Plně elektrické Volvo EX90 Excellence - čtyřmístná luxusní stylovka

vloženo

Volvo EX90 Excellence poskytuje čtyřmístnou kabinu, hladkou jízdu a dojezd na jedno nabití až 650 kilometrů. Nové Volvo EX90 Excellence je variantou, která vytváří ze speciálního vozu ještě speciálnější. Tato limitovaná edice a současně i nejvyšší varianta modelu Volvo EX90, která byla představena včera v Šanghaji, povznáší prémiový zážitek do ještě vyšších sfér.

Plně elektrické Volvo EX90 Excellence - čtyřmístná luxusní stylovka Plně elektrické Volvo EX90 Excellence - čtyřmístná luxusní stylovka

Volvo EX90 Excellence se stane vaším dokonalým společníkem v případě, že spíše než řízení preferujete relaxaci na zadních sedadlech, díky čemuž získáte na cestách trochu času navíc. A nezáleží na tom, zda je to výhodné z hlediska vašeho nabitého programu, nebo si jednoduše přejete nechat se vézt v komfortu. Ve voze Volvo EX90 Excellence budete cestovat v prostředí, které nabízí prvotřídní styl i dokonalé pohodlí.


„Prostřednictvím modelu Volvo EX90 Excellence demonstrujeme naši schopnost inovovat i v rámci nejvyššího prémiového segmentu a pomocí našich vozů splňovat specifické požadavky trhu,“ uvedl Björn Annwall, obchodní ředitel a zástupce generálního ředitele automobilky. „Tento model budeme nabízet nejprve v Číně, protože se jedná o trh, který je pro naši společnost velmi důležitý a Volvo EX90 Excellence bylo navrženo, aby splňovalo vysoké nároky na špičková vozidla určená k řízení šoféry.“

Při pohledu zvenčí prošlo Volvo EX90 Excellence ve srovnání se svým sedmimístným sourozencem několika malými úpravami, které mu dodávají ještě sebevědomější a vznešenější vzhled. Možná vás upoutají například dvoubarevné schéma nebo speciálně navržená 22" kola s kovanými disky, která jsou optimalizována z hlediska aerodynamického výkonu, vyšší pevnosti a lepší ovladatelnosti. Celkově svým vzhledem nicméně nezapře půvabné Volvo EX90, které jsme světu představili koncem loňského roku.

„Volvo EX90 zosobňuje naše prohlášení o tom, kam směřujeme,“ řekl Javier Varela, náš provozní ředitel a zástupce generálního ředitele. „Jedná se o plně elektrický vůz, který byl navržen tak, aby dále zvyšoval naše bezpečnostní standardy, a současně i o náš první vůz, který je skutečně definován softwarem a je součástí širšího ekosystému umožňujícího propojení s vaší domácností a různými přístroji. Volvo EX90 představuje pro automobilku Volvo Cars v mnoha ohledech začátek něčeho nového.“

Uvnitř najdete mimořádný komfort

Tu skutečnou změnu nicméně zažijete až po nastoupení dovnitř. Tou nejzřejmější změnou je odstranění zadní řady sedadel, jež byla nahrazena dvěma samostatnými sedadly, která se podobají spíše křeslům s pohodlnými měkkými polštáři.

Vzadu se budete cítit mimořádně pohodlně, úroveň vašeho komfortu se zvedne ještě výše. Mezi zadní sedadla je začleněná lednička, ve které si můžete nechat chladit velkou láhev, abyste mohli kdykoli uhasit žízeň ledově chladným nápojem.

Pokud přejedete prsty po nádherném kusu přírodního dřeva zasazeného ve středové konzole, objeví se elegantně zakomponovaný dotykový displej s komfortním ovládáním. Prostřednictvím tohoto displeje můžete regulovat například vyhřívání sedadel (možnost výběru ze tří úrovní) nebo masážní funkci (pět různých stupňů).

V tomto okamžiku jste již zaregistrovali také velký křišťál Orrefors ve středové konzole. Jedná se o mikrospínač sloužící k regulaci dávkovače vůně, který může nabídnout až tři druhy vůní. Výsledný smyslový zážitek je umocněn odpovídajícím náladovým osvětlením kabiny. To vše dohromady vás bude uvnitř vozu Volvo EX90 hýčkat k dosažení maximálně relaxačního zážitku.

Pokud jde o použití materiálů, Volvo EX90 Excellence je čalouněno buď materiálem tailored wool blend s příměsí vlny, nebo materiálem Nordico. Jedná se o textilní materiál vyrobený z recyklátu, jako je např. plast z PET lahví, a také z biomateriálů z odpovědně spravovaných švédských a finských lesů, který se může pochlubit progresivním charakterem a technologickou vyspělostí.

Materiál s příměsí vlny oproti tomu obsahuje tkaninu s certifikátem o splnění příslušných přísných norem svědčící o tom, že příze pochází z chovů, kde jsou zajištěny dobré životní podmínky zvířat a současně je dbáno na ochranu životního prostředí a společenskou odpovědnost.

Nejmodernější technologický základ

Z technologického hlediska těží Volvo EX90 Excellence ze stejně pokročilé technologické základny, s jakou bylo v minulém roce představeno Volvo EX90. Model EX90 Excellence je nejbezpečnějším čtyřmístným vozem, který Volvo kdy postavilo. To je dáno především jeho neviditelným bezpečnostním štítem, jehož vytvoření bylo dosaženo díky nejnovějším vnitřním a vnějším senzorickým technologiím, které ve standardu zahrnují také laserový senzor lidar společnosti Luminar a průkopnický systém pro porozumění chování řidiče.

Výpočetní jádro, které je tvořeno palubní počítačovou platformou NVIDIA DRIVE® se systémy Xavier a Orin na čipu, platformami Snapdragon® Cockpit společnosti Qualcomm Technologies, Inc., a vlastním softwarem vyvinutým inženýry automobilky Volvo, řídí všechny klíčové funkce vozu – od těch bezpečnostních přes infotainment systém až po správu akumulátoru. Finálním výsledkem je zábavnější a příjemnější jízdní zážitek.

Jinými slovy, Volvo EX90 Excellence nebude jen dalším novým vozem, ale stane se vysoce vyspělým počítačem na kolech. Navíc se bude v průběhu času stále zlepšovat. Stejně jako váš chytrý telefon nebo počítač je Volvo EX90 Excellence navrženo, aby bylo díky aktualizacím vzdáleným přístupem postupem doby stále lepší a lepší.

Centrální displej s úhlopříčkou o délce 14,5" představuje vaši vstupní bránu do světa vysoce intuitivního infotainment systému, přičemž je díky standardnímu připojení v síti 5G (tam, kde je k dispozici) instalace aplikací, které potřebujete mít ke svému pohodlnému cestování zobrazeny na displeji, snazší než kdykoli dříve.

Mimoto můžete prostřednictvím nového hi-fi audiosystému Bowers & Wilkins streamovat svou oblíbenou hudbu nebo podcasty. V zájmu zajištění vynikajícího poslechového zážitku je ve voze Volvo vůbec poprvé dostupný systém Dolby Atmos nabízející nekompromisní 3D prostorový zvuk. Systém byl speciálně vyladěn pro čtyřmístný interiér vozu Volvo EX90 Excellence a je vybaven mimo jiné také reproduktory integrovanými v opěrkách hlavy, které přispívají k pohlcujícímu akustickému zážitku.

Díky motorizaci tvořené dvěma motory a pohonu všech kol nabízí Volvo EX90 Excellence hladkou jízdu a dojezd na jedno nabití až 650 kilometrů (dle čínského standardu CLTC pro elektrická vozidla).


redakce

Vyhledat vozidla v inzerci: Volvo

Fotografie k článku

Fotografie k článku Plně elektrické Volvo EX90 Excellence - čtyřmístná luxusní stylovka Fotografie k článku Plně elektrické Volvo EX90 Excellence - čtyřmístná luxusní stylovka Fotografie k článku Plně elektrické Volvo EX90 Excellence - čtyřmístná luxusní stylovka Fotografie k článku Plně elektrické Volvo EX90 Excellence - čtyřmístná luxusní stylovka Fotografie k článku Plně elektrické Volvo EX90 Excellence - čtyřmístná luxusní stylovka Fotografie k článku Plně elektrické Volvo EX90 Excellence - čtyřmístná luxusní stylovka Fotografie k článku Plně elektrické Volvo EX90 Excellence - čtyřmístná luxusní stylovka Fotografie k článku Plně elektrické Volvo EX90 Excellence - čtyřmístná luxusní stylovka Fotografie k článku Plně elektrické Volvo EX90 Excellence - čtyřmístná luxusní stylovka

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový Volkswagen Amarok stojí pod milion, ale bez DPH

Nový Volkswagen Amarok stojí pod milion, ale bez DPH

Zákazníci si již mohou nakonfigurovat svůj vysněný pick-up Amarok. Dealeři budou nabízet testovací jízdy po oficiálním zahájení prodeje 8. června. Ceny modelu Amarok začínají již od 911 482 Kč bez DPH (1 102 893 Kč..

Kia EV9 se umí nabít na cestu z Prahy do Brna za 15 minut

Kia EV9 se umí nabít na cestu z Prahy do Brna za 15 minut

Nejnovější elektrické SUV značky Kia s ultrarychlou 800V dobíjecí technologií prodlouží dojezd o 239 km za 15 minut a..

Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modely Audi A6 a Audi A7, včetně příslušných modelů S, vstupují do modelového roku 2024 s výrazným a ušlechtilým..

Test: Renault Arkana přináší styl za rozumné peníze a nízkou spotřebu

Test: Renault Arkana přináší styl za rozumné peníze a nízkou spotřebu

Německé prémiové SUV-kupé si nechávají za svůj styl tučně zaplatit. Pokud chcete tedy podobný vůz, můžete sáhnout po..

Na nový Hyundai Kona nestačí půl milionu, ale je hodně originální

Na nový Hyundai Kona nestačí půl milionu, ale je hodně originální

Zcela nová Kona právě vstoupila na český trh. Výrazně zvětšená nová generace kompaktního SUV přichází do prodeje za..