Peugeot 2008 slaví milion vyrobených kusů | Autanet.cz

Peugeot 2008 slaví milion vyrobených kusů

SUV Peugeot 2008 oslavuje milióntý kus vyrobený v továrně skupiny PSA v Mulhouse. Peugeot 2008 je bezesporu jedním z nejúspěšnějších modelů značky Peugeot. Přestože se v Evropě prodává už šest let, jeho oblíbenost rok od roku roste. Platí to zejména pro Českou republiku, kde v uplynulém roce dosáhl zcela mimořádných prodejních výsledků.

Peugeot 2008 se dnes vyrábí na třech kontinentech – v Evropě, Číně a Latinské Americe. Jeho historie ovšem začala v roce 2013 ve výrobním závodu v Mulhouse, který 9. ledna 2019 vyrobil svůj jubilejní miliontý kus. V této továrně se každý den vyprodukuje 780 vozů Peugeot 2008, v loňském roce jich bylo dohromady 193 000.


Peugeot 2008 slaví úspěchy na všech trzích, kde je nabízen. Je jedním ze tří nejprodávanějších modelů v segmentu malých SUV na evropském trhu. V mnoha zemích se stal bestsellerem, v České republice však doslova fenoménem: ovládl trh malých SUV a získal prvenství v rámci vozů značky Peugeot.

Segment malých SUV je v České republice velice populární. V loňském roce představoval téměř 16 000 vozů, přičemž oproti roku 2017 zaznamenal markantní nárůst o přibližně 50 %. Peugeot 2008 se na tomto počtu podílel asi jednou pětinou. Za loňský rok dosáhl 3 205 registrovaných vozů, tedy o 868 více než v předcházejícím období. Zatímco v roce 2017 mu pozice lídra segmentu malých SUV v ČR i přes výrazný meziroční nárůst těsně unikla, v loňském roce ji s přehledem získal a svého nejbližšího konkurenta zanechal za sebou o téměř tisíc vozů. V rámci celkového trhu osobních aut v České republice je 19. nejprodávanějším osobním vozem, přičemž meziročně postoupil o 10 příček z 29. místa.

 


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Toyota Corolla Sedan Klasik je poslední možností, jak pořídit normální auto za skvělé peníze
Bateriová Škoda Elroq je tady. Víme o ní vše a známe pořizovací cenu i dojezd Test: MG3 Hybrid+ jezdí jako elektromobil a nestojí ani půl milionu korun. Fabia má problém Test: Peugeot e-Rifter je praktický elektromobil s rychlým dobíjením a několika vychytávkami Škoda Octavia je opět za dobrý peníz, základ Essence za 569.900 Kč

Tipy z autobazarů

Volkswagen Golf Sportsvan

Rok výroby 2015

255 500 Kč

BMW Řada 2

Rok výroby 2020

498 000 Kč

Hyundai Tucson

Rok výroby 2019

432 000 Kč

Audi Q8

Rok výroby 2021

1 298 000 Kč