Citroën C3 Aircross má české ceny, začínají na 309 900 Kč

Novinku od Citroënu můžete mít ve třech výbavových stupních Live, Feel a Shine. Entry model se spoléhá na benzínový tříválec o výkonu 82 koní spojený s manuální pětirychlostní převodovkou. Za diesel 1.6 BlueHDi o výkonu 99 koní se připlácí 70 000 Kč.

Již v základu dostanete čelní a boční airbagy řidiče a spolujezdce s možnostíodpojení airbagu spolujezdce, hlavové airbagy pro první a druhou řadu sedadel, palubní počítač, tempomat, vpředu elektricky ovládaná okna, manuální klimatizaci, výškově i podélně stavitelný volant, výškově stavitelné sedadla řidiče i spolujezdce, dvojitou podlahu v kufru nebo šestnáctipalcové ocelové disky.


Druhý stupeň výbavy Feel (od 339 900 Kč) přihazuje elektricky vyhřívaná a ovládaná zpětná zrcátka, kožený volant, přídavná denní světla s LED optikou, autorádio a 7" displej, podélné střešní nosiče atd. Prostřední výbavu Feel je možné kombinovat se všemi variantami dostupných pohonných jednotek. K dispozici je kromě základní tříválce 1.2 Puretech a slabšího dieselu také jejich silnější varianty, kdy dosáhnete i na automat EAT6.

Vrcholná výbava Shine (od 424 900 Kč) přidává k výbavě Feel zadní parkovací asistent, automatickou klimatizaci, integrovaná přední mlhová světla, dešťový senzor či navigační systém.

Nový Citroën C3 Aircross zaujme díky propracované krátké a současně vysoké kapotě, jež mu dodává v tomto segmentu jedinečný postoj. C3 Aircross dobře sedí na kolech s velkým průměrem a může se pochlubit o 20 mm vyšší světlou výškou ve srovnání s novou C3, od níž přebral platformu. Přední část vozu nový Citroën C3 Aircross přebírá grafický podpis Citroënu s dvouúrovňovými světly. V horní části jsou to denní světla s LED diodami spojená s dvojitou chromovanou lištou ve tvaru stylizovaných šípů, která se táhne po celé šířce vozu. Hlavní osvětlovací funkci zastává spodní část, kterou tvoří světlomety ve tvaru zaoblených čtverců s barevnou lištou kolem a mlhová světla. Uprostřed je široký vstup vzduchu dodávající vozu dojem síly. Ve spodní části vše podtrhuje zesílená spodní část nárazníku, která posiluje SUV charakter vozu C3 Aircross.

Na zadní straně upoutají výrazná „ramena“, která zvýrazňují šířku a propracovaný charakter SUV. Zadní světla s 3D efektem odkazují na novou C3 a koncepční vůz C-Aircross. Sofistikovaná světla jsou sladěná s černě lesklými prvky na dveřích zavazadlového prostoru, kde je umístěn dvoubarevný monogram C3 Aircross a leskle černé stylizované šípy tvořící logo značky. Odvážná kombinace, která rozšiřuje oba bloky světel a posiluje dojem šířky vozu a současně jeho technologický charakter. Velký zadní nárazník s ochrannou lištou odkazuje na přední část vozu a opět potvrzuje robustnost a ducha SUV.

Nový Citroën C3 Aircross je jako správné SUV opatřen na boku širokými blatníky na úrovni podběhů kol a černými prahovými lištami. Při pohledu na tvar vozu je jasně znatelná jeho originalita. Horizontální vyváženost a příslib vnitřního objemu charakterizují profil vozu, který je poznamenaný inovativními prvky, jako jsou zadní postranní okénka vytvářející jedinečný podpis vozu. Zadní postranní okénka, která se objevila již v koncepčním voze C-Aircross, jsou z polykarbonátu a je do nich zabudovaná barevná fólie vytvářející výrazný grafický kontrast vůči zadnímu sloupku. Vytvářejí dojem žaluzií, představují jedinečný prvek a zakrývají pohled do vozu, aniž by přitom bránily vstupu světla.   

Vůz C3 Aircross se při své snaze o odlišení opírá o širokou škálu prvků personalizace exteriéru. SUV nabízí 90 různých kombinací, které odrážejí charakter a vkus každého zákazníka:

 • 8 odstínů karoserie (Natural White, Ink Black, Misty Grey, Cosmic Silver, Passion Red, Breathing Blue, Sable, Spicy Orange)
 • 4 odstíny střechy pro dvoubarevné kombinace (Ink Black, Natural White, Spicy Orange nebo Sable – podle daného trhu)
 • 4 balíčky Pack Color (oranžová, šedá, bílá, černá).

Zákazníci tak mohou podle přání oživit klasické odstíny či změkčit kontrasty. Na výběr je rovněž několik typů kol, v nabídce je kolekce stylizovaných 16" disků nebo 16" a 17" litá kola s diamantovým výbrusem.

Úpravy na míru nabízí i kabina nového C3 Aircross, kde je na výběr 5 rozdílných stylů. Design interiéru se inspiroval různými světy, jako je například svět módy nebo nábytkářství. Používá čisté linie, ochranářsky působící tvary, propracované detaily a různé textury na palubní desce. Díky sladění barev a materiálů, ozdobným dveřním panelům, barevným prvkům na volantu, větrákům či čalounění sedadel vznikají dosud nevídané styly, posádka se ve voze může cítit jako doma v obývacím pokoji. Podle tónu zvoleného stylu, který může být neutrální, hřejivý, dynamický nebo luxusní, nabízí C3 Aircross řidiči a posádce další možnost ukázat vlastní vkus:

 • Standardní styl kladoucí důraz na čistý střídmý design s šedou texturovanou palubní deskou a látkovým čalouněním sedadel Mica Grey, s bílou lištou kolem výduchů klimatizace.
 • Styl Metropolitan Grey, pro který je důležitý prostor, jas a pohoda na palubě. Nabízí světlé tóny a příjemné textilní materiály, které se objevují i jako ozdobné prvky na palubní desce. Výduchy jsou zvýrazněné oranžovou lištou.
 • Styl Urban Red vyjadřující vitalitu a posilující technologickou povahu SUV. Pohrává si s kontrasty mezi tmavými odstíny a oranžovými prvky v prošití sedadel z látky Quartz Dark Grey a oranžovou lištou kolem větráků. Palubní deska je potažena materiálem PET
 • Styl Hype Mistral evokující luxus. Čalounění je kombinací černé kůže s látkou s pepitovým vzorem, palubní deska je potažena materiálem PET. Výduchy dostaly saténově chromovanou lištu.
 • Styl Hype Colorado, který je rovněž určen pro náročnější zákazníky. Používá nejkvalitnější měkké materiály a specifické zpracování v odstínu Colorado, který se objevuje na sedadlech, jež jsou napůl kožená, na dvoubarevném volantu a na palubní desce.

C3 Aircross ukazuje i za volantem svou sounáležitost se světem SUV a své jízdní vlastnosti. Nový Citroën C3 Aircross dominuje silnici díky své vysoké světlé výšce a velkým kolům. Vůz se cítí dobře v každém terénu, a to díky funkci díky Grip Control® se systémem Hill Descent Assist. Vůz C3 Aircross je připraven vyrazit mimo město, dokáže se vydat i na nezpevněné cesty. Je proto určen jak pro milovníky jízd po městě a nákupů, tak pro fanoušky sportu, rekreace a dalších outdoorových aktivit.

C3 Aircross se systémem Grip Control® umožňujícím jízdu za jakýchkoliv podmínek, specifickými 16" nebo 17" pneumatikami Mud & Snow nabízí opravdu všestranné řízení a je určen pro jakýkoliv typ silnice, bez ohledu na podmínky a povrch. Systém Grip Control® zvyšující bezpečnost nabízí 5 režimů, je možné ho nechat fungovat automaticky v režimu Standard, nebo si zvolit některý z ostatních režimů (Písek, 4×4, Sníh, ESP OFF).

Se systémem Grip Control® je spojena funkce Hill Assist Descent, která auto udrží v nízké rychlosti i na velmi strmých svazích. Tato technologie umožňuje zachovat dráhu vozu a snižuje riziko proklouznutí při cestě dolů. Tato nová podpůrná funkce řízení zajišťuje dokonalou a zcela bezpečnou kontrolu nad řízením vozu C3 Aircross. Systém udržuje vůz při velmi nízké rychlosti (3 km/hod) a dodává kontrolu a bezpečí ve všech rizikových situacích.

Technologie a příslib úniku zajišťuje široká nabídka úsporných a účinných motorů poslední generace. C3 Aircross je ideální partner pro každodenní cesty po městě nebo víkendové či prázdninové výlety do jiných destinací. Je vybaven tříválcovými motory PureTech s nejnovějšími technologiemi zajišťujícími vynikající reakceschopnost a nízkou spotřebu paliva a emisí (International Engine of the Year 2015 & 2016). Rovněž motory BlueHDi přinášejí potěšení z jízdy, úspornost a šetrný přístup k životnímu prostředí.

Benzínové verze: Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross je v nejvýkonnější verzi k dispozici s motorem PureTech 130 s manuální šestistupňovou převodovkou BVM6. Motor PureTech 110 je nabízen s manuální převodovkou (PureTech 110 BVM), ale je k dispozici i s automatickou převodovkou EAT6 nabízející maximální pohodu a komfort (PureTech 110 EAT6). Základní verze výbavy zahrnuje motor PureTech 82 s manuální převodovkou.

Dieselová verze: Nové kompaktní SUV Citroën C3 Aircross je k dispozici s manuální převodovkou a motory BlueHDi120 BVM6 a BlueHDi 100 BVM.

Těchto 6 motorů, které budou všechny k dispozici v Evropě, doplní dva specifické motory určené pro export do zámoří: benzínový motor PureTech 110 EAT6 a dieselový motor HDi 90 BVM.

Prostornost: vyšší tvar vozu C3 Aircross mu zajišťuje největší prostornost v segmentu a mimořádný komfort: 5 míst s velkým prostorem pro nohy a nad hlavou. C3 Aircross je „Best in class“ z hlediska prostoru nad hlavou vepředu i vzadu, s výškou, díky níž se každý člen posádky cítí příjemně, ať už sedí na předních, či zadních sedadlech. Díky rozvoru 260 cm je vynikající rovněž prostor pro nohy.

Modularita: C3 Aircross nabízí největší modularitu ve své kategorii. Je to díky zadní lavici dělené v poměru 2/3–1/3 se sklopitelnými opěradly a sedadly, které lze jednotlivě (2 části lavice) posunout o 150 mm. Manipulace s nimi je velmi snadná. Sedadlo spolujezdce vpředu je přizpůsobitelné, lze ho překlopit a převážet tak dlouhé předměty. Jediným pohybem ruky se tak maximální délka nákladu může zvýšit na 240 cm.

Objem zavazadlového prostoru: cestující nejsou omezeni, pokud jde o zavazadla, protože vůz C3 Aircross se může pochlubit největším zavazadlovým prostorem ve svém segmentu a snadnějším přístupem díky širokému vstupu, velkým 5. dveřím a nízkému prahu. Jeho příkladný objem 410 litrů se může díky posuvné lavici (v maximální poloze vepředu) zvětšit na 520 litrů, po sklopení zadních sedadel je celková kapacita 1289 litrů. Praktický Citroën C3 Aircross je také opatřen zatažitelným krytem zavazadlového prostoru, který lze vertikálně uložit za zadní sedadlo, aby bylo možné převážet vysoké předměty. Dalším šikovným prvkem umožňujícím získat rovnou podlahu i se sklopenými opěradly zadních sedadel je podlaha zavazadlového prostoru, která má dvě možné polohy.

Nový Citroën C3 Aircross, který se od počátku svého vzniku řídil programem Citroën Advanced Comfort®, dbá rovněž na plynulé a snadné řízení. Klade proto důraz na intuitivní technologie, které zajistí klid a bezpečnost jízdy a zahrnují celou řadu podpůrných prvků řízení a bezpečnostních technologií, jejichž společným působením je každá cesta jednodušší a bezpečnější:

 • Hands-free přístup a startování: umožňuje odemknout/zamknout a nastartovat vůz a ponechat si přitom klíč v kapse. Jakmile se řidič přiblíží k vozu, auto ho rozpozná.
 • Head-up displej s barevným zobrazením: díky němu má řidič neustále k dispozici informace potřebné k řízení ve svém zrakovém poli. Aniž by musel spouštět oči ze silnice, jsou tyto údaje (rychlost vozu, nastavení tempomatu a omezovače rychlosti…) neustále barevně promítané na výsuvný panel na předním skle.
 • Zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision: pro větší výhled a snadné manévrování. Zadní kamera přenáší na dotykový 7" displej pohled na zadní část vozu s barevnými čárami upozorňujícími na vzdálenost od překážky. Na displeji se zobrazí rovněž okolí vozu snímané shora v úhlu 180°.  
 • Park Assist: pro klidné, snadné a bezpečnější parkování. Jde o aktivní systém, který usnadňuje podélné parkování i parkování do řady. Systém pomůže po aktivaci řidiči najít parkovací místo vyhovující rozměrům vozu a po jeho nalezení provede zcela bezpečně automatické zaparkování. Řidič ovládá pouze pedál plynu a brzdy.
 • Nouzové automatické bzrdění Active Safety Brake: se zvukovou a vizuální výstrahou. Systém snižující riziko kolize s překážkou vepředu díky brzdění namísto řidiče. Multifunkční kamera v horní části čelního skla detekuje překážky, jako jsou například vozidla jedoucí ve stejném směru nebo stojící vozidla. Při rychlosti od 5 do 85 km/hod. čidlo automaticky aktivuje brzdy, pokud je detekováno riziko kolize. Je-li zjištěnou překážkou stojící vůz, nesmí rychlost vozu překročit 80 km/hod., v případě chodce 60 km/hod.
 • Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu: předchází rizikům spojeným s ospalostí nebo nepozorností řidiče při rychlosti nad 60 km/hod. Pokud vůz přejede bílou plnou nebo přerušovanou čáru bez zapnutí směrového světla, spustí počítač systému alarm. Řidič je upozorněn zvukovým signálem a kontrolkou ve zpětném zrcátku.
 • Systém sledování mrtvého úhlu: tento systém upozorňuje řidiče pomocí diody ve zpětných zrcátcích na přítomnost jiného auta v mrtvém úhlu.  
 • Systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí: průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním značením a zjištěné údaje zobrazuje na displeji ve voze. Tato rychlost může být nastavena do tempomatu nebo omezovače rychlosti.
 • Automatické přepínání dálkových světel: pro klidnou a bezpečnou jízdu ve tmě se dálková světla automaticky přepínají na potkávací (a naopak) podle okolního světla a provozu.
 • Varování před snížením pozornosti řidiče: tento systém sleduje chování řidiče pomocí multifunkční kamery umístěné v horní části čelního skla v případě poklesu ostražitosti řidiče upozorní. Tento systém vyhodnocuje stav bdělosti řidiče prostřednictvím odchylky dráhy vozu od vodorovného značení na silnici. Tato funkce je zvláště vhodná na dálnicích při rychlostech nad 65 km/hod.
 • Coffee Break Alert: systém, který vyzve řidiče, aby si po 2 hodinách nepřetržitého řízení při rychlosti nad 70 km/hod. udělal přestávku.
 • Grip Control® + Hill Assist Descent: pro kontrolu nad mobilitou a rychlostí na všech typech silnice i na strmém svahu.

Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

Petr Šikl, Citroën

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

715 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč