Údržba auta i garáže než nastane zima - jak se připravit?

Zima se pomalu blíží a s ní přichází i určité přípravy. Tak jako na zimu připravujeme dům, tak je vhodné připravit i garáž a věnovat se údržbě svého vozidla. V dnešním článku proto najdete pár tipů, jak na to.

Začněme tím, jak si připravit garáž, ať máme ideální místo, kde budeme své auto parkovat. V létě vaše auto garáž ani tak nepotřebuje, ale v zimě přesně přichází její čas. Parkování auta v garáži, místo venku na ulici, prodlouží životnost vašeho auta a vy tak ušetříte za předčasné opravy.


Jak připravit garáž na zimu

Základem je udělat si v garáži místo a pořádek, aby se tam vaše auto pohodlně vešlo. Když máte garáž vyklizenou, je dobré zkontrolovat garážová vrata. To znamená:

  • vyčistit kolejnice
  • zkontrolovat zabezpečení
  • zkontrolovat dálkové ovládání
  • zkontrolovat těsnění vrat
  • případně i malá dvířka ve vratech

Ať už máte garážová vrata sekční, rolovací nebo třeba výklopná, jednou za rok si svou údržbu určitě zaslouží. Jsou totiž základem bezpečné garáže. V garáži můžete zkontrolovat také vzduchotechniku, okna, čistotu větracích mřížek apod.

TIP: V zimě budete využívat garáž více než po zbytek roku. Přečtěte si, jak garáž efektivně zabezpečit.

Základní údržba auta

Když je garáž připravená, je čas podívat se na své auto. Od 1. listopadu jsou povinné zimní pneumatiky, navíc musí mít minimální hloubku dezénu 4 mm, tak si to kvůli bezpečné jízdě raději zkontrolujte. Kromě toho se vyplatí nechat auto pravidelně zkontrolovat automechanikem. Když se v tom vyznáte sami, pak zkontrolujte a případně vyměňte stěrače, které jsou v zimě o dost potřebnější, promažte zámky, zkontrolujte kapaliny v ostřikovačích (ať nezamrzne), chladicí kapalinu, prověřte i autobaterii. Auto je dobré před zimou také důkladně umýt včetně podvozku, který v zimě trpí nejvíce.

Když si to shrneme, zjistíme, že nejdůležitější je asi garáž před zimou vyklidit, zkontrolovat garážová vrata a jejich funkčnost (a nejlépe je rovnou seřídit) a nejlépe také odvézt auto k šikovnému mechanikovi.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

Komerční článek (foto svet-oken.cz)

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Sorento je krásná a dostala neobvyklé funkce
Test: Seat Ateca FR 1.5 TSI Black Edition - SUV ze staré školy umí překvapit Nové BMW X2 a BMW iX2 mají české ceny, elektrická verze je cenově zajímavá Test: Kia EV6 Earth - vesmírná loď okouzlí vzhledem a použitelností

Tipy z autobazarů

Mitsubishi ASX

Rok výroby 2015

255 000 Kč

Volkswagen T-Roc

Rok výroby 2019

469 000 Kč

Jaguar XF

Rok výroby 2012

288 990 Kč

Ford S-MAX

Rok výroby 2014

249 000 Kč