Toyota zcela ovládla žebříček spokojenosti v Británii

Automobilka Toyota obsadila první tři místa v průzkumu spokojenosti řidičů Auto Express Driver 2024. Ve třech kategoriích, které tvoří většinu britského automobilového trhu, překonala všechny ostatní výrobce.

V kategorii supermini byl nejlépe hodnocený model Yaris, který je zároveň držitel celkového bronzového ocenění pro Auto roku. Majitelé si pochvalovali provozní náklady vozu, jeho užitnou hodnotu a hybridní pohonné ústrojí. Ocenili rovněž kvalitu a spolehlivost.


Corolla se umístila na prvním místě ve třídě kompaktních rodinných vozů. V jejím případě majitelé oceňují plynulost a účinnost pohonného ústrojí, jízdní vlastnosti a ovladatelnost. Také bezpečnost, kvalita provedení a celkové provozní náklady přispěly k tomu, že se dostala na špičku ve své třídě.

Model RAV4 porazil řadu konkurentů v segmentu středně velkých a velkých SUV a je celkově čtvrtým nejlépe hodnoceným modelem v průzkumu. Jeho hybridní systém získal dobré hodnocení za účinnost, plynulost a zrychlení, zvláštní pochvalu si zaslouží také sedadla, prostor pro nohy vzadu a výhled.

Největší průzkum v Británii

Tento průzkum byl poprvé spuštěn v roce 2001 a je největším a nejobsáhlejším průzkumem spokojenosti s automobily ve Spojeném království. „To, že Toyota získala tři segmentová vítězství, když žádná jiná značka nezískala více než jedno, a že má dva vozy v první čtveřici celkově, svědčí o dojmu, který značka poskytuje. Majitelům se líbí zejména spolehlivost, kvalita a efektivita vozů," podotkl redaktor časopisu Auto Express Paul Barker. Průzkum podle ředitele pro komunikaci britské Toyoty Stuarta Sanderse každoročně vyjadřuje názor majitelů automobilů ve Velké Británii, takže je nesmírně potěšující, že tři modely, které tvoří jádro značky, získaly tak všestranné uznání.

„Majitelé kladně hodnotí způsob, jakým využíváme náš stále účinnější hybridní pohon. A to v rámci naší multi technologické strategie pro dosažení udržitelného snižování emisí CO2 na cestě k uhlíkové neutralitě, a náš závazek poskytovat kvalitu, odolnost a spolehlivost v každém voze, který vyrábíme," dodal.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Alfa Romeo Tonale 1.3 Turbo PHEV - kráska co má 280 koní a jezdí za pět litrů
Test: Toyota Prius plug-in hybrid - zachraňuje planetu a svého majitele jentak neomrzí Mazda CX-80 v prodeji. S šestiválcem stojí jako Škoda Kodiaq Škoda Enyaq cenově dostupnější. Přijíždí ve verzi Tour za 899.000 Kč Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč

Tipy z autobazarů

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

299 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

139 000 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

709 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč