Volkswagen Touareg má po modernizaci. Co je nového?

Volkswagen posouvá třetí generaci modelu Touareg na ještě vyšší úroveň rozsáhlou modernizací. Podvozek tohoto prémiového SUV byl společně s konceptem zobrazování a ovládání zásadně vylepšen a design přídě i zádě zaujme ostřejšími rysy. Mimořádně výrazné jsou nově vyvinutá HD LED Matrix světla a zadní LED světla koncipovaná jako světelná lišta. Do té je poprvé u automobilu prodávaného v Německu vloženo červeně osvětlené logo značky Volkswagen. Předprodej v Německu odstartuje ve čtvrtek 25. května a ceny začínají od 69 200 eur. Předprodej v České republice začne 27. června.

V modelu Touareg vždy debutují progresivní technologie – know-how, z něhož v mnoha ohledech profitují také vozidla nižších tříd. Kai Grünitz, člen představenstva odpovědný za technický vývoj značky Volkswagen, k tomu říká: „Touareg byl pro nás vždy technologickým majákem, který přinášel do nabídky značky nové výsledky technického vývoje. Tak je tomu i u nového modelu Touareg. Ten jako první Volkswagen přijíždí na start s nově vyvinutými světly HD LED Matrix, které patří mezi nejlepší osvětlovací systémy na světě. Více než 38 000 interaktivních LED mikrodiod precizně promítá na jízdní pruh světelný koberec. Nový Touareg tak osvětluje vozovku ještě efektivněji než dosud. Světla HD LED Matrix již brzy uvedeme do nabídky i pro SUV z nižšího segmentu.“


Nový osvětlovací systém. Další předností nových světel IQ.LIGHT – HD LED Matrix LED, dodávaných na přání, jsou neoslňující trvalá dálková světla. Ta mohou být při jízdě mimo obec nepřetržitě zapnutá, protože díky interaktivním LED diodám LED jsou vozidla jedoucí vpředu stejným nebo opačným směrem odcloňována ještě precizněji než dosud.

Ještě ostřejší design. Nové SUV vyšší třídy je ihned rozpoznatelné podle designu přední a zadní partie. Vpředu byl nově navržen a přepracován celek tvořený maskou chladiče, světly a předním nárazníkem. Také zadní partie nese ostřejší rysy díky souvislé příčné liště s LED diodami zadních světel a červeně osvětleným logem VW2, které se poprvé objevuje u modelu značky Volkswagen prodávaného v Německu. Doposud bylo svíticí logo značky povoleno pouze na trzích, jakými jsou Čína nebo USA.

Vše v jednom – maximální cestovní komfort a optimální výkony. Volkswagen zdokonalil podvozek modelu Touareg, dodávaného ve všech verzích s pohonem všech kol. Touareg je nyní sériově vybaven mimo jiné novým senzorem zatížení střechy, který je propojen s elektronickými systémy podvozku. Na základě rozpoznaného zatížení střechy mohou regulační systémy, například elektronicky řízený stabilizační systém ESC, zasahovat dříve, čímž dochází ke zvýšení jízdní stability. V opačném případě, kdy na střeše není přepravován žádný náklad, umožňují podvozkové systémy sportovnější výkony. V závislosti na verzi může být Touareg vybaven inovativními podvozkovými systémy, například aktivní stabilizací náklonu (adaptivní podvozek) a řízením všech kol. Díky tomu jsou jízdní vlastnosti prémiového SUV ještě agilnější.

Modernizace také v interiéru. Sériová výbava nového modelu Touareg nyní zahrnuje také vysoce kvalitní přístrojovou desku „Innovision Cockpit“, která kombinuje digitální panel sdružených přístrojů „Digital Cockpit“ a highendový informační a zábavní systém „Discover Pro Max“. Různé funkce přístrojové desky „Innovision Cockpit“, například navigace s přesností na jízdní pruh a mapové podklady s vysokým rozlišením, byly pro nový model optimalizovány. Nejnovějšímu stupni vývoje odpovídá rovněž sériově dodávané hlasové ovládání. Vstupy USB-C s nabíjecím výkonem 45 W (dosud 15 W) umožňují navíc výrazně rychlejší nabíjení elektronických zařízení, jakými jsou chytré telefony, tablety nebo notebooky. V reakci na přání zákazníků obdržel nový Touareg ještě kvalitnější interiér. Například obložení středové konzoly je měkčí než dosud, což pro cestující znamená zvýšení komfortu.

Výkonné asistenční systémy. Touareg je sériově vybaven mnoha komfortními a asistenčními systémy. Navíc je k dispozici široká nabídka systémů dodávaných na přání. Mezi ně patří mimo jiné následující technologie:

  • „Travel Assist“3 (asistovaná jízda až do nejvyšší rychlosti)
  • „Park Assist Plus s dálkovým ovládáním“3 (prostřednictvím aplikace pro automatické zaparkování vozu i vyjet z parkovacího místa, řidič může vůz ovládat zvenku)
  • „Trailer Assist“3 (pro asistované manévrování s přívěsem)
  • „Nightvision“3 (podpora nočního vidění).

Široké spektrum pohonů – zážehové motory, vznětové jednotky a plug-in hybridní pohony. Nový Touareg bude uveden na trh s pěti verzemi pohonu. Kromě jednoho přeplňovaného zážehového motoru4 budou na výběr dva turbodiesely a dva Plug-in hybridní pohony. Všechny motory jsou mimořádně hospodárné a jejich hnací sílu přenáší na vozovku kombinace 8stupňové automatické převodovky a trvalého pohonu všech kol 4MOTION.

Výbava. Nový model bude zpočátku nabízen v základní verzi s dosavadní přední partií (od 69 200 eur) a se dvěma exkluzivními stupni výbavy „Elegance“ (od 75 070 eur) a „R-Line“ (od 79 660 eur). Nad nimi stojí vrcholná verze modelové řady: sportovně elegantní Touareg R eHybrid (od 93 870 eur), vyvinutý sportovní divizí Volkswagen R.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Sorento je krásná a dostala neobvyklé funkce
Test: Seat Ateca FR 1.5 TSI Black Edition - SUV ze staré školy umí překvapit Nové BMW X2 a BMW iX2 mají české ceny, elektrická verze je cenově zajímavá Test: Kia EV6 Earth - vesmírná loď okouzlí vzhledem a použitelností

Tipy z autobazarů

Ford S-MAX

Rok výroby 2014

249 000 Kč

Mitsubishi ASX

Rok výroby 2015

249 999 Kč

Volkswagen T-Roc

Rok výroby 2019

469 000 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2016

393 000 Kč