O MG4 Electric se budou zákazníci prát, známe jeho cenu

Čistě elektrické MG4 Electric nabídne ve verzi Emotion dojezd 350 km za cenu 779.960 Kč, silnější provedení Elegance s dojezdem 450 km pak přijde na 884.960 Kč.

Kromě toho MG4 Electric nabídne ideální rozložení hmotnosti, pět jízdní režimů, tříúrovňová rekuperace energie nebo nízký bateriový modul s vodorovně umístěnými články s výškou pouhých 11 cm, který neubírá prostor cestujícím.


S délkou karoserie necelých 4,3 metru je MG4 Electric klasickým kompaktním hatchbackem nižší střední třídy. Kufr pojme 363 litrů zavazadel.

Dynamický design

Hravé a praktické MG4 Electric je kompaktním a současně prostorným vozem pro potřeby moderních uživatelů. S tímto vozem může do světa čistě elektrické mobility vstoupit skutečně každý. Prvky vitálního a dynamického designu jasně vypovídají o životaschopnosti a svobodomyslném charakteru této bezmála 100 let staré značky.

MG4 electric

Design exteriéru

Výrazný design elektrického MG4 vystupuje z šedi davu. Je ukázkou moderního pojetí sportovního designu v hávu elektrického hatchbacku. Výsledkem je model překypující „inteligentní vitalitou".

Výrazné ostře lomené LED světlomety v kombinaci s nezaměnitelnými ukazateli směru působí sportovně a temperamentně.

Futuristické ztvárnění zadní partie je nezapomenutelné. Jedinečné výtvarné provedení je postavené na vysoko umístěných brzdových světlech s vrstvenou strukturou, spoileru v podobě dvojice křídel, sestavě LED koncových světel a spodní části nárazníku imitující uhlíková vlákna.

Elegantně postupující linie střechy opticky prodlužuje celou křivku vozu. Na druhé straně zadní spoiler je postaven přímo do cesty proudícího vzduchu tak, aby podpořil maximální aerodynamiku, využití energie i jízdní agilitu.

Ostré světlomety ve tvaru trojúhelníku doplňují futuristický minimalistický styl o pokrokové technologie.

Design vozu je zřetelně definován světly denního svícení s 28 LED zdroji. K optimálnímu výhledu v noci pak napomáhají tři sestavy potkávacích a dálkových světel po každé straně. Ve spojení s 36 vertikálními LED ukazateli směru je celkový efekt světelných zdrojů jedním slovem úchvatný.

Úhlopříčná dekorativní světla ve tvaru labutího krku společně s horizontálním koncovým světlem (složeným ze 172 LED zdrojů) přispívají k jedinečnému a současně luxusnímu design zádě.

Styl interiéru

Méně je někdy více. Jednoduché a intuitivní uspořádání interiéru evokuje atmosféru postavenou na ryzích technologiích.

Přístrojový panel byl navržen jako lehký a tenký, bez komplikovaných ozdob a s důrazem na maximální vnitřní prostornost. Aspekty jednoduchosti, high-tech a kvality jsou zřejmé i z vysoce kvalitních materiálů MG4.

Plovoucí středový panel je prostorově nenáročný a jednoduchou formou zprostředkuje i další funkce.

Volant je nastavitelný v šesti směrech a s intuitivním minimalistickým pojetím funkčních tlačítek.

Vytříbené jízdní schopnosti

Nová čistě elektrická architektura MSP (Modular Scalable Platform – modulární rozšiřitelná platforma) přináší bezpočet výhod. Je robustnější, chytřejší a konstrukčně po všech stránkách lepší.

Radost za volantem již není vyhrazena pouze luxusním modelům. Na palubě MG4 Electric jste na cestě k dokonalosti, ať již se vydáte kamkoli.

Vynikající jízdní vlastnosti

Pohon zadních kol společně s výkonným elektromotorem poskytuje potřebný zátah za každé jízdní situace. MG4 Electric klade důraz na pohon zadních kol s dokonalým rozložením hmotnosti a výraznými proporcemi. Tak vypadá agilita a mrštnost v jednom celku (vůz navíc působí dynamicky i ve chvílích, kdy nehnutě stojí na místě). Systém pohonu zadních kol se schopností zajistit výtečný handling na limitu přináší ideální rozložení hmotnosti mezi nápravami. Vzhledem ke skvělému držení stopy za všech podmínek se budete těšit na každou zatáčku.

Tříúrovňová rekuperace energie

Systém rekuperace kinetické energie, který v případě MG4 nese označení KERS (Kinetic Energy Recycling System), podporuje tři různé úrovně: lehkou, střední a silnou. Po uvolnění akceleračního pedálu vozidlo zpomaluje a zpětně získává energii, kterou následně ukládá do baterie. To znamená maximálně hospodárný provoz i příkladnou kontrolu ve prospěch snazšího ovládání vozidla.

Rozložení hmotnosti 50:50

K účinnému snížení hmotnosti přispívá nápravnice z hliníkové slitiny, která současně zlepšuje handling i celkovou míru pohodlí. Rozložení hmotnosti mezi nápravami v poměru 50:50 je společně s nízkým těžištěm tou nejlepší zárukou suverénního průjezdu každou zatáčkou.

Pět jízdních režimů

MG4 Electric nabízí pět různých jízdních režimů: Normal, Eco, Sport, Snow (sníh) a Custom (uživatelské nastavení). Každý z jízdních režimů přispívá k radosti za volantem bez ohledu na aktuální jízdní podmínky.

Kotoučové brzdy na všech kolech

MG4 Electric s nejnovější brzdovou soustavou Continental a kotoučovými brzdami na všech kolech rozhodně dostojí svému sportovnímu vzhledu. Suverénní zpomalování na mokru znamená kratší brzdnou dráhu (cca 19 m) při zpomalování z 66 km/h do zastavení.

Pneumatiky s nízkým valivým odporem

MG4 Electric obuté do 17" pneumatik Continental PCC s nízkým valivým odporem s přehledem zvládne delší trasy, což ocení nejen životní prostředí, ale i vaše peněženka.

Pasivní bezpečnost

Na ochranu posádky před vážným zraněním má MG4 v záloze robustní konstrukci karoserie, spolehlivou technologii ochrany baterie a 6 airbagů.

Inteligentní technologie

Žádné příplatky za užitečné funkce, jako je adaptivní tempomat nebo asistent pro jízdu v koloně. Od nynějška jsou v základu, abyste mohli naplno využívat všech výhod chytrých technologií.

Standardní výbava všech verzí

Adaptivní tempomat, asistent pro jízdu v koloně i další technologie autonomního řízení úrovně L2 pomáhají snižovat stres a únavu řidiče v rušné dopravě.

Technologie

Digitální přístrojový štít a plovoucí dotykový displej. Tak vypadá high-tech atmosféra okamžitě po usednutí za volant.

Plovoucí digitální přístrojový štít o velikosti 7"

Digitální přístrojový štít s full-LED obrazovkou o velikosti 7" se všemi nezbytnými informacemi.

Ovládání pomocí dotykového displeje

10,25" plovoucí dotykový displej s antireflexní vrstvou usnadňuje čitelnost i za těch nejjasnějších dnů.

Apple CarPlay / Android Auto

Zůstaňte ve spojení na cestách pomocí technologií Apple CarPlay a Android Auto. Všechny funkce svého telefonu snadno přenesete na dotykový displej v kabině vozu.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Peugeot 508

Rok výroby 2022

715 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

849 000 Kč

Peugeot 308

Rok výroby 2024

530 000 Kč

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

139 000 Kč