Budou elektromobily vozidly budoucnosti? Zelená stopa a dostupnost dobíjejících stanic mluví v jejích prospěch

Milujete zvuk spalovacího motoru nebo se vám naopak líbí zcela tichý chod elektromobilů? Právě tyto tiché vozy jsou pravděpodobně naší budoucností. Jaké jsou jejich výhody, které aspekty mluví v jejich prospěch a jak je možné, že je provoz elektromobilů levnější?

Elektromobily přinesly revoluci do motorismu

Elektromobil je rozhodně symbolem nových technologií a důkazem toho, že jezdit po silnicích lze také bez spalovacích motorů a výfukových plynů. Takzvaná zelená stopa je právě tím hlavním důvodem, proč před sebou mají elektromobily slibnou budoucnost.


Dostupnost dobíjecích stanic

Stejně jako spalovací motory potřebují benzinové pumpy, elektromobily vyžadují pro svůj provoz nabíjecí stanice. Právě tím, že se počet dobíjecích stanic navýší, se jízda automobilem na elektřinu stane ještě snazší a pohodlnější. Aktuálně se dojezd elektromobilů je jedno nabití pohybuje v rozmezí od 200 do 400 km. Což je v porovnání s velikostí České republiky poměrně dlouhá vzdálenost.

Vyšší počáteční investice, ale nižší provozní náklady

Počáteční investice do elektromobilu je sice o něco vyšší než koupě vozu se spalovacím motorem, ale tento rozdíl se během doby používání vozu rychle dorovná a dokonce otočí. Provozní náklady elektromobilů a jejich servis je totiž nižší. Jak je to možné? Svíčky, olejové filtry a neustálé doplňování oleje? Nic z toho k provozu elektromobilu nepotřebujete. Vystačíte si totiž se zásuvkou.

Podlehněte kouzlu elektromobilů a rozhodně je nezatracujte. Jízda v nich je pohodlná, luxusní a na naprosto tichý chod vozu si rychle zvyknete. Díky dlouhé dojezdové vzdálenosti elektroaut není pohybování v rámci České republiky problematické a bez obav můžete vyrazit také do zahraničí, protože elektrovozy mají zelenou ve většině evropských zemí.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

999 000 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

729 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč