Omlazený Ford Mustang má stále osmiválec a nově 10stupňový automat

vloženo

Nový Ford Mustang se dostává do Evropy s omlazeným kabátem, novým LED osvětlením a hlavně s ještě silnějším pětilitrovým osmiválcem o výkonu 450 koní. Ten je nově spojen s desetistupňovou samočinnou převodovkou, která přispívá k rozumnější spotřebě paliva. Novinkou je také režim "dobrého souseda", který zaručí, že při brzkém ranním startu nevzbudíte celou ulici.

Omlazený Ford Mustang má stále osmiválec a nově 10stupňový automat Omlazený Ford Mustang má stále osmiválec a nově 10stupňový automat

Mustang si zachovává svůj nezaměnitelný profil, nyní však působí ještě atletičtějším dojmem. Vzhled vozu je zdůrazněn novým LED osvětlením, jedenácti výraznými odstíny laku a novými vzory kol z lehké slitiny. Modernizovaný motor Ford 5.0 V8 o výkonu 331 kW (450 k) v kombinaci s novou 10stupňovou samočinnou převodovkou uděluje Mustangu ještě lepší dynamiku při nižší spotřebě paliva.


Jízdní projev Mustangu byl opět přizpůsoben požadavkům evropských zákazníků. Novinkou jsou adaptivní tlumiče MagneRide a přepínatelné jízdní režimy s konfigurovatelným nastavením My Mode. Nový sportovní výfuk s aktivní klapkou nabízí inovativní tichý režim „dobrého souseda“, který přijde vhod časně ráno nebo pozdě v noci.

K pokročilým asistenčním systémům nového Mustangu patři předkolizní asistent sdetekcí chodců nebo systém pro automatické navrácení do jízdního pruhu. V moderním, prémiově působícím interiéru se objevují měkčené materiály a nový plně digitální přístrojový štít, tvořený obrazovkou o úhlopříčce 12 palců.

new ford mustang 2018

Na první pohled Mustang

Exteriér nového Fordu Mustang se vyznačuje atletičtějším vzhledem, přitom si ale zachovává nezaměnitelný charakter, cizelovaný po více než 50 let výroby tohoto modelu. Kapota motorového prostoru má nyní nižší profil a integrované ventilační otvory. V kombinaci s upraveným vzhledem spodní mřížky tak Mustang získal ostřejší a agresivnější výraz, ale současně i lepší aerodynamické vlastnosti.

Zadní partie působí ještě dramatičtějším dojmem než dosud, a to díky upravenému nárazníku se stylizovaným difuzorem a čtyřmi koncovkami výfuku, které naznačují dynamický potenciál motoru 5.0 V8. Na přání je k dispozici nový zadní spoiler, který ještě více zdůrazní sportovní siluetu Mustangu.

Přední světlomety, světla denního svícení, směrové ukazatele i charakteristické sdružené zadní svítilny se třemi vertikálními prvky nyní standardně využívají technologii LED. K dispozici jsou rovněž LED mlhová světla. Vzhled předních světlometů byl upraven tak, aby navazoval na obdélníkový tvar horní mřížky.

Evropští zájemci o Mustang se mohou těšit také na širší možnosti individualizace vzhledu. Paletu laků karoserie rozšiřují tři nové výrazné metalické barvy – modrá Kona, oranžová Fury a červená Royal Crimson. V nabídce budou rovněž nová 19palcová kovaná kola z lehké slitiny.

Interiér lze ozvláštnit novou sadou Carbon Sport. Její součástí je Alcantara na sedadlech a dveřních výplních v kombinaci s dekorem palubní desky a hlavicí řadicí páky z kompozitu vyztuženého uhlíkovými vlákny. Mustang lze poprvé objednávat s koženými vyhřívanými a ventilovanými sedadly i vyhřívaným volantem. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro anatomická a kůží čalouněná sedadla Recaro, mohou nyní vybírat ze tří barevných variant: červené kůže s červenými švy a černé kůže s modrými nebo šedými švy.

nový ford mustang

Nekompromisní výkon

Strhující dynamika a řidičsky atraktivní jízdní vlastnosti patří k DNA Mustangu již od uvedení původního modelu na trh v roce 1964. Díky vylepšenému motoru, podvozku i technologiím zprostředkuje nový Mustang svému řidiči ještě podmanivější zážitek z jízdy než dosud.

Vidlicový osmiválec o objemu 5,0 l nyní dosahuje vyššího výkonu i maximálních otáček. Dostal mimo jiné zdvojené vstřikování paliva, tvořené kombinací nízkotlakého nepřímého a vysokotlakého přímého vstřikování. Výsledkem je příznivější průběh točivého momentu v nízkých otáčkách, ale současně i nárůst nejvyššího výkonu. Ford předpokládá, že varianta homologovaná dle evropských norem bude dosahovat výkonu 331 kW (450 k).

Motor 2.3 Ecoboost o výkonu 213 kW (290 k) má funkci „overboost“. Jedná se o dočasné zvýšení plnicího přetlaku turbodmychadla při akceleraci na plný plyn.

Naprostou novinkou je 10stupňová samočinná převodovka, která zlepšuje akceleraci i hospodárnost Mustangu. Elektronické řízení převodovky umožňuje optimalizovat její reakce v závislosti na aktuálně zvoleném jízdním režimu, ale současně se v reálném čase přizpůsobovat dané situaci, ať už je to vyhlídková jízda krajinou nebo plná akcelerace na drag stripu. Řidič může volit rychlostní stupně i ručně, pomocí pádel na volantu.

Také šestistupňová manuální převodovka byla zdokonalena, aby si poradila s vyšším výkonem motoru V8. Má dvoukotoučovou spojku a dvouhmotový setrvačník.

Funkce Launch Control umožňuje maximálně využít dostupnou trakci a dosáhnout tak co nejrychlejšího rozjezdu z místa. Sériově je dodávána jen k osmiválci. Oba motory mají ve standardní výbavě rovněž funkci Line Lock, která zablokuje přední kola, a umožní tak zahřát zadní pneumatiky jejich protáčením na místě. Využívá se při závodech ve zrychlení.

Ford v rámci modernizace nevynechal ani podvozek. Mustang dostal upravené tlumiče a tužší uložení zadní nápravy, které redukuje nežádoucí přenosy sil do karoserie. K jistějšímu chování v zatáčkách přispívají rovněž tužší zkrutné stabilizátory.

Na přání bude nově nabízen podvozek MagneRide s magnetoreologickými tlumiči, které dokážou bleskurychle reagovat na aktuální situaci. Jsou naplněné speciální kapalinou obsahující kovové částečky, jež umožňují měnit její viskozitu působením elektromagnetického pole. Senzory monitorují jízdní situaci tisíckrát za sekundu.

ford mustang engine

V nabídce přepínatelných jízdních režimů se vedle dosavadních Normal, Sport, Track a Snow/Wet objevují dva nové:

  • Drag Strip Mode optimalizuje nastavení systémů vozu s ohledem na co nejlepší akceleraci z místa a dosažení co nejlepšího času na čtvrt míle (přibližně 400 m)
  • My Mode umožňuje uložit si vlastní kombinaci nastavení jednotlivých systémů

Díky novému sportovnímu výfuku s aktivní klapkou lze nyní přizpůsobit intenzitu zvuku aktuální náladě a provozním podmínkám. Inovativní režim „dobrého souseda“ umožňuje naprogramovat automatické omezení hlasitosti na určitou denní dobu, aby například spuštění legendárního motoru 5.0 V8 časně ráno nevzbudilo sousedy.

Chytré technologie, které pomáhají

Nový Ford Mustang bude evropským zákazníkům k dispozici se širokou paletou asistenčních systémů. Jedním z nich je předkolizní asistent s detekcí chodců, jehož účelem je zmírnit následky střetu s jiným vozidlem či člověkem, popřípadě nehodě zcela zabránit.

Dalšími novinkami v nabídce technologií pro Ford Mustang jsou adaptivní tempomat, indikátor bezpečné vzdálenosti a také systémy upozornění na opuštění jízdního pruhu a automatického navrácení do jízdního pruhu. Tyto vyspělé technologie přispějí k lepšímu hodnocení Euro NCAP.

Plně digitální přístrojový štít, tvořený LCD obrazovkou o úhlopříčce 12 palců, přizpůsobuje rozsah a formu zobrazovaných informací aktuálnímu jízdnímu režimu, podobně jako v supersportovním Fordu GT. Zobrazení lze nicméně konfigurovat i manuálně. Při aktivaci funkce Line Lock spatří řidiči Mustangu vybaveného digitálním přístrojovým panelem speciální animaci ve stylu videoher.

Nový Ford Mustang disponuje rovněž komunikačním a zábavním systémem SYNC 3. Funkce jako telefonování, přehrávání hudby, navigaci nebo klimatizaci lze ovládat konverzačními hlasovými pokyny, popřípadě prostřednictvím osmipalcové dotykové obrazovky. Ta podporuje i některá gesta používaná na chytrých telefonech. Systém SYNC 3 je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto™.

První dodávky nového Mustangu evropským zákazníkům jsou naplánovány na rok 2018. České ceny budou známy začátkem října a zároveň bude spuštěn předprodej modernizovaného vozu.


Petr Šikl, Ford

Vyhledat vozidla v inzerci: Ford

Fotografie k článku

Fotografie k článku Omlazený Ford Mustang má stále osmiválec a nově 10stupňový automat Fotografie k článku Omlazený Ford Mustang má stále osmiválec a nově 10stupňový automat Fotografie k článku Omlazený Ford Mustang má stále osmiválec a nově 10stupňový automat

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Test: Peugeot 5008 GT Pack - kupujte, v této kombinaci nebudou

Test: Peugeot 5008 GT Pack - kupujte, v této kombinaci nebudou

Zmodernizovanou 5008 poznáte podle omlazené přední části, která na kapotě nese modelové označení. Novinek je víc, ale žádná tak převratná aby změnila charakter vozu. A to je dobře. Komu 5008 vyhoví a jak..

Registrace elektroaut tvoří mizivé procento, na vině není jen cena

Registrace elektroaut tvoří mizivé procento, na vině není jen cena

Za první letošní první půlrok tvoří registrace elektroaut na celkovém počtu prodaných nových vozidel pouhé 1,1%. O něco..

Luxusní sedan DS 9 láká na komfortní svezení a zajímavou cenu

Luxusní sedan DS 9 láká na komfortní svezení a zajímavou cenu

DS 9 byl uveden na český trh a jeho cena začíná na 1 325 000 Kč za verzi Performance Line s motorem PureTech 225 EAT8...

Policisté dostanou nadupané Superby a stovky Kodiaqů

Policisté dostanou nadupané Superby a stovky Kodiaqů

Na 500 vozů Kodiaq a 38 ks Superbů Combi získají policisté při obměně vozového parku. Superby bude pohánět dvoulitrový..

Jízda v protisměru na dálnici není v ČR vyjímečná, vyžaduje okamžitou reakci

Jízda v protisměru na dálnici není v ČR vyjímečná, vyžaduje okamžitou reakci

Na českých dálnicích přišlo za letošních prvních šest měsíců o život 12 účastníků dopravních nehod. Jednou z mnoha..