Kia Niro - na hybridný crossover si připravte minimálně 599 980 Kč

Automobilka KIA uvedla na český trh zcela nový hybridní crossover Niro spojující praktičnost crossoveru a úspornost hybridního pohonu. Jako vůbec první model značky KIA byl Niro od počátku vyvíjen jako hybridní automobil. Kombinace řadového zážehového čtyřválce 1.6 GDI HEV a synchronního elektromotoru se chlubí spotřebou pouhých 3,8 l/100 km.

KIA Niro je důležitým přínosem pro portfolio vozů značky KIA v České republice, jelikož doplňuje rodinu modelů s alternativním pohonem o čistokrevný hybrid. Tato kategorie přitom letos jako jediná zaznamenává mezi alternativními pohony meziroční růst, který činí téměř 50 %. Hybridy zároveň tvoří téměř čtvrtinu všech vozů s alternativními pohony, které byly letos v ČR registrovány. „KIA zahájila letos na podzim na poli alternativních pohonů výraznou ofenzivu, která bude pokračovat i v následujících letech. Očekáváme, že KIA Niro přispěje k popularitě vozů s hybridními pohony, protože je spojením dvou rychle rostoucích kategorií – masivního crossoveru a kategorie hybridních vozů,“ říká Kateřina Jouglíčková, PR Manager KIA MOTORS CZECH.


KIA Niro přichází na trh s motorizací 1,6 GDI HEV, tedy kombinací řadového zážehového čtyřválce se zdvihovým objemem 1 580 ccm a synchronním elektromotorem s permanentním magnetem, který dokáže přidat až 32 kW výkonu. Díky tomu je KIA Niro schopna vyvinout maximální rychlost až 162 km/h a kombinovaná spotřeba paliva dosahuje pouhých 3,8 litru na 100 km. Niro je dostupná ve dvou úrovních výbavy – Comfort a Exclusive. V obou případech s automatickou dvouspojkovou šestistupňovou převodovkou.

Ceny nové KIA Niro začínají již na 599 980 Kč za úroveň výbavy Comfort a 669 980 Kč za Exclusive. Na obě varianty je navíc poskytována akční sleva ve výši 15 000 korun. Standardem u značky KIA je sedmiletá výrobní záruka s omezením na 150 000 km, přičemž první 3 roky bez omezení kilometrů. Při využití financování KIA Select je Niro dostupné již od 4 999 Kč měsíčně.

Elegance a prostornost

Uvedením modelu Niro potvrzuje značka KIA své výsadní postavení v oblasti automobilového designu. Model Niro se chlubí zcela novou stylistickou formou, která je zcela odlišná od všech předchůdců. Na vývoji nového modelu se podílela především vlastní návrhářská centra automobilky Kia v Kalifornii a v korejském Namyangu. U designu tohoto modelu byl kladen velký důraz na to, aby byl schopen posádce nabídnout podobný komfort, jako velmi populární kategorie kompaktních SUV. Kia Niro tak vyplňuje mezeru v rámci modelové řady značky Kia. Niro je se svojí délkou 4355 mm, šířkou 1805 mm a výškou 1545 mm celkově menší než zbrusu nová Kia Sportage, nicméně svými půdorysnými rozměry překonává hatchback Kia cee’d. Díky rozvoru 2700 mm a krátkým převisům (870 mm vpředu, resp. 785 mm vzadu) je interiér vozu mimořádně prostorný a nabízí tak posádce dostatečný prostor i komfort, což bývá tradiční výzva pro auta s hybridním pohonem. Přitom je karoserie tohoto modelu navržená s ohledem na dosažení co nejmenšího odporu vzduchu. Součinitel aerodynamického odporu Cd dosahuje jen 0,29, což činí z Nira zdaleka nejaerodynamičtější hybrid na trhu.

Aby toho nebylo málo, Kia Niro není jen elegantním a prostorným modelem, ale také spolehlivým partnerem pro náročné úkoly. Bez nejmenšího zaváhání za ni můžete připojit bržděný přívěs o hmotnosti až 1 300 kilogramů, což je v kategorii hybridů skutečně ojedinělé, a je to dalším důkazem toho, že v tomto modelu se konstruktérům skutečně podařilo spojit výhody kompaktních SUV i hybridů.

Šetrná k peněžence, šetrná k přírodě

Kombinace elektromotoru se spalovacím umožňuje modelu KIA Niro nejen nabídnout skutečně nízkou spotřebu, 3,8 litru na 100 km mimo město a 3,9 l v městském provozu, ale především velmi nízkou hodnotu emisí CO2 na úrovni pouhých 88 g/km. To znamená, že Niro šetří peněženku svého majitele, ale je také velmi ohleduplný k životnímu prostředí a naší planetě. S přehledem splňuje i náročnou ekologickou normu EURO 6.

K mimořádně nízké spotřebě přispívá fakt, že Kia Niro HEV je navržená od počátku jako čistě hybridní model. Zážehová jednotka Kia 1,6 litru ‘Kappa’ GDI – s výkonem 105 koní a maximálním točivým momentem 147 Nm – spolupracuje s elektromotorem o výkonu 32 kW a lithium-iontovým polymerovým akumulátorem o kapacitě 1,56 kWh. Trakční motor TMED (Transmission-Mounted Electric Device), kterým je KIA Niro vybavena, je navržen tak, aby bylo možné co nejlépe sladit dvouspojkovou převodovku s hybridním systémem pohonu. Nový akumulátor o kapacitě 1,56 kWh váží pouhých 33 kilogramů a je nejlehčím a nejúčinnějším modulem v dosavadní historii automobilky KIA. Akumulátor je automaticky dobíjen rekuperační energií, která se uvolňuje při zpomalování vozidla.

Technologie ve službách řidiče

Pro větší pohodlí řidiče, a také úspornější a efektivnější jízdu, nabízí model Kia Niro řadu pokročilých technologií, které pomáhají nejen snížit spotřebu paliva a efektivně využít energii dodanou z dvojice motorů, ale současně zvyšují i zážitek z jízdy. Vysoký důraz byl při vývoji kladen také na bezpečnost posádky i chodců - KIA Niro je standardně vybavena sedmi airbagy, které zajišťují příkladnou pasivní bezpečnost cestujících.

V základní výbavě nového modelu je stabilizační systém Kia VSM (Vehicle Stability Management), jenž napomáhá zajišťovat stabilitu při brzdění a průjezdu zatáčkami prostřednictvím propracované regulace elektronického řízení stability vozu (ESC) a elektrického posilovače řízení. Pokud řídicí jednotka zaznamená ztrátu záběrových schopností, VSM pomůže řidiči zajistit bezpečnou kontrolu nad vozem. Kromě toho jsou pro Niro k dispozici i nejmodernější technologie na podporu řízení (ADAS) v podobě vyspělých systémů DRiVE WISE. Právě díky těmto systémům se modelu Niro podařilo dosáhnout nejvyššího počtu pěti hvězdiček v testech bezpečnosti EURO NCAP 2016.

Posádka má k dispozici sedmipalcový dotykový displej, jehož prostřednictvím lze získávat informace o jízdě a zároveň slouží jako vstupní brána k online službám Kia Connected Services, jejichž součástí jsou i služby TomTom®.  Tyto online služby jsou pro vozy vybavené navigační soustavou k dispozici bezplatně po dobu sedmi let po zakoupení vozidla. Kromě toho Niro nabízí, stejně jako ostatní modely značky Kia, podporu technologií Android Auto™ a Apple CarPlay™ na podporu komunikace s chytrými telefony. Díky tomu může uživatel přistupovat k aplikacím a funkcím chytrého telefonu prostřednictvím systému palubního infotainmentu (např. navigační služba s hlasovým ovládáním, hands-free volání a posílání textových zpráv nebo rozpoznávání hlasu) atp.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

849 000 Kč

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

139 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč