Policie dnes měří rychlost na téměř 1000 místech, která zveřejnila na webu

Celoevropská dopravně bezpečnostně akce Speed Marathon 2023 probíhá dnes v celém Česku. Dopravní policie měří na téměř tisícovce vybraných míst.

Na téměř 1000 vybraných místech v celé České republice dnes kontrolují dopravní policisté rychlost vozidel. Seznam míst měřených úseků policie zveřejnila na stránce Představení preventivních aktivit Policie ČR.


Do výběru měřených míst akce Speed Marathon 2023 se zapojila i veřejnost, která dávala policii tipy na místa, která se jí zdají být nebezpečná. V letošním roce hlasovalo téměř 43 000 lidí, kteří vytipovali přes 7 600 míst a policie na základě vlastního vyhodnocení a podle zkušeností vybrala téměř tisíc míst. Měření bude probíhat v průběhu celého pátku. Seznam všech vytipovaných míst v interaktivní mapě (7600 míst) najdete na webu Bezpecnecesty.cz.

Akce je zaměřena na dodržování stanovených rychlostních limitů, a to v obci i mimo obec. Policie České republiky na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit bude provádět měření rychlosti po celých 24 hodin.

Cílem dopravně bezpečnostních akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na pozemních komunikacích. I z tohoto důvodu policie o akci předem informuje. Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která s sebou nedodržování rychlosti přináší a má za následek každoročně tisíce dopravních nehod a desítky zmařených lidských životů.

Nepřiměřená rychlost byla loni hlavním důvodem nehody ve zhruba 12 tisících případech, což je přes 15% všech dopravních nehod. Zároveň byla nepřiměřeně rychlá jízda příčinou více než 43% smrtelných dopravních nehod. Kvůli nepřiměřené rychlosti loni zemřelo 180 lidí.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Kia Niro EV - ideální automobil pro ženy
Škoda ukázala interiéry nových modelů Superb a Kodiaq. Je to revoluční změna k lepšímu. Česká pošta si pořizuje za více než půl miliardy tisíc nových aut Toyota má auta bez čekání. Nákupem skladovky můžete ušetřit pořádný balík peněz Rodiny radujte se – Citroën Berlingo se spalovacím motorem se vrací na český trh Test: Volkswagen ID. Buzz překvapuje vzhledem, praktičností a také spotřebou

Tipy z autobazarů

Audi A4

Rok výroby 2013

328 990 Kč

Škoda Octavia

Rok výroby 2019

439 900 Kč

Hyundai Tucson

Rok výroby 2018

509 900 Kč

Škoda Yeti

Rok výroby 2017

329 900 Kč