Prověření historie vozidla podle VIN kódu

VIN kód (Vehicle Identification Number) je 17-ti místný jedinečný identifikátor vozidla. Skládá se z čísel a písmen. Je to takové rodné číslo každého automobilu. Najdete jej na několika místech. Většinou bývá umístěn pod čelním sklem nebo je vyražen v motorovém prostoru nebo na podlaze u spolujezdce, ale hlavně jej najdete v malém technickém průkazu.

Před koupí vybraného vozidla jej potřebujete získat od prodejce, aby jste mohli vozidlo prověřit. Většina prodejců v nabídce vozidel na portálu Autanet.cz VIN kód zveřejňuje v inzerátech. V takovém případě je u popisu vozidla odkaz Zobrazit historii vozu, který vás přímo přesměruje do databáze Cebia se slevou 100 korun. Pokud u inzerátu VIN kód není, vyžádejte si jej u prodjce. K tomu můžete použít formulář v detailu inzerátu Poslat zprávu. 


Máte VIN kód? Vložte jej do textového pole a zjistěte historii vozu.

ZADEJTE 17-TI MÍSTNÝ VIN KÓD

 

Společnost Cebia provozuje nejobsáhlejší databázi a je zřejmé, že taková služba nebude zadarmo. Cena není vysoká a určitě se vyplatí. U vozidel, kde je k dispozici většina dat, je možné zjistit na jednom místě záznamy o stavu tachometru, záznamy o poškození či jeho rozsahu, záznamy ze servisních úkonů, stáří a původ vozu, zda nebylo vozidlo odcizeno nebo zda není předmětem úvěru nebo leasingu. Mít uvedené informace před koupí vozidla k dispozici je první krok k tomu, abyste si byli jistí, co kupujete a měli možnost porovnat skutečné informace s těmi, které se dozvíte od vlastníka vozidla.

Z VIN kódu můžete zjistit o vozu mnoho informací, které vám pomohou při rozhodnutí o koupi vozu, ale také nemusíte zjistit nic. Je to dáno tím, že neexistuje žádná databáze, která by obsahovala všechna data od všech automobilů a také tím, že ne u všech vozidel jsou data zjistitelná. V tom případě je nutné historii vozidla vypátrat. Může vám v tom pomoct servisní kniha, servis - kde bylo vozidlo servisováno nebo předchozí vlastníci. 

Prověřit VIN zdarma je možné v aplikaci Ministerstva dopravy na kontrolatachometru.cz, kde ovšem zjistíte pouze stav tachometru. Ani zde není zaručen skutečný a aktuální stav. Data jsou zaznamenávána při technických prohlídkách vozidel na stanicích technické kontroly a stanicích měření emisí. 

SYSTÉM AUTOTRACER:
Systém AUTOTRACER je internetový informační systém, který je určený pro všechny, kteří si chtějí prověřit ojetý automobil, především před jeho nákupem. Systém AUTOTRACER provozuje Cebia, spol. s r.o. Systém je přístupný uživateli na adrese www.zkontrolujsiauto.cz. Systém je určen především motoristům, ale také leasingovým společnostem, pojišťovnám, soudním znalcům a prodejcům ojetých vozidel.

Informace, které systém uživatelům poskytuje:

1. Základní kontrola identifikátorů vozidla
Zadejte značku a model vozidla a dozvíte se, jak v jednotlivých krocích vybrané vozidlo fyzicky zkontrolovat včetně možnosti porovnat aktuální stav identifikátorů s fotografiemi jejich továrního provedení u daného modelu.

Proč využít této služby?
Je opravdu vozidlo, které stojí před Vámi tím, které popisuje jeho Technický průkaz? Nejedná se ve skutečnosti o vozidlo jiné – s pozměněnými identifikátory, které mohlo být v minulosti odcizené? Systém AUTOTRACER Vás postupně povede kontrolou identifikátorů a umožní Vám porovnání s fotodokumentací originálního provedení.

2. Výpis z historie vozidla
Tato část obsahuje záznamy na základě zadaného VIN z těchto oblastí: rok výroby, technický popis, záznamy a fotografie z dokumentování a prověřování původu nebo původnosti identifikátorů vozidla, kontroly odcizení v ČR, kontroly leasingu, servisní záznamy, časový vývoj stavu tachometru, ad. U každého vozidla bude rozsah informací odlišný, záleží na samotné historii prověřovaného vozidla.

Proč využít této služby?
Snad každý kupující se zajímá o to, kdy bylo vozidlo skutečně vyrobeno, kolik kilometrů ujelo, zda bylo vozidlo někdy prověřováno a s jakým výsledkem nebo jak vozidlo navštěvovalo servis a z jakého důvodu.

Provozovatel systému – Cebia, spol. s r.o.
Cebia je česká společnost, která se již přes 20 let zabývá službami spojenými s pomocí motoristům. Cebia je leader na trhu v poskytování služeb zaměřených na identifikaci a prověřování původu a historie vozidel v ČR. Významným způsobem se podílí na formování aktivit zaměřených zejména na protikrádežová opatření a systémy. Již od roku 1991 se specializuje na zavádění a provozování technologií zaměřených na boj proti automobilové kriminalitě. V roce 2008 spustila Cebia systém AUTOTRACER a Cebia REPORT - jedinečné nástroje, které umožňují zájemci o vozidlo prověření vozidla před jeho nákupem. Cebia má po celé ČR více jak 1100 smluvních partnerů, tzv. Autorizovaných pracovišť Cebia, které tvoří převážně značkoví prodejci a servisy vozidel. Dceřinná společnost - Cebia SK působí a stejné služby poskytuje také na Slovensku. Cebia poskytuje své služby také v zahraničí, převážně v Polsku, Maďarsku, Rumunsku nebo např. v Brazílii. Více informací na www.cebia.cz.

 


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2019

455 000 Kč

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč