Toyota nadělila elektrickému bZ4X rychlejší nabíjení a větší pohodlí

Model bZ4X má sice divné jméno, v praxi ale překvapí praktičností

Toyota vylepšila čistě elektrické SUV střední třídy bZ4X, zrychlí se nabíjení a zvýší se pohodlí a praktické využití. Systém ohřevu baterie umožní zkrácení doby nabíjení za nízkých teplot v režimu DC rychlonabíjení. Topný okruh byl doplněn o nový výměník tepla typu voda-voda a regulační ventil topení na podporu zvýšení teploty baterie.


Toyota odhaduje, že DC rychlonabíjení z 10 na 80 % by mělo zkrátit, a to zejména a v chladných teplotách a teplotách kolem bodu mrazu.

Pokud venku panuje zima, atmosféru v kabině rychle zpříjemní nový infračervený zářič, který Toyota bZ4X standardně nabízí ve výbavové linii Executive. Zářič zabudovaný pod sloupkem řízení a přístrojovým panelem rychle po nastartování zahřeje prostor kolem nohou a chodidel řidiče i předního spolujezdce.

Do kabiny se díky sklopení sedadel vejde i 2,5 metru dlouhý předmět

Součástí modernizace je i nová funkce napomáhající zamezit nárazu do zadní části Toyoty bZ4X, například v koloně na dálnici. Funkce určená pro výbavové linie Prestige a Executive pomocí sledování slepého úhlu a radarů rozpoznává riziko nárazu vozidla přijíždějícího zezadu a automaticky zapíná zadní výstražná světla k upozornění druhého řidiče.

Pro Toyotu bZ4X ve výbavě Executive se bude nabízet i nový digitální klíč. Technologie kompatibilní se systémy Apple a Android umožňuje uživateli otevřít a nastartovat vozidlo pomocí chytrého telefonu, který ani není nutné vyndávat z kapsy. Klíč je možné sdílet až mezi pěti osobami, a tak jednoduše vozidlo zpřístupnit rodinným příslušníkům, kolegům v práci nebo technikům servisu či asistenční služby.

Modernizovaná řada Toyoty bZ4X bude na evropských trzích k dispozici od poloviny roku 2024.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

red

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Mercedes-Benz Třídy E

Rok výroby 2017

547 000 Kč

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč