Volkswagen Touareg má po modernizaci. Co je nového?

vloženo

Volkswagen posouvá třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen a design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy. Mimořádně výrazné jsou nově vyvinutá HD LED Matrix světla a zadní LED světla koncipovaná jako světelná lišta. Do té je poprvé u automobilu prodávaného v Německu vloženo červeně osvětlené logo značky Volkswagen. Předprodej v Německu odstartuje ve čtvrtek 25. května a ceny začínají od 69 200 eur. Předprodej v České republice začne 27. června.

Volkswagen Touareg má po modernizaci. Co je nového? Volkswagen Touareg má po modernizaci. Co je nového?

V modelu Touareg vždy debutují progresivní technologie – know-how, z něhož v mnoha ohledech profitují také vozidla nižších tříd. Kai Grünitz, člen představenstva odpovědný za technický vývoj značky Volkswagen, k tomu říká: „Touareg byl pro nás vždy technologickým majákem, který přinášel do nabídky značky nové výsledky technického vývoje. Tak je tomu i u nového modelu Touareg. Ten jako první Volkswagen přijíždí na start s nově vyvinutými světly HD LED Matrix, které patří mezi nejlepší osvětlovací systémy na světě. Více než 38 000 interaktivních LED mikrodiod precizně promítá na jízdní pruh světelný koberec. Nový Touareg tak osvětluje vozovku ještě efektivněji než dosud. Světla HD LED Matrix již brzy uvedeme do nabídky i pro SUV z nižšího segmentu.“


Nový osvětlovací systém. Další předností nových světel IQ.LIGHT – HD LED Matrix LED, dodávaných na přání, jsou neoslňující trvalá dálková světla. Ta mohou být při jízdě mimo obec nepřetržitě zapnutá, protože díky interaktivním LED diodám LED jsou vozidla jedoucí vpředu stejným nebo opačným směrem odcloňována ještě precizněji než dosud.

Ještě ostřejší design. Nové SUV vyšší třídy je ihned rozpoznatelné podle designu přední a zadní partie. Vpředu byl nově navržen a přepracován celek tvořený maskou chladiče, světly a předním nárazníkem. Také zadní partie nese ostřejší rysy díky souvislé příčné liště s LED diodami zadních světel a červeně osvětleným logem VW2, které se poprvé objevuje u modelu značky Volkswagen prodávaného v Německu. Doposud bylo svíticí logo značky povoleno pouze na trzích, jakými jsou Čína nebo USA.

Vše v jednom – maximální cestovní komfort a optimální výkony. Volkswagen zdokonalil podvozek modelu Touareg, dodávaného ve všech verzích s pohonem všech kol. Touareg je nyní sériově vybaven mimo jiné novým senzorem zatížení střechy, který je propojen s elektronickými systémy podvozku. Na základě rozpoznaného zatížení střechy mohou regulační systémy, například elektronicky řízený stabilizační systém ESC, zasahovat dříve, čímž dochází ke zvýšení jízdní stability. V opačném případě, kdy na střeše není přepravován žádný náklad, umožňují podvozkové systémy sportovnější výkony. V závislosti na verzi může být Touareg vybaven inovativními podvozkovými systémy, například aktivní stabilizací náklonu (adaptivní podvozek) a řízením všech kol. Díky tomu jsou jízdní vlastnosti prémiového SUV ještě agilnější.

new touareg

Modernizace také v interiéru. Sériová výbava nového modelu Touareg nyní zahrnuje také vysoce kvalitní přístrojovou desku „Innovision Cockpit“, která kombinuje digitální panel sdružených přístrojů „Digital Cockpit“ a highendový informační a zábavní systém „Discover Pro Max“. Různé funkce přístrojové desky „Innovision Cockpit“, například navigace s přesností na jízdní pruh a mapové podklady s vysokým rozlišením, byly pro nový model optimalizovány. Nejnovějšímu stupni vývoje odpovídá rovněž sériově dodávané hlasové ovládání. Vstupy USB-C s nabíjecím výkonem 45 W (dosud 15 W) umožňují navíc výrazně rychlejší nabíjení elektronických zařízení, jakými jsou chytré telefony, tablety nebo notebooky. V reakci na přání zákazníků obdržel nový Touareg ještě kvalitnější interiér. Například obložení středové konzoly je měkčí než dosud, což pro cestující znamená zvýšení komfortu.

Výkonné asistenční systémy. Touareg je sériově vybaven mnoha komfortními a asistenčními systémy. Navíc je k dispozici široká nabídka systémů dodávaných na přání. Mezi ně patří mimo jiné následující technologie:

  • „Travel Assist“3 (asistovaná jízda až do nejvyšší rychlosti)
  • „Park Assist Plus s dálkovým ovládáním“3 (prostřednictvím aplikace pro automatické zaparkování vozu i vyjet z parkovacího místa, řidič může vůz ovládat zvenku)
  • „Trailer Assist“3 (pro asistované manévrování s přívěsem)
  • „Nightvision“3 (podpora nočního vidění).

Široké spektrum pohonů – zážehové motory, vznětové jednotky a plug-in hybridní pohony. Nový Touareg bude uveden na trh s pěti verzemi pohonu. Kromě jednoho přeplňovaného zážehového motoru4 budou na výběr dva turbodiesely a dva Plug-in hybridní pohony. Všechny motory jsou mimořádně hospodárné a jejich hnací sílu přenáší na vozovku kombinace 8stupňové automatické převodovky a trvalého pohonu všech kol 4MOTION.

Výbava. Nový model bude zpočátku nabízen v základní verzi s dosavadní přední partií (od 69 200 eur) a se dvěma exkluzivními stupni výbavy „Elegance“ (od 75 070 eur) a „R-Line“ (od 79 660 eur). Nad nimi stojí vrcholná verze modelové řady: sportovně elegantní Touareg R eHybrid (od 93 870 eur), vyvinutý sportovní divizí Volkswagen R.


redakce

Vyhledat vozidla v inzerci: Volkswagen

Fotografie k článku

Fotografie k článku Volkswagen Touareg má po modernizaci. Co je nového? Fotografie k článku Volkswagen Touareg má po modernizaci. Co je nového? Fotografie k článku Volkswagen Touareg má po modernizaci. Co je nového? Fotografie k článku Volkswagen Touareg má po modernizaci. Co je nového?

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový Volkswagen Amarok stojí pod milion, ale bez DPH

Nový Volkswagen Amarok stojí pod milion, ale bez DPH

Zákazníci si již mohou nakonfigurovat svůj vysněný pick-up Amarok. Dealeři budou nabízet testovací jízdy po oficiálním zahájení prodeje 8. června. Ceny modelu Amarok začínají již od 911 482 Kč bez DPH (1 102 893 Kč..

Kia EV9 se umí nabít na cestu z Prahy do Brna za 15 minut

Kia EV9 se umí nabít na cestu z Prahy do Brna za 15 minut

Nejnovější elektrické SUV značky Kia s ultrarychlou 800V dobíjecí technologií prodlouží dojezd o 239 km za 15 minut a..

Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modely Audi A6 a Audi A7, včetně příslušných modelů S, vstupují do modelového roku 2024 s výrazným a ušlechtilým..

Test: Renault Arkana přináší styl za rozumné peníze a nízkou spotřebu

Test: Renault Arkana přináší styl za rozumné peníze a nízkou spotřebu

Německé prémiové SUV-kupé si nechávají za svůj styl tučně zaplatit. Pokud chcete tedy podobný vůz, můžete sáhnout po..

Na nový Hyundai Kona nestačí půl milionu, ale je hodně originální

Na nový Hyundai Kona nestačí půl milionu, ale je hodně originální

Zcela nová Kona právě vstoupila na český trh. Výrazně zvětšená nová generace kompaktního SUV přichází do prodeje za..