Budou elektromobily vozidly budoucnosti? Zelená stopa a dostupnost dobíjejících stanic mluví v jejích prospěch

vloženo

Milujete zvuk spalovacího motoru nebo se vám naopak líbí zcela tichý chod elektromobilů? Právě tyto tiché vozy jsou pravděpodobně naší budoucností. Jaké jsou jejich výhody, které aspekty mluví v jejich prospěch a jak je možné, že je provoz elektromobilů levnější?

Budou elektromobily vozidly budoucnosti? Zelená stopa a dostupnost dobíjejících stanic mluví v jejích prospěch Budou elektromobily vozidly budoucnosti? Zelená stopa a dostupnost dobíjejících stanic mluví v jejích prospěch

Elektromobily přinesly revoluci do motorismu

Elektromobil je rozhodně symbolem nových technologií a důkazem toho, že jezdit po silnicích lze také bez spalovacích motorů a výfukových plynů. Takzvaná zelená stopa je právě tím hlavním důvodem, proč před sebou mají elektromobily slibnou budoucnost.


Dostupnost dobíjecích stanic

Stejně jako spalovací motory potřebují benzinové pumpy, elektromobily vyžadují pro svůj provoz nabíjecí stanice. Právě tím, že se počet dobíjecích stanic navýší, se jízda automobilem na elektřinu stane ještě snazší a pohodlnější. Aktuálně se dojezd elektromobilů je jedno nabití pohybuje v rozmezí od 200 do 400 km. Což je v porovnání s velikostí České republiky poměrně dlouhá vzdálenost.

Vyšší počáteční investice, ale nižší provozní náklady

Počáteční investice do elektromobilu je sice o něco vyšší než koupě vozu se spalovacím motorem, ale tento rozdíl se během doby používání vozu rychle dorovná a dokonce otočí. Provozní náklady elektromobilů a jejich servis je totiž nižší. Jak je to možné? Svíčky, olejové filtry a neustálé doplňování oleje? Nic z toho k provozu elektromobilu nepotřebujete. Vystačíte si totiž se zásuvkou.

Podlehněte kouzlu elektromobilů a rozhodně je nezatracujte. Jízda v nich je pohodlná, luxusní a na naprosto tichý chod vozu si rychle zvyknete. Díky dlouhé dojezdové vzdálenosti elektroaut není pohybování v rámci České republiky problematické a bez obav můžete vyrazit také do zahraničí, protože elektrovozy mají zelenou ve většině evropských zemí.


Komerční článek (foto: Shutterstock.com/Sopotnicki)


Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednodenní dálniční známky se dočkáme již příští rok

Jednodenní dálniční známky se dočkáme již příští rok

Dálniční známky čeká několik zásadních novinek. V příštím roce bude zavedena mimo jiné jednodenní známka a plánuje se napojení na Registr silničních vozidel, aby tuzemští motoristé měli jistotu, že zadaná RZ je napsaná..

Akce 7 dní Peugeot se vrací, model 208 Active Pack za 382.000 Kč

Akce 7 dní Peugeot se vrací, model 208 Active Pack za 382.000 Kč

Po dvouleté přestávce se opět koná akce 7 dní Peugeot, událost, která provázela Peugeot v ČR po mnoho let a prošla..

Test: Kia Niro 1.6 GDI PHEV Style - volba řidiček myslících na přírodu

Test: Kia Niro 1.6 GDI PHEV Style - volba řidiček myslících na přírodu

Nová generace Nira si dokázala získat srdce žen a byla zvolena ženským autem roku 2023. A nás zajímalo, co něžné..

Elektromobil pro každého? Volkswagen představil model ID. 2all s cenovkou 25.000 Eur

Elektromobil pro každého? Volkswagen představil model ID. 2all s cenovkou 25.000 Eur

Elektromobil pro každého se stává pomalu skutečností. Automobilka Volkswagen představila model ID. 2all, což by měl být..

Legendární Ford Bronco v Česku, připravte si ale dva milionu korun

Legendární Ford Bronco v Česku, připravte si ale dva milionu korun

Ford dnes oznámil, že na vybraných evropských trzích bude již brzy možné poprvé objednávat legendární americký terénní..