Dacia přichází na trh s modelem Bigster s dojezdem 1.450 km | Autanet.cz

Dacia přichází na trh s modelem Bigster s dojezdem 1.450 km

Největší model od Dacie dostal zajímavou cenovku a dojede nevídaně daleko

S modelem Bigster přichází Dacia s inovací a poprvé nabízí tříválcový přeplňovaný motor o objemu 1,2 litru, který kombinuje dvojí palivo (benzín/LPG) a lehkou hybridizaci 48 V. Ta pomáhá motoru při rozjezdu a zrychlování, čímž optimalizuje jízdní komfort a účinnost. Motorizace mild hybrid-G 140 umožňuje provoz na benzín nebo zkapalněný ropný plyn (LPG), přičemž každý z nich má vlastní nádrž.


Při provozu na LPG vyprodukuje Bigster mild hybrid-G 140 v průměru o 10 % méně CO2 než srovnatelný benzínový motor bez hybridního pohonu. Díky dvěma nádržím o celkovém objemu 100 litrů paliva (50 litrů benzínu a 50 litrů LPG) nabízí dojezd až 1.450 km. Nádrž na LPG je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru, takže neomezuje objem zavazadlového prostoru. Přepínání mezi palivy je rychlé a nepostřehnutelné díky přepínači, který je dokonale integrován do palubní desky.

Dacia, jediný výrobce, který nabízí motorizaci na benzín a LPG v celé své modelové řadě kromě vozidel s čistě elektrickým pohonem, prodal od roku 2010 více než milion vozidel na LPG.

Značka je lídrem v Evropě v oblasti LPG s více než 67% podílem na trhu v prvním čtvrtletí roku 2025. Tento pohon dnes oslovuje téměř 40 % zákazníků, což je důkazem osvědčené technologie, jednoduchého ovládání, nízkých provozních nákladů a splnění potřeb zákazníků. Ve Francii si jeden ze tří zákazníků Dacia volí pohon na LPG.

ceník dacia bigster

V České republice je pohon v kombinaci benzín / LPG velmi oblíbený. Za první 4 měsíce letošního roku činil podíl LPG na všech prodaných vozidlech značky Dacia necelých 50%. Nejvyšší podíl LPG motorizací připadá na model Jogger necelých 60% a model Sandero 55% všech prodaných motorizací.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Jaecoo J7 zastíní zaběhlé konkurenty a chyby se hledají těžko
Test: Opel Astra 1.5 Diesel AT8 nabídne hned několik trumfů Šestá generace Subaru Forester v Česku. Univerzální SUV se ničeho nebojí Test: Mazda CX-80 2.5 e-Skyactiv PHEV AWD Homura Test: Suzuki Swift 4x4 - nejlepší malé auto do sněhu

Tipy z autobazarů

Land Rover Defender

Rok výroby 2022

1 349 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2015

677 000 Kč

Opel Astra

Rok výroby 2014

124 900 Kč

Mercedes-Benz CL

Rok výroby 2011

1 299 000 Kč