Z Norska na jih Afriky v rekordním čase včetně nehody | Autanet.cz

Z Norska na jih Afriky v rekordním čase včetně nehody

16. 10. 2014
Sdílet článek

Rekordman v dálkových jízdách Rainer Zietlow z Mannheimu chtěl v nejnovějším projektu prověřit především robustnost svého vozu Volkswagen Touareg. Časně zrána, 21. září, vyrazil tedy ze Severního mysu v Norsku. Jízdu neplánovaně přerušila nezaviněná nehoda. Avšak po opravě ve východoafrické Tanzanii dojel se svým týmem na Střelkový mys v rekordním čase.

Německý dobrodruh, který drží se svým vozem Volkswagen Touareg světové rekordy také na dálnici PanAmericana a na trase Melbourne-St. Petersburg, tak stanovil nový rekord v dálkových jízdách z Evropy do Afriky. S 21 dny, 16 hodinami a 36 minutami překonal dosavadní světový rekord z roku 1984 (28 dní). Odečte-li se doba, kterou zabrala oprava, byla trasa o délce 17 000 km absolvována dokonce za pouhých 8 dnů, 10 hodin a 26 minut.


Zietlow a jeho týmoví jezdci Marius Biela a Matthias Prillwitz jeli v souladu s časovým plánem, když se šestý den cesty v Tanzanii stali nezaviněně účastníky dopravní nehody. „Nikdo nebyl zraněn, ale když jsem viděl naše auto, myslel jsem si, že nám nezbývá nic jiného, než to vzdát,“ vzpomíná si Zietlow. „V servisu se rychle ukázalo, že motor, ani převodovka nebyly poškozeny, takže jsme se chtěli přesvědčit, co ještě dokážeme.“ Touareg byl v Tanzanii opraven pomocí Originálních dílů Volkswagen, aby absolvoval poslední etapu z místa nehody Iringa až na Střelkový mys.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

Porsche Česká republika s.r.o.

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Toyota Corolla Sedan Klasik je poslední možností, jak pořídit normální auto za skvělé peníze
Bateriová Škoda Elroq je tady. Víme o ní vše a známe pořizovací cenu i dojezd Test: MG3 Hybrid+ jezdí jako elektromobil a nestojí ani půl milionu korun. Fabia má problém Test: Peugeot e-Rifter je praktický elektromobil s rychlým dobíjením a několika vychytávkami Škoda Octavia je opět za dobrý peníz, základ Essence za 569.900 Kč

Tipy z autobazarů

Audi Q8

Rok výroby 2021

1 298 000 Kč

Hyundai Tucson

Rok výroby 2019

432 000 Kč

BMW X5

Rok výroby 2018

1 249 900 Kč

BMW Řada 2

Rok výroby 2020

498 000 Kč