Rozdíl v pneumatikách na osobní auto a SUV

Zkratka SUV značí sportovní užitková vozidla, která svým vzhledem připomínají terénní vozy, jelikož jsou tzv. postaveny výš, mají robustní vzhled a nabízí posádce štědrý vnitřní i zavazadlový prostor. SUV obecně patří mezi výkonné typy automobilů, které ocení milovníci pohodlí, páry i rodiny s dětmi.

Kvalitní „obutí“ a SUV

Pokud chcete zachovat přidanou hodnotu, které vaše SUV poskytuje, pro maximální výkon a bezpečnost jsou kvalitní pneumatiky nezbytností, jelikož jsou to právě ony, které mají zásadní vliv na stabilitu a ovládání vašeho automobilu.


V příznivém i nepříznivém počasí – SUV jsou těžší než osobní auta, což s sebou přináší potřebu speciálních pneumatik (výroba zpravidla z pevnějších materiálů, než je tomu u osobních vozidel), a to vzhledem k působení většího tlaku na pneumatiky. Vždy je proto potřeba volit „pneu“ se silnější stavbou a odolnými bočnicemi, samozřejmostí je pak dostatečná hloubka dezénu a vyšší tlak vzduchu v pneumatikách, než je tomu u osobních automobilů.

Co se týče časového období a „přezutí z letních na zimní“, tak jako každý rok – přesný termín pro výměnu pneumatik zákonem stanoven není. Řidiči však mají každoročně povinnost přezout pneumatiky v případě, že se na silnici vyskytuje souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza, a to v období od 1. listopadu do 31. března.

SUV a servis

V případě, že zvolíte kvalitní „obutí“, váš vůz zvládne všechny jízdní situace, a to jak za příznivých „podnebných podmínek“, tak v zimním období, které je obzvláště v některých oblastech u nás v ČR dost nepředvídatelné. Rozdíl každopádně pocítíte okamžitě, a to v přesnosti jízdních reakcí vozidla.

Pokud hledáte kvalitní servis nebo rádi svěříte čistě výměnu pneumatik vašeho SUV do rukou profesionálů, v dnešní době stačí jen pár kliků z pohodlí domova!


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Nissan Navara

Rok výroby 2018

499 900 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

999 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

729 000 Kč