Volkswagen Polo GTI slaví a nabídne limitovanou edici GTI Edition 25

vloženo

Německá automobilka uvede na trh u příležitosti jubilea Polo GTI s rozsáhlou sériovou výbavou (sportovní podvozek, uzávěrku diferenciálu XDS a světlomety IQ.LIGHT LED Matrix) a specifickými designovými prvky. Jubilejní edice Polo GTI Edition 25 bude vyrobena v počtu 2500 exemplářů, pro český trh připadne 101 kusů.

Volkswagen Polo GTI slaví a nabídne limitovanou edici GTI Edition 25 Volkswagen Polo GTI slaví a nabídne limitovanou edici GTI Edition 25

První Polo GTI oslavilo premiéru v roce 1998 a dnes je již považováno za sběratelský vůz.


Polo GTI slaví 25 let! U příležitosti tohoto jubilea uvádí Volkswagen na trh speciální edici Polo GTI Edition 25. Poprvé nesl tento model tři ikonická písmena v roce 1998. O čtvrt století později představuje Volkswagen limitovanou edici aktuálního modelu Polo GTI o výkonu 152 kW (207 k). Sportovní kompaktní vůz ohromí nejen svým výkonným pohonem. Jubilejní edice se od dosavadního modelu Polo odlišuje také sportovním podvozkem, uzávěrkou diferenciálu XDS, rozsáhlou sériovou výbavou a specifickými designovými highlighty. Polo GTI Edition 25 mohou zákazníci v Německu objednávat od 1. června za cenu od 35 205 eur. V České republice bude k objednání v druhé polovině roku a cena bude stanovena se začátkem předprodeje.

Nejen slavný „velký bratr“ Golf GTI4 se ohlíží na dlouhou historii, také Polo disponuje řadou sportovních předchůdců. S jubilejní edicí Polo GTI Edition 25 limitovanou na 2500 exemplářů slaví Volkswagen čtvrtstoletí vozů Polo GTI. „Volkswagen má velkolepou historii a Polo patří mezi naše ikony,“ říká Imelda Labbéová, členka představenstva odpovědná za prodej, marketing a poprodejní služby značky Volkswagen. „Fanoušci vozů GTI mají pro nás mimořádný význam. Touto jubilejní edicí společně oslavíme 25 let sportovních výkonů, potěšení z jízdy a sportovnosti ve třídě Polo.“

Sportovní výkony a jízdní vlastnosti. Polo GTI Edition 25 s pohonem předních kol silným dvoulitrovým motorem TSI, jenž nabízí nejvyšší výkon 152 kW (207 k) a maximální točivý moment 320 N.m, zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy. Vůz je navíc sériově vybaven speciálně nastaveným sportovním podvozkem, který snižuje světlou výšku o 15 milimetrů a ve spojení s elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS zaručuje pro vozy GTI typickou syntézu vysoké úrovně jízdní dynamiky, vylepšené trakce a precizních jízdních vlastností.

Exkluzivní jubilejní výbava: Nová speciální edice umocňuje své výjimečné postavení také vizuálně. Pro vozy GTI typické jsou červeně lakované brzdové třmeny a ozdobné lišty, maska chladiče s voštinovým designem a chromované koncovky výfukové soustavy. Polo GTI Edition 25 kromě toho nabízí řadu exkluzivních prvků výbavy. Jeho sportovní vzhled zvýrazňuje černá střecha ve spojení s černými kryty vnějších zpětných zrcátek a leskle černými 18“ koly „Adelaide“ z lehké slitiny. V interiéru jsou součástí sériové výbavy sportovní sedadla TOP čalouněná kombinací červené a černé perforované kůže a zdobená vyšívaným logem „GTI“. S nimi ladí leskle černé ozdobné obložení s červeným nápisem „GTI“. Na limitovanou edici odkazují také prahové lišty s logem „One of 2500“. Polo GTI Edition 25 je nabízeno nejen v typických barvách GTI – bílá Pure, červená Kings (metalický lak), modrá Reef (metalický lak), šedá Smoke (metalický lak) a černá Deep (perleťový lak) –, ale také v odstínu šedá Ascot.

Inovativní technologie: Součástí sériové výbavy jsou světlomety IQ.LIGHT LED Matrix s dynamickým asistentem pro dálková světla a s LED světly pro denní svícení. Tato inovativní osvětlovací technika zajišťuje mimořádně homogenní osvětlení vozovky. Speciální edice je kromě toho vybavena také koženým multifunkčním sportovním volantem, páčkami pro manuální řazení a logem „25“. V její výbavě nechybí ani početné asistenční systémy z vyšších tříd. Částečně automatizovanou jízdu umožňuje na přání dodávaný Travel Assist, který je obsažen v asistenčním paketu „IQ.DRIVE“. Systém Travel Assist dokáže u nového modelu Polo GTI převzít řízení, brzdění i zrychlování při rychlosti jízdy v rozsahu od 0 do 210 km/h. Travel Assist přitom při řízení v podélném směru využívá důvěrně známé systémy, jakým je adaptivní tempomat ACC.  Boční nebo také postranní vedení směru jízdy zajišťuje sériově dodávaný asistent Lane Assist.

Volkswagen Polo GTI Edition 25

Displeje panelu sdružených přístrojů a informačního a zábavního systému jsou i v nové speciální edici umístěny v jedné horizontální rovině, čímž je zajištěna jejich optimální čitelnost i snadné ovládání ve všech jízdních situacích. Moderní konektivitu zajišťuje sériově dodávaný informační a zábavní systém „Ready2Discover“ s 20,3 cm (8palcovým) displejem s vysokým rozlišením. Na přání se dodávají další dva systémy.

Ohlédnutí na 25 let modelu Polo GTI: Již v roce 1979 způsobila rozruch varianta GT na základě první generace modelové řady Polo, ale až ve třetí generaci v roce 1998 mohlo první Polo nést slavná tři písmena. Volkswagen limitoval výrobu prvního modelu Polo GTI na 3000 vozů a nedlouho po premiéře oznámil: vyprodáno. Po několikaleté přestávce se v roce 2006 objevila na scéně další verze GTI. Mimořádnou lahůdkou byla varianta „Cup Edition“ s nejvyšším výkonem 132 kW (180 k), jejíž vzhled byl inspirován závodními vozy pro seriál okruhových závodů Polo Cup.

Také pátá generace z roku 2010 měla co nabídnout. Motor TSI 1,4 litru byl přeplňován kombinací výfukového turbodmychadla a kompresoru a svými vlastnostmi dokázal vykouzlit úsměv na tváři nejen fanouškům vozů GTI. Další zvýšení výkonových parametrů přinesl nástupce v roce 2014. Jeho zcela nový motor TSI poskytoval nejvyšší výkon 141 kW (192 k) a umožňoval jízdu nejvyšší rychlostí 236 km/h.

Na tradici modelů GTI plynule navázala šestá generace modelu Polo z roku 2021, která etablovala v kompaktní třídě nová měřítka. Jejím technickým základem je modulární platforma MQB pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč, která do všech modelových řad přináší pokrokovou techniku, vysokou tuhost karoserie, příkladně nízkou hmotnost vozu a velmi vysokou úroveň pasivní bezpečnosti.

Jižní Afrika – domov modelu Polo GTI: Volkswagen vyrábí Polo GTI Edition 25 – stejně jako většinu variant modelu Polo – v jihoafrickém montážním závodě Kariega. „Náš tým v Jižní Africe je na tento vůz velmi hrdý,“ říká Martina Bieneová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti Volkswagen Group South Africa (VWSA). „Polo má u nás dlouhou tradici – především Polo GTI.“ Montážní závod, slavnostně otevřený v roce 1951, se nachází v blízkosti města Port Elizabeth a je největší továrnou na výrobu automobilů v celé Africe. VWSA v něm vyrábí také modely Polo Vivo5 a Polo. Kariega je celosvětově jediným rodištěm vozů Polo GTI.

 


redakce

Vyhledat vozidla v inzerci: Volkswagen

Fotografie k článku

Fotografie k článku Volkswagen Polo GTI slaví a nabídne limitovanou edici GTI Edition 25 Fotografie k článku Volkswagen Polo GTI slaví a nabídne limitovanou edici GTI Edition 25 Fotografie k článku Volkswagen Polo GTI slaví a nabídne limitovanou edici GTI Edition 25 Fotografie k článku Volkswagen Polo GTI slaví a nabídne limitovanou edici GTI Edition 25

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový Volkswagen Amarok stojí pod milion, ale bez DPH

Nový Volkswagen Amarok stojí pod milion, ale bez DPH

Zákazníci si již mohou nakonfigurovat svůj vysněný pick-up Amarok. Dealeři budou nabízet testovací jízdy po oficiálním zahájení prodeje 8. června. Ceny modelu Amarok začínají již od 911 482 Kč bez DPH (1 102 893 Kč..

Kia EV9 se umí nabít na cestu z Prahy do Brna za 15 minut

Kia EV9 se umí nabít na cestu z Prahy do Brna za 15 minut

Nejnovější elektrické SUV značky Kia s ultrarychlou 800V dobíjecí technologií prodlouží dojezd o 239 km za 15 minut a..

Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modely Audi A6 a Audi A7, včetně příslušných modelů S, vstupují do modelového roku 2024 s výrazným a ušlechtilým..

Test: Renault Arkana přináší styl za rozumné peníze a nízkou spotřebu

Test: Renault Arkana přináší styl za rozumné peníze a nízkou spotřebu

Německé prémiové SUV-kupé si nechávají za svůj styl tučně zaplatit. Pokud chcete tedy podobný vůz, můžete sáhnout po..

Na nový Hyundai Kona nestačí půl milionu, ale je hodně originální

Na nový Hyundai Kona nestačí půl milionu, ale je hodně originální

Zcela nová Kona právě vstoupila na český trh. Výrazně zvětšená nová generace kompaktního SUV přichází do prodeje za..