Škoda Enyaq Laurin & Klement vstupuje na český trh a chlubí se několika novinkami

Kromě nového rozhraní a moderní grafiky Enyaq L&K ujede až 554 km a přijde na 1 544 900 Kč.

Škoda Auto uvádí na český trh vrcholné provedení svého elektrického modelu Enyaq, tradičně pojmenované Laurin & Klement. Vyznačuje se nejen specifickými designovými prvky karoserie i interiéru a mimořádně bohatou standardní výbavou, ale také rozsáhlými technickými vylepšeními. U všech tuzemských autorizovaných prodejců lze tuto novou specifikaci již objednávat, současně je na webových stránkách Škoda Auto Česká republika dostupný i její konfigurátor.


Vylepšení, z nichž těží celá modelová řada

Ve voze Škoda Enyaq Laurin & Klement se poprvé představuje inovované pohonné ústrojí, které dostanou i další specifikace této modelové řady. Elektromobil díky němu nabízí vyšší maximální systémový výkon 210 kW, lepší zrychlení a delší dojezd. Ten je v případě modelu L&K více než 550 km v režimu WLTP. Optimalizována byla rovněž nabíjecí křivka baterie, jejíž nabití z 10 % na 80 % kapacity nyní zabere méně než 30 minut. Enyaq Laurin & Klement je vybaven nejnovějším softwarem ME 4, který se ke konci roku dostane do všech variant modelové řady Enyaq. Tento software přináší řadu vylepšení a nových funkcí. Patří mezi ně i funkce předehřevu, která baterii před zahájením nabíjení uvede do optimální teploty. Na výběr jsou dva režimy a proces lze spustit jak ručně stisknutím tlačítka na centrálním displeji infotainmentu, tak automaticky na základě údajů z navigace během cesty k nabíjecí stanici.

Na vrcholu komfortu i bezpečnosti

Škoda Enyaq Laurin & Klement je na první pohled snadno rozpoznatelná díky exkluzivním detailům. Přední blatníky nesou plaketku L&K, prahové lišty jsou lakovány v barvě karoserie a lišty kolem bočních oken i střešní ližiny jsou chromované. Stejnou povrchovou úpravu dostal také rámeček přední masky Crystal Face osvětlené 131 LED diodami. Enyaq Laurin & Klement jezdí na antracitových leštěných 20″ kolech z lehké slitiny Asterion, na přání jsou k dispozici 21″ kola Aquarius. Standardně dodávané Matrix-LED přední světlomety dokážou zabránit oslňování řidičů protijedoucích vozů a odstínit objekty s reflexními prvky. O maximální bezpečnost se stará balíček Asistovaná jízda 2.5, manévrování ve stísněných prostorech pak usnadní automatické parkování s uloženým parkovacím manévrem. V základní výbavě nechybí ani virtuální pedál, ventilovaná přední sedadla s masážní funkcí, navigace, head-up displej nebo boční airbagy i v zadních sedadlech. Doporučená prodejní cena startuje na 1 544.900 Kč včetně DPH za Enyaq Laurin & Klement 85 s pohonem zadních kol, karosářská verze Coupé začíná na 1 604.900 Kč včetně DPH. Cena variant 85x s pohonem všech kol startuje v obou případech o 100.000 Kč výše.

Modernější grafika a intuitivnější ovládání

S příchodem nové verze softwaru má Enyaq Laurin & Klement vylepšené uživatelské rozhraní, které přináší snadnější ovládání. Přepracována byla také celá struktura menu v infotainmentu. Softwarová verze ME 4 přináší do rodiny Enyaq nové mapy navigace s větší mapovou částí. Ovládací menu klimatizace bylo zjednodušeno a přehledová stránka umožňuje ještě intuitivnější ovládání. LED osvětlení nástupního prostoru předních dveří nyní promítá na zem místo nápisu Škoda nápis Welcome. Řidič, který vystupuje z vozu Enyaq Laurin & Klement, může využít novou funkci bezklíčového systému Kessy. Ta automaticky uzamkne dveře, když se majitel s klíčem vzdálí od vozidla. Stav zamčených dveří je potvrzen akustickým signálem z houkačky alarmu.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

899 000 Kč

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

139 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Peugeot 308

Rok výroby 2024

549 999 Kč