebo se soustředit například jen na variantu pro případ havárie, krádeže nebo poškození živly.

S rozhodováním vám může pomoci také srovnání havarijního pojištění od Ušetřeno.cz, kde najdete nabídky hned od několika prověřených pojišťoven.

Komerční článek (foto: Ušetřeno.cz)


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč

Fiat Ostatní

Rok výroby 1963

129 000 Kč

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč

Kia Ceed

Rok výroby 2019

219 900 Kč