Pro Čínu Škoda připravila Octavii PRO s delším rozvorem a větším displejem

Připravte se na setkání se zcela novým modelem Škoda Octavia PRO: česká automobilka nabízí čínským zákazníkům nejnovější čtvrtou generaci svého bestselleru v podobě exkluzivní varianty, která je speciálně přizpůsobena čínskému trhu. Ve srovnání s novou generací vozu Octavia uvedenou v Evropě v roce 2020 má čínská verze o 44 milimetrů delší rozvor a celkově je delší o 64 milimetrů. Délková výhoda modelu Octavia PRO se stává ještě zřetelnější při srovnání s řadou Octavia třetí generace, která v Číně také zůstává v prodeji. N

Nová ŠKODA OCTAVIA PRO využívá emotivní design evropského modelu, přední a zadní část má ve stylu sportovní verze OCTAVIA RS. Dodává se s inovativními asistenčními systémy a nejmodernějším infotainmentem s 12 palcovým centrálním displejem.


S více než 1,4 milionem v Číně prodaných kusů je ŠKODA OCTAVIA klíčovým modelem české značky na jejím největším jednotném trhu. To je také důvod, proč ŠKODA AUTO u nové čtvrté generace modelu OCTAVIA provedla před jeho uvedením na čínský trh exkluzivní úpravy. Nový model pro nejlidnatější zemi světa, prodávaný pod označením ŠKODA OCTAVIA PRO, se může pochlubit rozvorem prodlouženým o 44 milimetrů na celkových 2 730 milimetrů. Díky tomu se dále zvětšuje již tak velkorysý prostor interiéru evropské verze modelu OCTAVIA a nová varianta se stává opravdovým prostorovým králem. Její celková délka vzrostla o 64 milimetrů na 4 753 milimetrů a ŠKODA OCTAVIA PRO je tak o 78 milimetrů delší než OCTAVIA třetí generace, která se bude v Číně nadále prodávat souběžně s novinkou.

Emotivní design a nárazníky ve stylu RS
Zcela nová ŠKODA OCTAVIA PRO pro Čínu používá stejný emotivní design jako evropská OCTAVIA čtvrté generace. Vyniká skulpturálními prvky, precizními liniemi a moderními, čistými plochami. Celkově se jedná o automobil, který svými liniemi evokuje tvary kupé. Dynamický vzhled modelu OCTAVIA PRO podtrhují přední a zadní nárazníky ve stylu sportovní verze OCTAVIA RS v kombinaci s černou střechou, černými vnějšími zpětnými zrcátky a koly z lehkých slitin o průměru až 18 palců. Přední i zadní světlomety mají ostré rysy s typickými krystalickými prvky značky ŠKODA a jsou standardně vybaveny technologií LED.

Víceúrovňový přístrojový panel, 12 palcový displej a head-up displej na přání
Nové architektuře interiéru vozu ŠKODA OCTAVIA PRO dominuje víceúrovňový přístrojový panel a samostatně umístěný centrální displej s různě barevnou plochou pod ním, připomínající obrysy masky ŠKODA. Dotykový displej má úhlopříčku obrazovky 12 palců. Díky stálému připojení k internetu poskytují infotainmenty nejnovější generace přístup k mnoha mobilním online službám. Dalším digitálním a individuálně přizpůsobitelným systémem je na přání dostupný virtuální kokpit s úhlopříčkou obrazovky 10,25 palce. Lze jej doplnit head-up displejem, který promítá na čelní sklo do řidičova bezprostředního zorného pole údaje, jako jsou aktuální rychlost, navigační pokyny, dopravní značky a aktivované asistenční systémy. Multifunkční sportovní volant je tříramenný, s tlačítky a rolovacími ovladači. Model OCTAVIA PRO nabízí také mnoho sofistikovaných komfortních prvků, jako jsou například přední sedadla, která kromě vyhřívání a elektrického polohování nabízejí také ventilaci, či elektrické ovládání dveří zavazadlového prostoru.

škoda octavia PRO

Inovativní asistenční systémy, vynikající bezpečnost na silnici a DSG s technologií shift-by-wire
ŠKODA OCTAVIA PRO je vybavena inovativními asistenčními systémy, třeba funkcí varování při vystupování, která cestující při otevírání dveří upozorňuje na vozidla nebo cyklisty blížící se zezadu. Nový model poskytuje řidičům asistenci při udržování a změně jízdního pruhu a v případě potřeby zahájí i nouzové zastavení. V nabídce nechybí ani adaptivní tempomat. K bezpečnému ovládání automobilu přispívá rovněž pokročilá víceprvková náprava, jejíž naladění těží z technických znalostí skupiny Volkswagen. Pohon zajišťuje efektivní motor 1,4 TSI s výkonem 110 kW (150 k) a točivým momentem 250 Nm, spojený se sedmistupňovou převodovkou DSG s technologií shift‑by‑wire. To znamená, že při výběru převodového stupně malým ovladačem na středové konzoli komunikuje systém s převodovkou elektronicky, nikoli mechanicky.

Ikonický model s čínským šťastným číslem v názvu
Název OCTAVIA je odvozen z latinského „octavia“ („osmý“). Původní OCTAVIA představená v roce 1959 dostala toto jméno, protože se jednalo o osmý poválečný model značky ŠKODA. V roce 1996 představila ŠKODA moderní verzi vozu OCTAVIA, který se od té doby stal nejprodávanějším a nejznámějším modelem značky s více než 6,8 miliony prodaných kusů. V Číně číslo 8 představuje nekonečno a je považováno za obzvláště šťastné, díky čemuž je oblíbeným číslem mnoha Číňanů.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Fiat Ostatní

Rok výroby 1963

129 000 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2019

455 000 Kč

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč