Škoda Slavia - kompletní informace o novém modelu

Model Slavia je sedan určený výhradně pro indický trh. Pohánět ho budou výhradně dva benzínové motory - 1,0 a 1,5 TSI, které bude možné kombinovat s manuální i automatickou převodovkou. Kufr pojme slušných 521 litrů zavazadel a

Nový vůz SLAVIA představuje pro společnost ŠKODA AUTO další krok v rámci projektu INDIA 2.0. Po úspěšném uvedení SUV ŠKODA KUSHAQ je nový sedan druhým modelem značky ŠKODA, který je speciálně určený pro indický trh. SLAVIA bude vyráběna v Indii, míra lokalizace dosahuje 95 %.


Nová ŠKODA SLAVIA nabízí dva úsporné a výkonné benzinové motory. Oba motory splňují přísnou indickou emisní normu BS6. Svůj výkon standardně přenášejí prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky. Motor 1,0 TSI o výkonu 85 kW (115 k) je na přání dodáván s šestistupňovou automatickou převodovkou. Vrcholná motorizace 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) je na přání k dispozici se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG.

Nová ŠKODA SLAVIA nabízí moderní a úsporné benzinové motory TSI s přímým vstřikováním paliva, které se vyznačují vysokým výkonem a nízkou spotřebou. Základní motor je tříválec 1,0 TSI se zdvihovým objemem 1,0 l a výkonem 85 kW (115 k). Maximální točivý moment činí 175 Nm. Přední kola pohání šestistupňová manuální převodovka. Na přání je k dispozici také šestistupňová automatická převodovka. Standardně dodávaný systém Start-Stop pomáhá snižovat spotřebu paliva a emise CO2.

Vrcholnou motorizací nového vozu SLAVIA je 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) a s maximálním točivým momentem 250 Nm. Tento motor se standardně dodává s šestistupňovou manuální převodovkou. Na přání může být spojen i se sedmistupňovou převodovkou DSG. Její převodové poměry nabízejí dokonalou kombinaci sportovního a komfortního charakteru. Díky inovativním technickým změnám má tento čtyřválcový motor generace motorů Evo se zdvihovým objemem 1,5 l nižší spotřebu paliva. Turbodmychadlo má variabilní geometrii lopatek, což zajišťuje vysoký točivý moment v širokém rozsahu otáček motoru. Dosavadní litinové vložky válců jsou nahrazeny plazmovým nanášením povrchové vrstvy. Tenká prášková vrstva měří pouhých 150 μm (0,15 mm). Snižuje vnitřní tření, což zároveň snižuje spotřebu paliva a emise. Stejně tak se díky lepšímu rozložení a odvodu tepla ve spalovacím prostoru snižuje i tepelné zatížení motoru. Motor 1,5 TSI je také vybaven technologií aktivního řízení válců (ACT), která automaticky a bez toho, aby to řidič téměř poznal, vypíná při nízkém zatížení motoru dva válce, a dále tak snižuje spotřebu a emise. 

Konektivita a interiér

Model Slavia nabízí dva moderní infotainmenty, které umožňují připojení chytrých telefonů díky bezdrátové technologii SmartLink a přístup k mobilním online službám. Ve výbavovém stupni Active má infotainment 7“ barevný dotykový displej a integrovaný mikrofon na přední straně, který v kombinaci s funkcí Bluetooth nabízí handsfree telefonování za jízdy. Pomocí konektoru USB-A lze nabíjet elektronické přístroje nebo přenášet data. Služby MyŠKODA Connect zobrazují na chytrém telefonu Zdravotní kartu vozu. K dispozici je i Vzdálený přístup k vozu (Remote Access), který například zobrazuje aktuální jízdní data nebo informace o tom, kde je vozidlo zaparkováno. Aplikace MyŠKODA Connect také zobrazuje rady pro úspornější jízdu nebo umožňuje aktualizaci softwaru vozu vzduchem. Aplikace umí majitele upozornit, když SLAVIA překročí určitou rychlost nebo jede mimo vymezenou oblast.

skoda slavia

Vrcholný infotainment s 10“ displejem a funkcí navigace nabízenou na přání Výbavové stupně Ambition a Style mají ve standardní výbavě vrcholný infotainment s 10“ barevným displejem, který umožňuje vícedotykové ovládání podobně jako u mobilního telefonu. Infotainment dále nabízí dva tunery, Wi-Fi hotspot a také externí mikrofon pro handsfree telefonování. Systém podporuje standard Bluetooth 4.0. Zrcadlení mobilního telefonu a přístup k AppStoru probíhá bez kabelu pomocí bezdrátové technologie SmartLink. Pomocí funkce Downloads v ŠKODA Play Apps lze rozšířit nabídku funkcí například o navigaci. Potřebný přijímač GPS je již předinstalován. K připojení a nabíjení mobilních zařízení jsou k dispozici dva USB-C konektory ve středové konzoli. Od výbavového stupně Ambition jsou součástí standardní výbavy dva USB-C konektory vzadu. Výbavový stupeň Style disponuje Phone Boxem, který umožňuje bezdrátové nabíjení chytrých telefonů.

Digitální přístrojový panel, ambientní osvětlení a speciální designový prvek Nejvyšší výbavový stupeň Style nabízí digitální přístrojový panel s 8" barevným displejem. Ostatní výbavové stupně nabízí klasické analogové ukazatele. Dvouramenný multifunkční volant, který je známý z jiných modelů ŠKODA, je od výbavového stupně Ambition kožený. U vozidel s automatickou převodovkou nebo převodovkou DSG je volant vybaven pádly, kterými lze volit rychlostní stupně. Součástí standardní výbavy vozu SLAVIA jsou LED čtecí lampičky vpředu i vzadu. Od výbavy Ambition zdobí ambientní osvětlení palubní desku, odkládací prostor ve středové konzoli a vnitřní kliky dveří. SLAVIA má také speciální designový prvek. Po stranách obložení přístrojového štítu se nachází nápis ŠKODA.

skoda slavia kufr

Stejně jako u SUV KUSHAQ byl interiér nového vozu SLAVIA navržen tak, aby vyhovoval potřebám indických zákazníků. Základní výbavový stupeň Active tak již standardně nabízí výkonnou klimatizaci. Od výbavového stupně Ambition je k dispozici automatická klimatizace Climatronic s dotykovým ovládacím panelem a funkcí Air Care, a výdechy ventilace pro cestující vzadu. Ve výbavovém stupni Style jsou součástí standardní výbavy kožená přední sedadla s ventilační funkcí, elektricky ovládané střešní okno, bezklíčové odemykání KESSY a automaticky zatmívatelné vnitřní zpětné zrcátko. Speciální odkládací prostor na palubní desce byl navržen tak, aby odpovídal představám indických zákazníků. Řidič může mít stále na očích pevně připevněný talisman pro štěstí.

Bezpečnost

Nová Škoda nabízí rozsáhlou škálu prvků aktivní a pasivní bezpečnosti a vysokou ochranu všech cestujících. Bezpečné jízdní vlastnosti zajišťuje systém ESC, který je součástí standardní výbavy všech výbavových stupňů. SLAVIA je také vybavena systémy XDS a XDS+. Tyto systémy zlepšují trakci kol a jsou nadstavbou elektrické uzávěrky diferenciálu EDS. XDS+ reaguje v momentě odlehčení vnitřního kola při průjezdu zatáčkou a automatickým přibrzděním tohoto kola pomáhá držet vozidlo v zatáčce výrazně lépe vytčenou stopu. Multikolizní brzda zabraňuje potenciálním druhotným kolizím tím, že v případě nehody vozidlo automaticky zastaví. Brzdy jsou vybaveny systémem automatického čištění brzdových kotoučů. ŠKODA SLAVIA nabízí až šest airbagů, mezi které patří airbag řidiče a spolujezdce a na přání dodávané hlavové a boční airbagy vpředu. Všechny hlavové opěrky jsou výškově nastavitelné. Prostřední sedadlo vzadu je vybaveno tříbodovým bezpečnostním pásem. Zadní sedadla jsou standardně vybavena úchyty ISOFIX a TopTether pro bezpečné připevnění autosedačky.

Široká nabídka asistenčních systémů zvyšuje bezpečnost a úroveň komfortu Mnoho asistenčních systémů, z nichž některé jsou nabízeny na přání, pomáhají řidiči nového vozu SLAVIA a zajišťují tak vyšší úroveň komfortu. Od výbavového stupně Ambition je vůz standardně vybaven tempomatem. Ve výbavovém stupni Style je k dispozici Asistent při rozjezdu do kopce, u vozidel s automatickou převodovkou je k dispozici od výbavového stupně Ambition. Světelný a dešťový senzor, který je dodáván na přání, zase v případě potřeby automaticky zapíná potkávací světla a stěrače. Při parkování pomáhají standardně dodávané parkovací senzory vzadu. Vyšší výbavové stupně nabízí navíc zadní parkovací kameru. Součástí standardní výbavy všech výbavových stupňů je systém monitorování tlaku v pneumatikách.

Karoserie

ŠKODA SLAVIA je klasický sedan ze segmentu A0, který je v Indii velmi oblíbený. Díky délce 4 541 mm se skvěle hodí do indických velkoměst. Zároveň je však díky velkorysému vnitřnímu prostoru typickému pro vozy ŠKODA a zavazadlovému prostoru o objemu 521 l ideálním společníkem pro rodiny. Šířka 1 752 mm a rozvor 2 651 mm podporují pocit prostornosti. Výška vozu činí 1 487 mm. Díky velkému rozvoru, vyváženým proporcím a siluetě evokující kupé působí SLAVIA velmi elegantně. Nový sedan je k dispozici ve třech výbavových stupních Active, Ambition a Style.

Emocionální designový jazyk vozu SLAVIA s ostře vykreslenými liniemi, čistými plochami a krystalickými prvky navazuje v Indii na úspěšné vozy OCTAVIA a SUPERB. Široká, vzpřímená šestihranná maska chladiče s chromovaným rámečkem a černými vertikálními lamelami zasahuje po stranách k úzkým světlometům. Ve spodní části se nachází nasávací otvor, který se táhne téměř po celé šíři vozu a který po stranách zakončují černé designové prvky ve tvaru písmene C. Záď vozu SLAVIA charakterizuje linie střechy, která klesá směrem dozadu a plynule přechází do víka zavazadlového prostoru. Uprostřed víka se nachází nápis ŠKODA. Široké víko zavazadlového prostoru a nízká nákladová hrana umožňují snadné a pohodlné nakládání předmětů. Šíři vozu SLAVIA umocňuje zadní nárazník, který má ve výbavových stupních Active a Ambition úzkou černou lištu. Po stranách nárazníku se nacházejí integrované odrazky. Ve výbavových stupních Ambition a Style umocňují celkový dojem chromované prvky. Ve výbavovém stupni Ambition se nacházejí na vnějších klikách a předním nárazníku. Ve výbavovém stupni Style jsou na spodní straně bočních oken a na zadním nárazníku. Výbavový stupeň Style nabízí elektricky ovládané střešní okno.

Od výbavového stupně Ambition dodává vozu optické akcenty specifická plaketa s krystalickými chromovanými prvky a nápisem ŠKODA na předních blatnících. Přední světlomety a zadní světla s LED technologií U základní verze předních světlometů jsou pro potkávací a dálková světla použita halogenová světla, denní svícení využívá LED technologii. Vrcholná verze předních světlometů má šestihranný LED modul pro potkávací a dálkové světlo a také výraznou ostře řezanou linku denního svícení ve tvaru písmene L. Dvoudílná zadní světla jsou také dostupná ve dvou verzích. Koncové a brzdové světlo využívají již v základní verzi LED technologii a mají typický tvar písmene C. Výbavové stupně Ambition a Style mají ve víku zavazadlového prostoru LED modul pro druhé koncové světlo. Pět barev karoserie a výběr ze tří kol o velikosti až 16" V závislosti na výbavovém stupni nabízí SLAVIA několik kol. Součástí výbavového stupně Active jsou 15" ocelová kola s kryty. Výbavový stupeň Ambition nabízí standardně 16" kola z lehké slitiny ve stříbrné barvě. Součástí výbavového stupně Style jsou dvoubarevná 16" broušená kola z lehké slitiny. Zákazníci si mohou vybrat z pěti barev karoserie. Barva červená Tornado a nový metalický odstín modrá Crystal jsou barvy nabízené exkluzivně na indickém trhu. Stejně jako u vozu KUSHAQ jsou i u vozu SLAVIA dále na výběr odstín bílá Candy a metalické laky stříbrná Reflex a Carbon Steel.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Alfa Romeo Tonale 1.3 Turbo PHEV - kráska co má 280 koní a jezdí za pět litrů
Test: Toyota Prius plug-in hybrid - zachraňuje planetu a svého majitele jentak neomrzí Mazda CX-80 v prodeji. S šestiválcem stojí jako Škoda Kodiaq Škoda Enyaq cenově dostupnější. Přijíždí ve verzi Tour za 899.000 Kč Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč

Tipy z autobazarů

Peugeot 508

Rok výroby 2022

709 000 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

299 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

139 000 Kč