Volkswagen California 6.1 nově s digitálním ovládáním kempovacích funkcí

California 6.1 dostala novou příď, zdokonalenou kuchyňskou linku i lůžka a digitalizované ovládání kempovacích funkcí. Vše potřebné si tak nastavíte pomocí dotykového displeje. Kromě toho nechybí nová generace informačních a zábavních systémů s integrovaným připojením k internetu nebo zavedení řízení s elektromechanickým posilovačem, což umožnilo použití nejmodernějších asistenčních systémů.

Volkswagen Užitkové vozy představí koncem srpna na veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu ve světové premiéře nový model California 6.1. Modernizovaná ikona se vyznačuje novou přídí, zdokonalenou kuchyňskou linkou i lůžky a digitalizovaným ovládáním s novým multifunkčním ovládacím panelem na střešní konzole. Další novinkou ve výbavě jsou na přání dodávané digitální přístroje a nová generace informačních a zábavních systémů s integrovaným připojením k internetu.


California je s více než 175 000 prodanými vozy první volbou vášnivých cestovatelů na celém světě. Nyní následuje na základě šesté generace Transporteru technicky i vizuálně modernizovaný model s označením California 6.1. První zveřejněné fotografie zachycují vrcholnou verzi kempovacího vozu California 6.1 Ocean. Na první pohled zaujme inovovaná čelní partie. Horní část chromované masky chladiče verze Ocean tvoří celek s novými světly LED pro denní svícení. Pod maskou chladiče je nyní umístěn další velký otvor pro přívod vzduchu k hospodárnému motoru. Chromovaná lišta zušlechťuje u modelu California 6.1 Ocean také nový nárazník. Právě chromovanými ozdobnými prvky se exteriér výbavové linie Ocean odlišuje od variant Beach a Coast. Ve všech případech je však California 6.1 na silnici nepřehlédnutelným automobilem, který vyzařuje nezaměnitelné charisma.

Model California odjakživa přesvědčuje svými promyšlenými detaily. Ve verzích Coast a Ocean mezi ně patří kompaktní kuchyňská linka, která byla nyní zdokonalena a vybavena novými detaily, jako jsou dva vstupy USB. Nápadná a praktická jsou nová hliníková madla na všech dvířkách skříní v interiéru. Rovněž nové je tlačítkové otvírání povrchových panelů kuchyňské linky, pod nimiž jsou umístěny dřez, sporák a chladnička.

Žaluzie v zadní skříni byly nahrazeny nově koncipovanými posuvnými dveřmi ve stejném designu, jaký mají i dvířka kuchyňských skříněk, s nímž ladí hliníková madla umocňující vytříbený styl kempovacího vozu.

Nově navržena byla také povrchová úprava všech skříněk se vzhledem ušlechtilého dřeva: světlejší varianta nese označení „Bright Oak“, tmavší „Graphit Grey“.

Interiéroví designéři sladili s novými povrchovými úpravami také nové tmavší čalounění sedadel a obložení interiéru v odstínu „šedá Palladium“.

Vyšší úroveň komfortu nabízejí nová lůžka. Střešní lůžko je nově vybaveno odpružením, zatímco z dvoumístné zadní lavice lze vytvořit nejen lůžko, ale také pohovku. Opěradla se jednoduše sklopí a díl k prodloužení lůžka zcela vzadu se vzpřímí, s možností nastavení sklonu v několika stupních. Zadní část interiéru se tím promění v útulnou pohovku pro čtení a odpočinek. Před příliš intenzivním světlem nyní ještě lépe chrání tmavě šedé skládací stěny výsuvné střechy, pod níž je umístěno horní lůžko. Nová funkce, inspirovaná východem slunce, naproti tomu zpříjemňuje probuzení. Individuálně nastavitelné diody LED ve stropní a obytné zóně se během nastavitelné doby pomalu postupně rozsvěcují, dokud nedosáhnou požadovaného jasu.

Funkce pro příjemné probuzení se ovládá – stejně jako ostatní kempovací funkce modelu California 6.1 – prostřednictvím nově vyvinuté ovládací jednotky na stropní konzole. Dosud používaný monochromatický displej byl nahrazen velkým dotykovým displejem s výrazně větším počtem funkcí a barevným zobrazováním.

Prostřednictvím ovládacího panelu lze zjišťovat nejrůznější informace a ovládat mj. následující menu: režim „Kempování“, „Chladnička“, „Osvětlení“ a „Nastavení“ systému. V modelu California 6.1 Ocean se navíc prostřednictvím menu „Výsuvná střecha“ ovládá v tomto případě sériově dodávaný mechanismus elektrohydraulického ovládání střechy a prostřednictvím menu „Nezávislé topení“ horkovzdušné topení, dodávané pro tuto vrcholnou verzi rovněž bez příplatku.

Mimořádně praktická je nová funkce „Vodováha“, která informuje o podélném a příčném náklonu zaparkovaného modelu California. Kempovací Transporter tak lze velmi snadno uvést do vodorovné polohy. Funkce pro příjemné probuzení se nastavuje v menu „Osvětlení“ a aktivuje se prostřednictvím „Budíku“.

Poprvé mohou být digitální také přístroje. Na přání se dodává nový panel přístrojů „Digital Cockpit“ pro rovněž novou přístrojovou desku. Kromě toho byla nově sestavena nabídka informačních a zábavních systémů, která začíná audiosystémy „Composition Audio“ (řádkový displej) a „Composition Colour“ (dotykový displej, 6,5“).

Další novinkou v modelové řadě California 6.1 jsou navigační systémy „Discover Media“ (8,0“ dotykový displej) a „Discover Pro“ (9,2“), zástupci třetí generace modulární platformy informačních a zábavních systémů (MIB3).

Nejdůležitějším novým prvkem všech systémů je integrovaná karta eSIM (na přání pro „Composition Audio“), která tvoří rozhraní pro „Volkswagen We“, a tím pro početné internetové funkce a služby. Systémy MIB3 kromě toho nabízejí funkce, jako je integrace streamingových služeb, hlasové ovládání a „App Connect Wireless“. Díky nové verzi „App Connect“ lze poprvé propojit aplikace iPhonu, jako je „Mediatéka“ nebo „Google Maps“, s informačním a zábavním systémem bez kabelu, prostřednictvím Bluetooth.

Nejdůležitější technickou změnou v oblasti jízdní dynamiky je přechod z hydraulického na elektromechanický posilovač řízení. Díky řízení, které lze nyní ovládat automaticky, bude California 6.1 uvedena na podzim 2019 na trh s mnoha novými asistenčními systémy.

Rozšířené spektrum zahrnuje mimo jiné asistenta pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“, parkovacího asistenta „Park Assist“, parkpilot s aktivní ochranou boků vozidla (při manévrování upozorňuje na překážky) a asistenta pro jízdu s přívěsem „Trailer Assist“ (usnadňuje manévrování s přívěsem).

Novou součástí sériové výbavy je navíc asistent pro jízdu v bočním větru, který automaticky stabilizuje kempovací vůz při poryvech bočního větru.

Značka Volkswagen Užitkové vozy nově uspořádala také nabídku poháněcích ústrojí. California 6.1 se dodává sériově s pohonem předních kol. Alternativou je na přání dodávaný pohon všech kol. Při uvedení na trh budou mít zákazníci na výběr velmi hospodárné turbodiesely 2,0 litru1 (2.0 TDI). Všechny varianty splňují emisní normu Euro 6d TEMP EVAP.

Bez ohledu na všechny nové prvky výbavy zachovala značka Volkswagen Užitkové vozy všechna důmyslná detailní řešení, díky nimž je California 6.1 i nadále obytným automobilem s jedinečnou praktičností a nezaměnitelnou ikonou. Mezi tyto charakteristické prvky patří například kempovací stolek, integrovaný do posuvných dveří, a skládací křesílka, uložená v zadních výklopných dveřích.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

715 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč