Údržba auta i garáže než nastane zima - jak se připravit?

Zima se pomalu blíží a s ní přichází i určité přípravy. Tak jako na zimu připravujeme dům, tak je vhodné připravit i garáž a věnovat se údržbě svého vozidla. V dnešním článku proto najdete pár tipů, jak na to.

Začněme tím, jak si připravit garáž, ať máme ideální místo, kde budeme své auto parkovat. V létě vaše auto garáž ani tak nepotřebuje, ale v zimě přesně přichází její čas. Parkování auta v garáži, místo venku na ulici, prodlouží životnost vašeho auta a vy tak ušetříte za předčasné opravy.


Jak připravit garáž na zimu

Základem je udělat si v garáži místo a pořádek, aby se tam vaše auto pohodlně vešlo. Když máte garáž vyklizenou, je dobré zkontrolovat garážová vrata. To znamená:

  • vyčistit kolejnice
  • zkontrolovat zabezpečení
  • zkontrolovat dálkové ovládání
  • zkontrolovat těsnění vrat
  • případně i malá dvířka ve vratech

Ať už máte garážová vrata sekční, rolovací nebo třeba výklopná, jednou za rok si svou údržbu určitě zaslouží. Jsou totiž základem bezpečné garáže. V garáži můžete zkontrolovat také vzduchotechniku, okna, čistotu větracích mřížek apod.

TIP: V zimě budete využívat garáž více než po zbytek roku. Přečtěte si, jak garáž efektivně zabezpečit.

Základní údržba auta

Když je garáž připravená, je čas podívat se na své auto. Od 1. listopadu jsou povinné zimní pneumatiky, navíc musí mít minimální hloubku dezénu 4 mm, tak si to kvůli bezpečné jízdě raději zkontrolujte. Kromě toho se vyplatí nechat auto pravidelně zkontrolovat automechanikem. Když se v tom vyznáte sami, pak zkontrolujte a případně vyměňte stěrače, které jsou v zimě o dost potřebnější, promažte zámky, zkontrolujte kapaliny v ostřikovačích (ať nezamrzne), chladicí kapalinu, prověřte i autobaterii. Auto je dobré před zimou také důkladně umýt včetně podvozku, který v zimě trpí nejvíce.

Když si to shrneme, zjistíme, že nejdůležitější je asi garáž před zimou vyklidit, zkontrolovat garážová vrata a jejich funkčnost (a nejlépe je rovnou seřídit) a nejlépe také odvézt auto k šikovnému mechanikovi.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

Komerční článek (foto svet-oken.cz)

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

139 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

849 000 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč