V pondělí 20. dubna otevřou autobazary, budou platit přísná pravidla

vloženo

Vláda zveřejnila harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších aktivit. V první vlně uvolnění, která bude platná od 20. dubna, mohou, kromě jiných provozoven, otevřít i autobazary. Musí však splnit přísná hygienická pravidla, aby nebyli ohroženi ani zákazníci ani samotní zaměstnanci.

V pondělí 20. dubna otevřou autobazary, budou platit přísná pravidla V pondělí 20. dubna otevřou autobazary, budou platit přísná pravidla

„Jsme velice rádi, že se nám, společně s Tomášem Prouzou, prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu, podařilo předložit vládě takové argumenty, které vedly uvolnění našeho oboru a k možnosti otevřít provozovny obchodníků s ojetými vozy,“ říká Petr Přikryl, předseda asociace autobazarů APPAA.


Asociace na několika setkáních se členy krizového štábu a následně formou dopisů odpovědným ministrům argumentovala především schopností všech provozovatelů prodejen s ojetými vozy dodržovat velmi přísná hygienická pravidla, která mimo jiné zahrnují:

 • Vstup do prostor autobazaru pouze předem určenému počtu zákazníků
 • Model prodeje „1:1“
 • Dezinfekce vozů před i po zkušební jízdě
 • Dezinfekce k dispozici všem zákazníkům
 • Měření teploty zaměstnanců
 • Nošení roušek a hygienických rukavic

Asociace autobazarů APPAA během následujícího dne připraví metodický pokyn pro všechny své členy, aby se informace o nutnosti dodržování hygienických pravidel dostaly i k těm nejmenším obchodníkům v celé České republice. Tento pokyn bude rozeslán jak na emailové adresy jednotlivých autobazarů. V případě, že budou mít jednotliví obchodníci jakýkoliv dotaz nebo připomínku mohou se obrátit na emailovou adresu info@appaa.cz, kde jim budou případné dotazy zodpovězeny. „Věříme, že otevřením provozoven autobazarů pomůžeme nejen našim členům restartovat svůj byznys bez dalších zbytečných ztrát, ale také občanům, kteří potřebují řešit svoji mobilitu. Jsme si zároveň jisti, že přísná hygienická pravidla bez problémů splníme,“ uzavírá Petr Přikryl.

AAA Auto

„Rozhodnutí vlády samozřejmě vítáme. Přichází ve chvíli jinak vrcholící sezóny obchodování s ojetými vozy. Příští týden ukáže, zda lidé uskuteční své odložené nákupy aut, která jsou v současné době nejbezpečnějším způsobem dopravy. Budeme věřit, že ekonomické dopady na domácnosti nebudou zásadní, a že ztráty, které jsme utrpěli za poslední měsíc, a které nás ještě necelý týden čekají, v maximální možné míře doženeme. Na otevření jsme připraveni. Vozy jsou vydesinfikované, personál je vybaven ochrannými prostředky. Stejně tak jsou vydesinfikovaná naše autocentra, kterých jsou po celé republice přes dvě desítky. V showroomech AAA AUTO budou mít zákazníci k dispozici desinfekci, ochranné rukavice a dostatek osobního prostoru, aby nebyli nablízku ostatním,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

AutoESA

„Jsme rádi, že se situace ohledně šíření koronaviru vyvíjí relativně dobře a že i prodejci ojetých automobilů mohou opět začít nabízet své služby široké veřejnosti,“ říká Pavel Foltýn z Auto ESA. Podle Foltýna byla totiž poptávka po službách autobazaru v době jejich uzavření poměrně značná: „Lidé chtěli koupit vůz, aby se mohli přepravovat jinak než veřejnou dopravou, druhá skupina klientů naopak chtěla svůj vůz prodat, nebo například vyměnit za menší a levnější, aby mohli získanou hotovostí řešit nenadálé situace, do kterých se díky současné situaci dostali,“ vysvětluje Foltýn.

Podmínky pro provoz prodejen s ojetými vozy jsou však poměrně přísné a kladou vysoké požadavky nejen na samotné prodejce, ale také na zákazníky. Klíčovým pravidlem tak zůstává především omezený počet klientů na prodejních plochách i na klientském centru. V každé provozovně Auto ESA jsou proto aplikována tato hygienicko-bezpečnostní opatření:

 • Do všech prostor společnosti Auto ESA je povoleno vstupovat pouze s ochrannou rouškou
 • U vchodu je zákazníkům zdarma poskytnut dezinfekční prostředek
 • Na prodejní ploše může být současně maximálně 10 zákazníků, kteří se však vzájemně „nepotkají“
 • Každému zákazníkovi se věnujeme individuálně podle modelu „1:1“
 • V prostorách zákaznického centra může být současně maximálně 5 klientů
 • Vozy jsou před a po zkušební jízdě dezinfikovány
 • Všichni pracovníci Auto ESA nosí hygienické roušky a rukavice
 • Ve všech prodejních prostorách jsou zavedena plošná dezinfekční opatření – pravidelná dezinfekce toalet, stolů, vstupních dveří, madel atp.

Firma bude již od prvního dne poskytovat kompletní portfolio svých služeb a to včetně finančních produktů a zprostředkování pojištění a asistenčních služeb. „Pro naše klienty máme připravené velmi atraktivní cenové nabídky, které v některých případech mohou zlevnit vůz až o desítky tisíc, zároveň máme pro zákazníky připraveny finanční produkty s možností odkladu splátek“ říká Pavel Foltýn, podle nějž se dá očekávat, že se firma vrátí na svá obvyklá čísla již v průběhu léta.


redakce


Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ford Ranger přijíždí s šestiválcem v nové luxusní variantě Platinum

Ford Ranger přijíždí s šestiválcem v nové luxusní variantě Platinum

Luxusní Ranger Platinum pohání šestiválcový třílitrový diesel o výkonu 240 koní a točivém momentu 6600 Nm. Šestiválec spojený s desetistupňovým automatem zaručuje výtečnou dynamiku a možnost tahat přívěs o hmotnosti 3,5..

Novou DS 7 můžete mít za milion, ale také za dvojnásobek

Novou DS 7 můžete mít za milion, ale také za dvojnásobek

Včera automobilka DS předtavila v pražském paláci Lucerna model DS 7, který má zároveň české cenovky. S dieselem jej..

Porsche 911 Dakar je limitka s cenovkou 5,5 milionu korun

Porsche 911 Dakar je limitka s cenovkou 5,5 milionu korun

Tohle bláznivé Porsche 911 Dakar příjíží v limitované edici 2 500 kusů a určitě bude sběratelským skvostem a dobrou..

Test: Škoda Karoq 2.0 TDI Sportline - předokolka s dieselem jezdí za pět

Test: Škoda Karoq 2.0 TDI Sportline - předokolka s dieselem jezdí za pět

V době elektrifikace působí mladoboleslavské SUV jako z jiného světa. Karoq pohání klasický dvoulitrový diesel a je..

Na co nezapomínat v zimě a jak se připravit na sníh

Na co nezapomínat v zimě a jak se připravit na sníh

S nastávající zimou přichází náročné období na silnicích. Je proto dobré připomenout si několik osvědčených tipů a..