Citroën C5 X můžete mít v limitované edici Hypnos. Dostanete absolutní komfort

C5 X Hypnos bude k dispozici od 4. září. První dodávky zákazníkům se uskuteční na začátku roku 2024.

Citroën představuje limitovanou edici C5 X Hypnos s bohatou výbavou představující to nejlepší z modelu C5 X z hlediska stylu a pohody na palubě. Hypnos je výstižný název pro verzi, jejíž interiér a exteriér představují stejný kontrast jako den a noc, a která nabízí svým cestujícím dokonalou relaxaci. C5 X Hypnos je špičková verze vycházející z verze Max, v níž bylo vše promyšleno do nejmenšího detailu pro větší styl, klid a pohodu.


Zvenčí je C5 X Hypnos laděn do nové elegantní modré barvy Eclipse, kterou umocňuje několik infračervených červených grafických prvků, zatímco interiér nabízí novou lehkou a vzdušnou atmosféru, která využívá výrazných barev a materiálů k vytvoření uklidňující pohody uvnitř kabiny. Tento pocit komfortu dále umocňují prvky jako otevíratelné střešní okno, hi-fi systém, vyhřívaná a větraná přední sedadla vybavená masážní funkcí s elektrickým nastavením bederní části a specifické koberečky. Všechny tyto prvky přispívají k jedinečnému pocitu pohody na palubě vozu C5 X, zejména díky aktivnímu odpružení a sedadlům Citroën Advanced Comfort® a také díky vynikajícímu odhlučnění a akustickým předním i zadním oknům.

C5 X Hypnos je velký cestovní vůz, který funguje jako pozvánka k elegantnímu cestování v absolutním komfortu. Je dokonalým ztělesněním filozofie Citroënu v tomto segmentu, nabízí odvážnou koncepci, výrazný styl a dojem, že do cíle každé cesty dorazíte odpočatější, než když jste vyrazili. C5 X Hypnos, který je k dispozici s plug-in hybridním motorem 225 ë-EAT8, představuje to nejlepší z know-how Citroënu z hlediska všestrannosti a výhod každodenní jízdy na elektrický pohon. .

Název této limitované edice odkazuje na řeckého boha Hypna, boha spánku. Tomuto odkazu odpovídá působivý komfort na palubě vozidla, který poskytuje naprostý klid. Jízda ve voze C5 X Hypnos slouží jako skutečná pozvánka k relaxaci a odpočinku, i když si současně budete plně uvědomovat své okolí. Každá cesta na palubě se stane okamžikem klidu, který obnovuje energii a dává pocit, že je člověk při příjezdu odpočinutější než při odjezdu.

Citroën tímto názvem také zdůrazňuje kontrast mezi atmosférou interiéru a exteriéru a posiluje myšlenku šerosvitu. Exteriér je tmavě půlnočně modrý, zatímco interiér je na světlý a jasný. C5 X Hypnos člověka povznáší a nabízí uklidňující a klidnou formu cestování.

A konečně, Hypnos je také jméno spojené s historií značky Citroën. Na pařížském autosalonu v roce 2008 Citroën představil koncept hybridního vozu Hypnos, nového vozu nejvyšší třídy a průkopníka v oblasti hybridizace.

Hypnos se představuje v novém tmavomodrém půlnočním laku, který se mění v závislosti na světle, za špatných světelných podmínek vypadá velmi elegantně a za jasnějšího světla se stává velmi dynamickým. Tato nová barva karoserie Modrá Eclipse, která dosud nebyla na voze C5 X k vidění, dodává siluetě vozu status a charakter. Tmavěmodrou barvu umocňuje infračervená grafika. Limitovaná edice má pro potvrzení svého stylu a odlišení se na každé straně blatníku a předních dveří dlouhou leskle černou ozdobnou lištu oživenou podélnou infračervenou linkou, která má ve svém středu podpis Hypnos. Tato ozdobná lišta dodává jako zářivý podpis vozu nádech dynamiky. Na zádi zvýrazňuje monogram C5 X rovněž infračervený odstín čísla 5.

Pro ještě větší kontrast a charakter se C5 X Hypnos dodává s 19" koly z lehké slitiny AeroX v novém odstínu specifickém pro tuto řadu, který harmonicky kombinuje černý odstín Onyx a diamantový výbrus pokrytý tmavým lakem. Tato jemná variace dodává kolům této limitované série na osobitosti. Kromě Modré Eclipse bude C5 X Hypnos k dispozici také v odstínu Šedá Platinum.

Interiér působí nesmírně útulně, jeho světlá a vzdušná atmosféra, která nemá u modelu C5 X obdoby, podporuje klid a pohodu. Použití světlých a teplých materiálů působí harmonicky a posiluje pocit pohody na palubě, který je pro vozy Citroën charakteristický. Tato nová atmosféra interiéru se uplatňuje i v sedadlech, jejichž opěradla a sedáky jsou potaženy světlou perforovanou kůží. Symbolem toho, jaká péče byla věnovaná těmto sedadlům, je perforace kůže s charakteristickým vzorem dvojitých šípů tvořících logo značky Citroën. Boční výztuhy jsou čalouněné kůží ve stejném odstínu, což sedadlům dodává vysoce strukturovaný, horizontální vzhled, který umocňuje vnímání šířky a pohodlí. Horní část sedadel a opěrky hlavy jsou potažené šedou Alcantarou ®, která je měkká a teplá na dotek. Design těchto sedadel je zdůrazněn elegantním prošíváním a na vnitřní straně opěradla je umístěn infračervený štítek s názvem Hypnos.

Světlý odstín se objevuje také na středové loketní opěrce, bocích středové konzoly a výplních dveřních panelů, které tuto světlou barvu kombinují s materiálem TEP, jenž je příjemný na dotek. Výplně dveří jsou navíc opatřeny originálním prošíváním ve vzoru dvojitých šípů. K útulnosti světlého interiéru přispívá také použití dekorativních prvků s efektem světlého dřeva Karuun® na dveřních panelech a palubní desce. Posilují rovněž dojem horizontálnosti a umocňují pocit prostornosti na palubě.

Středová konzola má nový styl ladící s touto lehkou a vzdušnou atmosférou. Lesklá černá povrchová úprava byla opatřena laserově gravírovanými pruhy v odstínu Bronzová Xenon, který se u této edice objevuje poprvé. A konečně C5 X Hypnos, který je symbolem pohodlí a praktičnosti, nabízí speciální koberečky, jejichž okraje jsou zvýrazněny specifickým materiálem podtrhujícím limitovanou edici nápisem Hypnos v odstínu Bronzová Xenon. Odlišnost je na palubě C5 X Hypnos všudypřítomná.

VÝBAVA PRO ABSOLUTNÍ POHODLÍ C5 X ztělesňuje to nejlepší z know-how značky Citroën v oblasti pohody. Vznikl tak velký cestovní automobil, který vybízí k cestování v naprostém klidu. Od sedadel Citroën Advanced Comfort®, která nabízejí měkký i dynamický komfort sezení, až po velkorysý prostor pro cestující – vše je navrženo tak, aby přinášelo relaxaci. Od prvních metrů ponoří vůz C5 X posádku do jiné dimenze. Plug-in hybrid C5 X 225 nabízí ve standardní výbavě aktivní tlumiče Citroën Advanced Comfort®, které zajišťují mimořádně komfortní nastavení a zároveň příjemný zážitek z jízdy díky aktivnímu a plynulému řízení odpružení, které odfiltruje veškeré vnější rušivé elementy. Tichý zážitek je umocněný dokonalou akustickou izolací, díky níž se budete cítit jako v bavlnce.

Z kabiny modelu C5 X Hypnos vyzařuje hřejivá, elegantní a pohodlná atmosféru, která okamžitě navozuje pocit prostoru a klidu. Tento pocit je umocněn otevíratelným střešním oknem, které otevírá výhled na oblohu a pouští do kabiny ještě více světla. Součástí limitované edice jsou také vyhřívaná a větraná přední sedadla s masážní funkcí a elektrickým nastavením bederní části, která cestující obepnou a postarají se o jejich pohodlí. V neposlední řadě je tento útulný prostor díky palubnímu hi-fi systému ideálním místem pro poslech hudby.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Kia Ceed

Rok výroby 2019

219 900 Kč

Fiat Ostatní

Rok výroby 1963

129 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy E

Rok výroby 2017

547 000 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2019

455 000 Kč