Toyota již zítra zahajuje předprodej nového Land Cruiseru

V rámci úvodního předprodeje jsou k dispozici všechny dvě verze – Executive a First Edition – a to v pěti- i sedmimístném uspořádání.

Toyota zahajuje online rezervace v rámci předprodeje nové generace modelu Land Cruiser. Zákazníci mohou nový model získat po jeho uvedení ve třetím čtvrtletí 2024. První provedení Land Cruiseru nabízená během tohoto období zahrnují vyšší výbavové linie Executive, resp. verzi First Edition, dostupnou výhradně online. Další verze modelu budou k dispozici v pozdějším termínu.


Zcela nový Land Cruiser více než 70 let od uvedení původní Toyoty BJ hlásí návrat ke kořenům a zaměřuje se na základní atributy vozu, který každého s jistotou dopraví do cíle a opět bezpečně přiveze nazpět i za těch nejnáročnějších podmínek.

Základem robustního Land Cruiseru byla tradičně rámová konstrukce. To platí i pro nejnovější generaci s využitím přínosů nové globální podvozkové architektury Toyota s označením GA-F. Ta je základem zásadního vylepšení terénních schopností díky 30% zvýšení celkové tuhosti – a 50% zvýšení tuhosti samotného rámu. Vyšší tuhost znamená lepší odezvu, ovládání a jízdní pohodlí, zatímco nová konstrukce systému zavěšení kol dovoluje lepší křížení náprav.

Kromě toho díky stylistickým změnám bude vůz schopen překonávat ještě náročnější svahy. Zároveň jde o první Land Cruiser vybavený elektrickým posilovačem řízení, který potlačuje nárazy od kol přenášené do volantu při zdolávání nerovných povrchů a zajišťuje hladší a přímější zpětnou vazbu i snazší manévrovatelnost.

Land Cruiser disponuje mimořádnými terénními schopnostmi, za nimiž stojí systém Crawl Control, elektronická uzávěrka diferenciálu a spojení funkcí monitorování typu terénu a panoramatického zobrazování okolí vozu v náročnějších terénech. Bez ohledu na venkovní podmínky je na palubě zaručeno pohodlí, konektivita a dostupnost informací prostřednictvím 12,3" digitálního přístrojového štítí s možností přenastavení, 12,3" obrazovky multimédií s nejnovějším systémem infotainmentu, audiosystému s 10 reproduktory a vyhřívaných a odvětrávaných předních sedadel. Land Cruiser je kromě nejnovější generace systémů aktivní bezpečnosti a jízdních asistentů Toyota Safety Sense vybaven systémem upozorňování na křižující objekty před vozidlem, systémem sledování slepého úhlu a volitelnými jízdními režimy.

 

Standardem vyšších výbavových linií Exclusive a First Edition je ještě více technologií včetně nové průkopnické technologie stabilizátoru s odpojovacím mechanismem (SDM – Stabiliser with Disconnection Mechanism) od Toyoty. Technologie SDM řidiči umožňuje podle potřeby přepínat stav předních stabilizátorů, a zajistit tak lepší jízdní vlastnosti na nezpevněných cestách, jakož i vyšší míru pohodlí a snazší ovladatelnost na silnici. Z dalších prvků výbavy jmenujme 20" litá kola, digitální vnitřní zpětné zrcátko, prémiový audiosystém JBL se 14 reproduktory a head-up displej.

Exkluzivní provedení Land Cruiser First Edition

Provedení First Edition je vrcholem modelové řady zcela nového Land Cruiseru a bude k dispozici pouze v omezeném počtu a výhradně pro ty zákazníky, kteří si tento vůz rezervují online během období předprodeje. Odlišuje se specifickým stylem, který zahrnuje 18" kola, klasické kulaté světlomety, dvoubarevné lakování karoserie (v odstínu Sand nebo modrá Smoky) a emblémy „First Edition“. Uvnitř pak zaujme čalounění předních sedadel se specifickým lemováním a prošíváním.

Dvě verze nabízené v rámci předprodeje

V rámci úvodního předprodeje jsou k dispozici všechny dvě verze – Executive a First Edition – a to v pěti- i sedmimístném uspořádání.

Verze Executive se chlubí novým efektním designem exteriéru, který poukazuje na klíčové atributy robustnosti a schopností tohoto vozidla při uplatnění čistého a moderního vzhledu v souladu se zásadou „forma následuje funkci“. Jednotlivé výbavové linie odlišují kola – ve stupni výbavy Executive vůz obouvá 20" litá kola se specifickým vzhledem.

Pohony

Na trzích západní Evropy bude nový Land Cruiser pohánět přeplňovaný naftový agregát 2,8 litru o výkonu 204 k (150 kW) ve spojení s novou osmistupňovou automatickou převodovkou Direct Shift a tažnou kapacitou až 3500 kg. V roce 2025 se představí elektrifikovaný naftový motor 2,8 litru se 48V hybridní technologií pohonu.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Ford Mondeo

Rok výroby 2019

455 000 Kč

Fiat Ostatní

Rok výroby 1963

129 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy E

Rok výroby 2017

547 000 Kč

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč