Beyond100 aneb Bentley míří vstříc udržitelnosti

vloženo

Automobilová značka Bentley vznikla ve Velké Británii v roce 1919. Dnes spadá pod automobilku Volkswagen a svou budoucnost vidí jednoznačně ekologicky. Do roku 2025 chce totiž Bentley uvést na trh první elektromobil. Co dalšího Bentley podniká v rámci udržitelnosti a jak vypadá vize nejmodernějšího vozidla Bentley EXP 100 GT?

Beyond100 aneb Bentley míří vstříc udržitelnosti Beyond100 aneb Bentley míří vstříc udržitelnosti

Začátky Bentley Motors

Za zrodem Bentley stojí Walter Owen Bentley a původně se tato značka věnovala především rotačním leteckým motorům. První ikonický vůz se začal pomalu klubat v roce 1919. Tehdy vznikl podvozek automobilu Bentley 3 Litre a samotný vůz spatřil světlo světa o dva roky později.


Bentley 3 Litre si vysloužilo velkou pozornost, a to především výhrou 24hodinového závodu v Le Mans v roce 1924. Vozidlo do cílové rovinky dovezli John Duff a Frank Clement neboli takzvaní Bentley Boys. Tak byla přezdívána skupina bohatých britských motoristů, kteří ve 20. letech 20. století řídili sportovní vozy značky Bentley. Patřil mezi ně také například Woolf „Babe“ Barnato, Dudley „Benjy“ Benjafield nebo sir Henry „Tim“ Birkin.

Udržitelnost a strategie Beyond100

Myšlenka udržitelnosti značky Bentley začala prosakovat na automobilový trh již v roce 2018. Tehdy byl představen hybridní model Bentayga Hybrid, na který v roce 2021 navázal ikonický Flying Spur Hybrid. V luxusním sedanu spojilo Bentley vysoký výkon, unikátní design i mistrovsky zpracovaný interiér.

V roce 2020 pak na toto počínání navázalo Bentley strategií udržitelnější výroby automobilů a představilo světu svou strategii s názvem Beyond100. Bentley Motors se totiž plánuje stát globálním lídrem v oblasti udržitelné luxusní mobility. Tohoto cíle chce Bentley dosáhnout transformací napříč celým provozem výroby vozů značky Bentley. Do roku 2026 tak chce nabízet výhradně plug-in hybridní elektrická vozidla a od roku 2030 touží produkovat pouze elektromobily.

Bentley EXP 100 GT aneb Vůz budoucnosti

Do roku 2025 má Bentley spoustu času na vytvoření všech potřebných elektrických systémů spojených s výrobou elektromobilů a hybridních vozidel. Přechod z výroby spalovacích motorů na ty elektrické totiž nebude jednoduchý a Bentley tak čeká vskutku nelehký úkol. Nicméně všechny dosavadní kroky Bentley jednoznačně hovoří ku prospěchu udržitelnosti.

V roce 2019 proběhla oslava 100letého výročí značky Bentley a u této příležitosti byl představen koncept vozidla Bentley EXP 100 GT. Jedná se o vzorový příklad automobilu, který by měla značka v budoucnosti vyrábět. Konkrétně by měl na trh dorazit v roce 2035.


Komerční článek (foto: praha.bentleymotors.com)

Vyhledat vozidla v inzerci: Bentley


Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Elektrické BMW iX M60 má 619 koní a tři miliony na něj nestačí

Elektrické BMW iX M60 má 619 koní a tři miliony na něj nestačí

Nejnovějším čistě elektrickým BMW je vrcholné provedení iX M60, které pohání dvojice elektromotorů o celkovém výkonu 455 kW/619 k a maximálním točivým momentem přes tisíc Nm. Díky tomu zrychlí z klidu na 100 km/h za 3,8..

Peugeot 308 uveden na český trh, můžete ho mít za půl milionu ale i dvojnásobek

Peugeot 308 uveden na český trh, můžete ho mít za půl milionu ale i dvojnásobek

Základní provedení Active Pack s benzínovým přeplňovaným tříválcem PureTech startuje na částce 490.000 Kč, přičemž na..

Test: Hyundai Bayon 1.0 T-GDI Smart - konečně náhrada za populární ix20

Test: Hyundai Bayon 1.0 T-GDI Smart - konečně náhrada za populární ix20

Také Vám chybí model ix20? Nezoufejte, novodobým nástupcem může být Huyndai Bayon, který jsme důkladně otestovali...

Silná koruna zlevňuje ojetiny ze zahraničí

Silná koruna zlevňuje ojetiny ze zahraničí

Euro je vůči koruně nejlevnější za téměř 14 let. Jen za posledních 30 dní ztratilo dle údajů ČNB celou jednu korunu...

Citroën C5 Aircross po modernizaci

Citroën C5 Aircross po modernizaci

Citroën C5 byl původně sedanem, místo kterého automobilka v roce 2018 stvořila SUV s dodatkem Aircross. Komfortně..