Budou elektromobily vozidly budoucnosti? Zelená stopa a dostupnost dobíjejících stanic mluví v jejích prospěch

Milujete zvuk spalovacího motoru nebo se vám naopak líbí zcela tichý chod elektromobilů? Právě tyto tiché vozy jsou pravděpodobně naší budoucností. Jaké jsou jejich výhody, které aspekty mluví v jejich prospěch a jak je možné, že je provoz elektromobilů levnější?

Elektromobily přinesly revoluci do motorismu

Elektromobil je rozhodně symbolem nových technologií a důkazem toho, že jezdit po silnicích lze také bez spalovacích motorů a výfukových plynů. Takzvaná zelená stopa je právě tím hlavním důvodem, proč před sebou mají elektromobily slibnou budoucnost.


Dostupnost dobíjecích stanic

Stejně jako spalovací motory potřebují benzinové pumpy, elektromobily vyžadují pro svůj provoz nabíjecí stanice. Právě tím, že se počet dobíjecích stanic navýší, se jízda automobilem na elektřinu stane ještě snazší a pohodlnější. Aktuálně se dojezd elektromobilů je jedno nabití pohybuje v rozmezí od 200 do 400 km. Což je v porovnání s velikostí České republiky poměrně dlouhá vzdálenost.

Vyšší počáteční investice, ale nižší provozní náklady

Počáteční investice do elektromobilu je sice o něco vyšší než koupě vozu se spalovacím motorem, ale tento rozdíl se během doby používání vozu rychle dorovná a dokonce otočí. Provozní náklady elektromobilů a jejich servis je totiž nižší. Jak je to možné? Svíčky, olejové filtry a neustálé doplňování oleje? Nic z toho k provozu elektromobilu nepotřebujete. Vystačíte si totiž se zásuvkou.

Podlehněte kouzlu elektromobilů a rozhodně je nezatracujte. Jízda v nich je pohodlná, luxusní a na naprosto tichý chod vozu si rychle zvyknete. Díky dlouhé dojezdové vzdálenosti elektroaut není pohybování v rámci České republiky problematické a bez obav můžete vyrazit také do zahraničí, protože elektrovozy mají zelenou ve většině evropských zemí.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Sorento je krásná a dostala neobvyklé funkce
Test: Seat Ateca FR 1.5 TSI Black Edition - SUV ze staré školy umí překvapit Nové BMW X2 a BMW iX2 mají české ceny, elektrická verze je cenově zajímavá Test: Kia EV6 Earth - vesmírná loď okouzlí vzhledem a použitelností

Tipy z autobazarů

Mitsubishi ASX

Rok výroby 2015

249 999 Kč

Jaguar XF

Rok výroby 2012

288 990 Kč

Ford S-MAX

Rok výroby 2014

249 000 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2016

393 000 Kč