Video: Pozor na auta z dovozu s pochybným původem | Autanet.cz

Video: Pozor na auta z dovozu s pochybným původem

05. 07. 2014
Sdílet článek

Společnost Cebia prověřila od roku 1996 prostřednictvím mezinárodního systému OCIS přes 180 tisíc vozidel. Z výsledků vyplývá, že téměř 10% vozidel nebylo nikdy přihlášeno v deklarované zemi původu a 5% vozidel bylo v zemi původu odhlášeno z důvodu totální havárie.

Při koupi vozu z dovozu je důležité prověřit původ vozidla. Může se stát, že vozidlo, které si koupíte od drobných dovozců na inzerát nebo i v bazaru, bude mít pochybný původ a při kontrole Vám bude zabaveno. Takové vozidlo může být odcizené z jiné země, než ve které je krátkodobě přihlášené a dovezené do ČR.


V následujícím videu Vám Zbyněk Merunka poradí, jak prověřit skutečný původ vozidla, zda a do kdy bylo vozidlo v deklarované zemi registrováno, důvod ukončení registrace, zda nebylo odcizeno nebo vyřazeno z provozu z důvodu totální havárie.




Další videa:
Zbyněk Merunka radí, jak se vyhnout vozu se stočeným tachometrem

Proč a jak prověřit skutečný rok výroby ojetého auta?

Jak nekoupit kradené a předělané auto?


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Volkswagen pochopil, co zákazníci chtějí a oznámil velký návrat tlačítek
Nová Kia K4 vstupuje na český trh. Má normální motory a skvělou cenu Test: Mazda CX-30 2.5 e-Skyactiv-G má obrovské srdce a jednu drobnost, která může odradit Test: MGS5 EV Exclusive umí jednu věc dokonale Test: Honda Jazz je malý velký prcek s obrovskou výhodou

Tipy z autobazarů

Škoda Yeti 1.2 TSi Active

Škoda Yeti 1.2 TSi Active

Rok výroby 2012

128 900 Kč
BMW Řada 7 740 i

BMW Řada 7 740 i

Rok výroby 2009

295 000 Kč
Volvo V90 T8 AWD Recharge Inscription Au

Volvo V90 T8 AWD Recharge Inscription Au

Rok výroby 2021

779 000 Kč
Škoda Octavia RS 2.0TSI 180kW DSG

Škoda Octavia RS 2.0TSI 180kW DSG

Rok výroby 2017

439 000 Kč