23. 08. 2011
Sdílet článek

Slavný závod do vrchu v Coloradu vyhrál letos již pošesté v řadě Nobuhiro Tajima se speciálem Suzuki. Bezmála 20 kilometrovou trať zvládl pod deset minut a vytvořil tak nový rekord. Tajima, stejně jako ostatní závodníci, musel zdolat 156 zatáček, průměrné převýšení 7% a vypořádat se s nadmořskou výškou až 4300 metrů, kde mají motory problém s dodávkou kyslíku.

Slavný závod do vrchu na horu Pikes Peak vyhrál pošesté v řadě Nobuhiro Tajima se speciálem Suzuki SX4. Tent Japonec dokázal absolvovat trať o délce bezmála 20 kilometrů za 9:51,278 min, což jej natrvalo zapsalo do historie slavného "Závodu do oblak". Jako první totiž pokořil desetiminutovou hranici a překonal svůj vlastní rekord z roku 2007. Jeho výkon nesnižuje ani to, že oproti předchozím ročníkům byla vyasfaltována další část trati (asfalt chybí již jen na posledních čtyřech kilometrech). Druhého nejlepšího času (10:09,242 min.) dosáhl Rhyse Millen na se speciálem RMR Hyundai PM580. Na slavné trati měla premiéru i Dacia Duster No Limit s motorem z Nissanu GT-R. Za jejím volantem seděl Jean-Philippe Dayraut a skončil třetí v kategorii i v absolutním pořadí s časem 10:17,707 min.

Nyní se můžete podívat na nejzajímavější video zachycující z různých pohledů vítěze letošního ročníku (díky sponzorství výrobce kamer GoPro byla celá trať doslova lemována kamerami).