BMW řady 5 nově podle svého. Přizpůsobení vzhledu a jízdní dynamiky je snadnější

O individualisticky vzhled a na míru přizpůsobené jízdní dynamice se postarají díly M Performance Parts.

Nová, osmá generace nejúspěšnějšího manažerského sedanu na světě svými sportovními proporcemi podtrhuje svůj dynamický charakter. Ten lze dále zvýraznit doplňky z programu BMW Performance Parts, které budou na trh uvedeny v říjnu 2023, tedy společně se zahájením prodeje nového BMW řady 5 Sedan a elektrického BMW i5. Široký sortiment dílů pro aerodynamiku, interiér a podvozek navíc přináší mnoho možností pro úpravy zvyšující dynamické schopnosti.


Karbonové díly M Performance Carbon
Díky vysoce kvalitním aerodynamickým a exteriérovým dílům BMW M Performance Parts vypadá sportovně elegantní manažerský sedan ještě dynamičtěji. Byly vyvinuty speciálně pro nové BMW řady 5 Sedan a nové BMW i5 s M sportovním paketem nebo M sportovním paketem Pro, takže dokonale ladí s jejich tvary a designem. Všechny originální aerodynamické a exteriérové díly BMW M Performance byly testovány a schvalovány podle přísných zásad kvality BMW Group. Protože již byly homologovány s celým vozidlem, není nutné je registrovat u regulačních orgánů.

Všechny karbonové komponenty jsou vyrobeny z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) s povrchovou úpravou bezbarvým lakem, vytvářejícím velmi hodnotný celkový vzhled. Na přední a zadní části modelů BMW řady 5 se o výrazný vzhled inspirovaný světem automobilových závodů „stará“ čtyřdílný karbonový přední nástavec M Performance Carbon, stejně jako zadní spoiler M Performance Carbon Pro a třídílný zadní difuzor M Performance z aramidových vláken. Na přání je k dispozici také nelakovaný zadní spoiler M Performance.

Kromě nástavců prahů M Performance Carbon, které vůz opticky dále prodlužují, zdůrazňují dynamické a plynulé linie nového BMW řady 5 Sedan a nového BMW i5 také nové ozdobné pruhy M Performance v matně černé barvě Frozen Black. Digitálně tištěné ozdobné pruhy jsou doplněné nápisem M Performance.

Novinkou v nabídce jsou také fólie M Performance určené na boční prahy, které tvoří nápadná zakřivená linie v matně šedé barvě. Fólie jsou umístěny pod dveřmi a zejména na černých bočních prazích vytvářejí elegantní barevný kontrast. Výrazné ozdobné pruhy dokonale ladí s akcentním pruhem M Performance v černé barvě Frozen Black a s karbonovými nástavci bočních prahů M Performance Carbon.

Nabídku vysoce kvalitních exteriérových dílů doplňují M karbonové kryty vnějších zpětných zrcátek a aramidový kryt antény M Performance. Kryt antény z plastu vyztuženého aramidovými vlákny je vizuálním a zároveň funkčním prvkem na střeše vozu. Aramidová vlákna mají podobný vzhled povrchu jako uhlíková vlákna a vyznačují se vysokou elektromagnetickou propustností. Inovativní materiál tak umožňuje plnou funkčnost antény, a přitom posiluje sportovní vzhled.

Doplňky interiéru umocňují závodní atmosféru uvnitř
Po otevření dveří dají karbonové kryty prahů M Performance jednoznačně najevo, že nový manažerský sedan je navržen pro dynamiku. Kromě toho dodávají prostoru pro nohy sportovní nádech také velurové podlahové rohože M Performance s lemováním ze syntetické kůže a ozdobným prošíváním v kontrastních barvách. Dvě přední rohože ze čtyřdílné sady jsou navíc opatřeny vyšitým nápisem M Performance na látkové vložce a vlajkou v charakteristických M barvách. Velurové podlahové rohože dokonale ladí s dalšími prvky z nabídky produktů M Performance a vhodně doplňují hodnotný vzhled interiéru.

M Performance pouzdro na klíček je dalším jasným vyjádřením dynamiky. Dokonale padnoucí ochranný kryt z vysoce kvalitní kůže Nappa je radost držet v ruce a je opatřen reliéfem s efektem uhlíkových vláken v kombinaci s Alcantarou. Tlačítka klíčku jsou volně přístupná, takže klíč není nutné vyndávat z pouzdra.

Karbonové víčko palivové nádrže M Performance je k dispozici jak pro varianty se spalovacími motory, tak pro plug-in hybridní varianty nového BMW řady 5 Sedan. Na vnitřní straně je opatřeno oboustrannou lepicí páskou a zákazník je může připevnit na stávající víčko palivové nádrže.

Kola z lehké slitiny a sportovní brzdový systém pro optimalizaci výkonu
Kola M Performance z lehké slitiny, která jsou k dispozici pro nové BMW řady 5 Sedan a čistě elektrické BMW i5, se ideálně hodí pro sportovní styl jízdy a vytvářejí velmi výrazný vzhled. Nabídka pro nové BMW řady 5 Sedan a nové BMW i5 zahrnuje 19- a 21palcové sady kol. Sada letních 21“ kol z lehké slitiny M Performance Cross-spoke i s pneumatikami je k dispozici pro všechny typy pohonu v leskle černém provedení M Bicolour Jet Black nebo v matně šedé M Frozen Midnight Grey.

BMW 5 M Performance Parts

Pro všechny modelové varianty jsou jako sada letních kol s pneumatikami k dispozici také 19palcová M Performance kola z lehké slitiny v designu Y-Spoke v matně černém provedení. S výjimkou modelu BMW i5 M60 xDrive jsou připravena zimní kola se sadou pneumatik, která jsou vhodná i pro sněhové řetězy, pro všechny varianty pohonu nového BMW řady 5 Sedan. Další sady kol lze stylově uložit do obalů na pneumatiky M Performance. Čtyřdílná sada je vhodná pro kola o průměrech od 17 do 22 palců a je opatřena nápisem M Performance.

Dvacetipalcová brzdová soustava M Performance nabízí zpomalení odpovídající nárokům na sportovní jízdu. Její červeně lakované brzdové třmeny se čtyřbarevným logem M působí ve spojení s otevřeným designem 21palcových kol z lehké slitiny obzvlášť výrazně. Sportovní brzdová soustava je vpředu tvořena šestipístkovými pevnými hliníkovými třmeny, vzadu jsou použity jednopístkové plovoucí brzdiče. Velké a odvrtávané brzdové kotouče M Performance z lehké slitiny se vyznačují vyšší tepelnou odolností, díky níž poskytují ještě větší brzdný výkon v extrémních podmínkách, například na závodním okruhu.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Škoda Octavia

Rok výroby 2016

319 900 Kč

Dacia Lodgy

Rok výroby 2021

354 900 Kč

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč