Povinné ručení v březnu zlevnilo

vloženo

Vlastníte osobní automobil a řešíte zrovna nutnost povinného ručení? Máme pro vás dobrou zprávu. Tento produkt totiž v březnu zlevnil na celkově nejnižší částku od začátku roku.

Povinné ručení v březnu zlevnilo Povinné ručení v březnu zlevnilo

Jak vyplývá z POVIndexu poradenské společnosti Broker Consulting, průměrná cena povinného ručení činila v březnu 6522 korun. Oproti únoru tak povinné ručení zlevnilo o celých 160 Kč. Vyměřená částka je specifikovaná k vozu Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 Kw. Toto vozidlo je totiž podle analytiků „typickým vozem“ českých a moravských domácností.


Před rokem, tedy v březnu 2020 činila hodnota indexu povinného ručení 6819 Kč, což znamená že byla o celých 300 Kč vyšší. K tomu, že se povinné ručení zlevnilo, pomohla především úprava ceníků některých pojišťoven. Nejvýrazněji pak sazby padaly v hlavním městě, kde se dokonce průměrné pojistné dostalo nejníže v historii celého POVIndexu, který se měří od roku 2019.

V Praze se tak průměrné pojistné dostalo na částku 7206 Kč. Ve městech mimo Prahu byl průměr 5838 Kč. V regionech se však cena pojistného může lišit. V hlavním městě je cena povinného ručení o 9,5 procent vyšší, než je celorepublikový průměr. V menších městech jako je třeba středočeský Benešov řidiči zaplatí naopak v průměru o 11,7 procent menší částku.

Cenu ovlivňují další faktory

To, jak velkou částku za povinné ručení zaplatíte, však ovlivňuje více faktorů. Mezi ně patří například věk a místo bydliště a také řidičské zkušenosti, konkrétně tzv. bonusy za bezpečnou jízdu. V této souvislosti platí, že nejrizikovějšími skupinami jsou mladí řidiči do 21 let věku a naopak senioři nad 75 let. Dalšími z parametrů, které výslednou sazbu za povinné ručení ovlivňují, je stav vozidla, frekvence placení pojistného, nájezd kilometrů nebo počet spáchaných přestupků. Rozhodnutí pojišťoven o dražším povinném ručení pro mladší řidiče není nahodilé, ale vychází z dlouhodobých dat. Silniční statistiky totiž ukazují, že mladí řidiči jezdí riskantněji, mají méně řidičských zkušenosti a způsobují tak více nehod než starší motoristé. „My našim zákazníkům nabízíme srovnání povinného ručení, vše snažíme ulehčit, aby pro ně srovnání bylo jednoduché a příjemné. Do naší kalkulačky stačí vyplnit registrační značku vozu a všechny důležité údaje se vyplní automaticky. Díky tomu získají komplexní nabídku povinného ručení, ze které si stačí vybrat. Nejde ale o jednorázové srovnání. O zákazníky se totiž staráme dlouhodobě, upozorníme, že se blíží výročí jejich smlouvy a včas jim nabídneme kontrolu stávající smlouvy, zda-li je pro ně stále ta nejvýhodnější,“ upozorňuje Jesika Liptáková ze společnosti Kalkulátor.cz, která srovnává ceny povinného ručení. 

Ondřej Hudec / foto: Kalkulator.czLíbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

České ceny Hondy Civic Type R začínají na 1 299 900 Kč

České ceny Hondy Civic Type R začínají na 1 299 900 Kč

Objednat zcela nový model Honda Civic Type R lze od 1.12.2022 přičemž první dodávky v Evropě se očekávají v průběhu prvního čtvrtletí 2023.

Ford Ranger přijíždí s šestiválcem v nové luxusní variantě Platinum

Ford Ranger přijíždí s šestiválcem v nové luxusní variantě Platinum

Luxusní Ranger Platinum pohání šestiválcový třílitrový diesel o výkonu 240 koní a točivém momentu 6600 Nm. Šestiválec..

Novou DS 7 můžete mít za milion, ale také za dvojnásobek

Novou DS 7 můžete mít za milion, ale také za dvojnásobek

Včera automobilka DS předtavila v pražském paláci Lucerna model DS 7, který má zároveň české cenovky. S dieselem jej..

Porsche 911 Dakar je limitka s cenovkou 5,5 milionu korun

Porsche 911 Dakar je limitka s cenovkou 5,5 milionu korun

Tohle bláznivé Porsche 911 Dakar příjíží v limitované edici 2 500 kusů a určitě bude sběratelským skvostem a dobrou..

Test: Škoda Karoq 2.0 TDI Sportline - předokolka s dieselem jezdí za pět

Test: Škoda Karoq 2.0 TDI Sportline - předokolka s dieselem jezdí za pět

V době elektrifikace působí mladoboleslavské SUV jako z jiného světa. Karoq pohání klasický dvoulitrový diesel a je..