Volvo EX90 už sjíždí z výborních pásů. Na jedno nabití dojede až 600 km

První dodávky zákazníkům jsou naplánovány již na druhou polovinu tohoto roku.

Závod poblíž Charlestonu v Jižní Karolíně tento týden zahájil výrobu nového vlajkového modelu automobilky Volvo – plně elektrického SUV s označením EX90. 


Volvo EX90 nejenže rozšiřuje naše portfolio plně elektrických vozů, ale představuje také zásadní posun pro naši společnost: jde o první vůz značky Volvo fungující na výkonné výpočetní technologii, která zajišťuje novou éru bezpečnosti našich vozů. Prvním exemplářem EX90 který sjel z výrobní linky v Charlestonu a je určen pro zákazníka, byl impozantní vůz v barvě Denim Blue, jenž bude dodán svému majiteli v USA ještě letos.

Továrna v Jižní Karolíně

První výrobní závod Volvo Cars ve Spojených státech byl otevřen v létě roku 2018 nedaleko Charlestonu, jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších měst v zemi. Dnes vyrábí jihokarolínská továrna modely EX90 a sedan S60 a její kapacita je až 150 000 vozů ročně. V posledních letech jsme do závodu v Jižní Karolíně významně investovali. Karosárna a lakovna byly rozšířeny a modernizovány a závod nyní také disponuje špičkovou výrobní linkou na trakční baterie.

Díky těmto investicím jsou naše výrobní možnosti v USA dobře připraveny na nadcházející novou historickou éru a odrážejí náš dlouhodobý závazek vůči Jižní Karolíně a Spojeným státům, kde Volvo Cars působí téměř 70 let prostřednictvím rozsáhlé sítě 281 prodejců ve 47 státech.

Plně elektrický průkopník

Model EX90 je postaven na nové generaci naší plně elektrické platformy a nabídne dojezd na jedno nabití až 600 km. Je navržen tak, aby byl dosud nejbezpečnějším vozem Volvo a disponuje proto nejmodernějšími technologiemi pasivní i aktivní bezpečnosti a softwarem, který využívá údajů z široké škály senzorů.

V duchu skandinávských designových principů nabízí EX90 vyvážené proporce, které optimalizují nejen estetiku tvarů, ale také bezpečnost a provozní efektivitu vozu. Díky plně sedmimístné konfiguraci je EX90 ideálním společníkem pro celou rodinu, nabízejícím velký vnitřní prostor, všestrannost a komfort. Model EX90 je vybaven výkonným výpočetním jádrem využívajícím potenciál umělé inteligence (AI). Vozy jsou stále propojeny, přičemž průběžně shromažďují a přijímají data v reálném čase a mohou být neustále vylepšovány prostřednictvím aktualizací přes vzdálený přístup. EX90 je důkazem schopností našich inženýrů a potvrzuje pozici společnosti Volvo Cars coby lídra v probíhající technologické změně v automobilovém průmyslu.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

red

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

849 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

139 000 Kč