Škoda Enyaq 2024 má vyšší výkon, delší dojezd, rychlejší nabíjení a novou výbavu

Modelový rok 2024 přináší rozsáhlá technická vylepšení rodiny Enyaq a rozšíření portfolia o novou výbavovou řadu Laurin & Klement.

Škoda Auto přichází pro modelový rok 2024 s rozsáhlou technickou modernizací rodiny vozů Enyaq. Poprvé v historii je oblíbený čistě elektrický model značky Škoda k dispozici také ve výbavovém stupni Laurin & Klement, který se může pochlubit bohatou standardní výbavou. Technická vylepšení přinášejí ještě výkonnější pohonné jednotky, kratší dobu nabíjení a delší dojezd. Nový software vozu navíc nabízí nové, intuitivnější uživatelské rozhraní.


„Naše modelová řada Enyaq nám pomohla nastartovat elektromobilitu ve velkém stylu. Jen za prvních devět měsíců roku 2023 jsme zaznamenali přibližně 55 000 dodávek zákazníkům po celém světě, což představuje meziroční nárůst o více než 47 %. Tento úspěch nás zároveň motivuje k dalšímu zdokonalování modelu. Pečlivě jsme naslouchali našim zákazníkům, proto v novém modelovém roce představujeme novou výbavovou řadu Enyaq L&K, ještě výkonnější a účinnější pohonné jednotky a novou verzi softwaru s rozhraním infotainmentu, které má více funkcí a je intuitivnější než kdykoli předtím.“, říká Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu.

V modelovém roce 2024 nahradí předchozí výkonové verze 80 a 80x nové, efektivnější a výkonnější varianty 85 a 85x. Ty jsou, stejně jako sportovní modely RS, schopny vyvinout maximální rychlost 180 km/h a disponují novým, výkonnějším pohonným ústrojím s vyspělým synchronním elektromotorem s permanentními magnety umístěným na zadní nápravě. U modelu Enyaq 85 se výkon oproti předchozímu modelu Enyaq 80 zvýšil o 60 kW na 210 kW. Enyaq 85x s pohonem všech kol má rovněž výkon 210 kW, je tedy o 15 kW výkonnější než předchozí verze. Model Enyaq RS má nyní výkon 250 kW, což představuje nárůst o 30 kW. Optimalizovaná baterie s ještě vyspělejším řízením provozní teploty zvyšuje dojezd na více než 560 km u modelu Enyaq 85 a více než 570 km u verze Enyaq Coupé 85. Základní verze modelu Enyaq 60 zůstala technicky nezměněna. Nápisy na pátých dveřích modelů Enyaq pro rok 2024, jakož i všechna další loga jsou nyní v souladu s novou firemní identitou značky Škoda. Nápis Enyaq na pátých dveřích je nově bez přídomku „iV“.

Verze Enyaq 85x a Enyaq RS s pohonem všech kol nyní nabízejí ještě lepší nabíjecí výkon až 175 kW díky zvýšené rychlosti nabíjení stejnosměrným proudem na rychlonabíjecích stanicích. Nabití vysokonapěťové baterie o kapacitě 82 kWh (77 kWh netto) z 10 % na 80 % kapacity nyní trvá pouhých 28 minut, tedy o 8 minut, resp. 22 % rychleji než dříve. Varianta Enyaq 85 s pohonem zadních kol nadále podporuje maximální dobíjecí výkon 135 kW.

Řadu Enyaq doplňuje elegantní model Enyaq L&K. Tento oblíbený výbavový stupeň se dodává s rozsáhlou standardní výbavou, která zahrnuje Matrix-LED přední světlomety a Top LED zadní světla s animovanými ukazateli směru a také přední masku Crystal Face s chromovaným rámečkem osvětlenou 131 LED diodami. Enyaq L&K je dodáván s exkluzivními 20" nebo 21" koly z lehké slitiny. Na předním a zadním nárazníku, stejně jako na difuzoru a vnějších zpětných zrcátkách, se nachází detaily v sofistikované barvě šedá Platinum. Boční prahy jsou lakovány v barvě karoserie. V interiéru se Enyaq L&K může pochlubit elektricky ovládanými, vyhřívanými a ventilovanými předními sedadly s pamětí a masážní funkcí a logem L&K vyšitým na opěrkách hlavy.

S novou verzí softwaru vozu podporuje nyní řada Enyaq funkci předehřívání akumulátoru. Ta nahřívá baterii při přípravě na nabíjení stejnosměrným proudem i při chladném počasí a optimalizuje tak rychlost nabíjení až o 22 procent. Nové rozhraní má také intuitivnější strukturu menu v infotainmentu. Ta umožňuje řidiči nastavit si tlačítka pro rychlé spuštění nejčastěji používaných nastavení vozu a aplikací. Infotainment s navigací disponuje větší plochou a novou grafickou podobou map. Mezi další novinky softwarové verze patří nová funkce bezklíčového systému Kessy. Ta nově automaticky uzamkne dveře, když se majitel s klíčem vzdálí od vozidla.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Ford Mondeo

Rok výroby 2019

455 000 Kč

Fiat Ostatní

Rok výroby 1963

129 000 Kč

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy E

Rok výroby 2017

547 000 Kč