Co byste neměli opomenout po koupi ojetého vozu

Po koupi ojetého vozu je nezbytné pro vaši bezpečnost provést první kontrolu v autoservisu a případné opravy opotřebených částí. Většina majitelů vozidel před prodejem již neinvestuje do vozu, který prodává. Pokud předchozího majitele neznáte a nevíte, jak se o vozidlo staral, prohlídkou v autoservisu předejdete nadměrnému opotřebovávání částí, které se může projevit později závažnými závadami.

Ještě před nákupem ojetého automobilu je třeba myslet na další investici spojenou s první návštěvou autoservisu. U starších vozidel může jít o částku 10-20 tisíc, u novějších a luxusnějších značek o částku ještě vyšší. Proto je nutné počítat s rezervou a neutratit všechny naspořené peníze za vozidlo. V opačném případě by se vám to taky nemuselo vyplatit. 


I když jste pořídili automobil z autobazaru v dobrém technickém stavu, je třeba přinejmenším vyměnit olej a olejový filtr. Pamatujte na to, že i když nedochází k viditelnému poškozování vozu, problém se může projevit později, což má samozřejmě vliv také na životnost automobilu a ztrátu jeho hodnoty.  

Rozumným řešením kontroly vozidel je provedení diagnostiky. Tato kontrola může odhalit závadu, která není na první pohled zřejmá. Diagnostiku nabízí i některé menší servisy, ale je lepší raději navštívit autorizovaný servis, který se specializuje na danou značku.

V souvislosti s neznalostí skutečného stavu počtu najetých kilometrů je důležité provést kontrolu rozvodů. U některých vozidel není cena za výměnu rozvodů vysoká, jak si můžou někteří motoristé myslet. Prasklý rozvodový řemen může způsobit závažnou poruchu motoru. Oprava takové závady může vyjít na desetitisíce.

Rovněž je třeba důkladně zkontrolovat brzdové kotouče a brzdové destičky včetně hadiček, které můžou být popraskané. V autoservisu vám zkontrolují i další důležité části vozu jako jsou řízení, spojka, převodovka, klimatizace, výfuková soustava a další.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč

Kia Ceed

Rok výroby 2019

219 900 Kč

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy E

Rok výroby 2017

547 000 Kč