Nový Peugeot e-3008 slibuje obří dojezd, rychlé dobíjení a bohatou výbavu

Až 700 km dojezd a dobití z 20 na 80 % za méně než 30 minut. To má být nové SUV fastback stojící na zcela nové platformě STLA Medium.

Značka Peugeot, která bude mít od roku 2025 nejširší nabídku elektromobilů ze všech evropských mainstreamových výrobců automobilů, již nyní nahrazuje svůj bestseller zcela novým SUV typu fastback. Nový Peugeot 3008 je neodmyslitelnou součástí elektrické budoucnosti značky. K pohonu totiž využívá převážně elektromotory. Tento nový vůz dorazí na evropský trh v únoru 2024.


Peugeot s modelem 3008 posunul na zcela novou úroveň klíčové aspekty jako kreativní design, potěšení z jízdy a elektrický výkon. Tento nový vůz je dokonalým vyjádřením základních hodnot značky: Allure, Emotion, Excellence.

•    ALLURE – SUV typu fastback s přepracovaným designem.
•    EMOTION – nová generace systému Peugeot Panoramic i-Cockpit® mění zásadním způsobem požitek z jízdy.
•    EXCELLENCE – vysoká elektrická efektivita a dojezd až 700 km díky nové platformě STLA Medium skupiny Stellantis.

Současný Peugeot 3008 je bestseller, který si za posledních 7 let získal více než 1 320.000 zákazníků ve 130 zemích. Další etapou v životním cyklu této úspěšné řady je významně přispět k strategii přechodu značky Peugeot na čistě elektrický pohon. Cílem značky je už od roku 2025 nabídnout pro všechny modely produktového portfolia minimálně jednu plně elektrickou verzi a od roku 2030 prodávat v Evropě výhradně vozy se 100% elektrickým pohonem. S představením nového modelu 3008 tak vstupuje Peugeot do nové dimenze. 

Peugeot 3008 je prvním modelem, který využívá zcela novou platformu STLA Medium skupiny Stellantis. Tato inovativní platforma je navržena tak, aby nabízela nejlepší výkon ve své třídě z hlediska kritérií, které jsou pro zákazníky nejdůležitější: dojezd (až 700 km), doba nabíjení (30 minut), potěšení z jízdy, výkon, efektivita a online služby (Trip planner, Smart charging, Vehicle to load, Plug&Charge a aktualizace „Over The Air“).

Nový Peugeot 3008 se bude vyrábět výhradně v továrně v Sochaux ve Francii a do prodeje na evropském trhu se dostane v únoru 2024.

Základem nabídky budou dva stupně výbavy: Allure a GT, se třemi pakety příplatkové výbavy na výběr a se třemi plně elektrickými pohony (210 k, 230 k s dlouhým dojezdem a 320 k se dvěma elektromotory a pohonem všech kol) a dvěma hybridními pohony (plug-in hybrid a mild-hybrid).

Allure: kreativní design 

Nový model 3008 zahajuje svým designem novou elektrickou éru vozů Peugeot. Styl jde ruku v ruce s efektivitou.

Nový model 3008 je okamžitě rozpoznatelný díky linii karoserie SUV typu fastback. Silueta vozu je dynamická a zároveň aerodynamická (Cx 0,28). Spojuje v sobě eleganci, efektivitu a prostornost. Dynamika linií nového 3008 vychází z vyvážených rozměrů vozu (délka: 454 cm, šířka: 189 cm, výška: 164 cm). Tyto proporce z něj činí jedno z nejkompaktnějších 100% elektrických SUV v segmentu C. Současně však vůz poskytuje dostatek prostoru pro cestující i zavazadla. 

Peugeot u nového modelu 3008 představuje novou koncepci přední části vozu. Legendární světelný podpis značky ve tvaru tří drápů zůstává zachován, ale zcela se změnilo zpracování světlometů a masky chladiče. Maska chladiče nového modelu 3008 dokresluje elektrický charakter tohoto modelu.

Přední část vozu je koncipovaná kolem nového znaku Peugeot. Je do ní zabudovaný nový světelný podpis a díky postupně odstíněné barvě karoserie není maska jasně ohraničená. Nad maskou chladiče je tenký elegantní pás obepínající celou přední část, do kterého jsou začleněny ultrakompaktní světlomety. Jedná se o výrazný designový prvek dodávající novému modelu 3008 mimořádně pronikavý vzhled a potvrzuje jeho modernost a osobitost. 

Světlomety jsou u všech verzí vybaveny LED diodami. Verze 3008 GT je standardně vybaven novou technologií Peugeot Pixel LED, která automaticky přizpůsobuje paprsek světlometů podmínkám na silnici a udržuje optimální osvětlení, aniž by oslňovala ostatní účastníky silničního provozu.

Koncepce nového pojetí fastbacku

Peugeot pomocí „plovoucího“ spoileru zmodernizoval tradiční sklon linie vozů fastback v zadní části. Tento inovativní prvek zvýrazňuje křivku karoserie nového modelu 3008 a zároveň optimalizuje jeho aerodynamiku. Velkorysá zadní část nabízí dynamický styl, podtržený ikonickým světelným podpisem ve tvaru tří drápů – u verzí GT ve 3D – současně zachovává dobrou prostornost ve druhé řadě a velký objem zavazadlového prostoru (520 litrů u všech verzí motoru), který se neliší od předchozího modelu 3008. 

Sofistikovaná a odolná vnější povrchová úprava

Pokud jde o vnější povrchovou úpravu, 3008 nabízí nový, modernější a udržitelnější přístup. Chromované části byly odstraněny, místo nich se využívají lakované díly v odstínu Šedá Meteor na předním a zadním nárazníku a Černá Orbital na krytech zrcátek a spodní linii oken. 

Nový model 3008 je k dispozici v šesti barevných odstínech. Díky inovativním dichroickým pigmentům se Modrá Obsession mění z modré na zelenou v závislosti na světle a tvaru karoserie, čímž elegantně podtrhuje vstup 3008 do nové éry. Zcela nový odstín Modrá Ingaro s jemnými odlesky dokonale vyzdvihuje moderní linie vozu. Dalšími odstíny v nabídce jsou Bílá Okenite, Černá Perle, Šedá Artense a Šedá Titane. 

Nový 3008 v úrovni výbavy GT se standardně dodává ve dvoubarevném provedení s lesklou černou střechou. U verze GT s elektrickým pohonem jsou spodní části předního a zadního nárazníku, podběhy kol a ochranné lišty prahů rovněž v leskle černém provedení.

Vysoce kvalitní, technologicky vyspělá kabina

Kromě velkolepé 21palcové plovoucí panoramatické obrazovky nového systému Peugeot Panoramic i-Cockpit® umocňuje atraktivitu a technologický charakter kabiny ambientní LED osvětlení, které lze přizpůsobit dle přání uživatele v osmi různých barvách. Toto osvětlení se odráží v elegantním obložení z hliníku, které sahá po celé šířce palubní desky a výplní dveří. Spojení hliníku, světla a látkového obložení vytváří jedinečnou a efektní kombinaci kvalitních materiálů. 

Emotion: Panoramic i-Cockpit® pro dokonalý požitek z jízdy

Tato 21palcová panoramatická obrazovka, jejíž umístění zaručuje optimální ergonomii, je mírně zakřivená směrem k řidiči a zároveň zůstává dokonale přístupná spolujezdci na předním sedadle. Digitální obrazovka výjimečných rozměrů a kvality v sobě spojuje dvě klíčové funkce systému Peugeot i-Cockpit®:

-    Na levé straně panoramatické obrazovky se na přístrojovém panelu nad kompaktním volantem zobrazují všechny informace týkající se jízdy (rychlost, měřič výkonu, asistenční systémy řízení, tok energie atd.).

-    Na pravé straně panoramatické obrazovky uprostřed přístrojové desky se nachází dotyková část, která je přístupná řidiči i spolujezdci. Lze ji používat k ovládání topení, klimatizace, navigace, multimediálních systémů, konektivity atd.

Ve verzi 3008 Allure je nový Peugeot i-Cockpit® standardně tvořen dvěma 10palcovými digitálními panely umístěnými vedle sebe na jednom držáku, což vytváří stejný plovoucí efekt jako 21palcový panel.

Přepracované uspořádání a ergonomie

Nový Peugeot Panoramic i-Cockpit® je nově uspořádaný, panoramatická obrazovka je umístěná vysoko nad palubní deskou a připevněná pomocí zadní patky, která není z prostoru pro cestující vidět. Toto uspořádání optimalizuje přístup k dotykovému displeji a viditelnost informací zobrazovaných na 21palcové panoramatické obrazovce.   

Ve střední části palubní desky jsou umístěny i-Toggles, neboli plně přizpůsobitelné dotykové ovladače, které lze nakonfigurovat tak, aby poskytovaly rychlý přístup k 10 oblíbeným funkcím uživatele, ať už jde o volání oblíbenému telefonnímu kontaktu, spuštění navigace do často používaného cíle, naladění rádia na oblíbenou stanici, nastavení ideální teploty klimatizace atd.

Středová konzola je vzdušná a přehledná, takže se zvětšil prostor pro odkládací prostory a pro spolucestujícího na předním sedadle, který má k dispozici mimořádně příjemný a široký prostor. To bylo umožněno přesunutím ovládání automatické převodovky na palubní desku. Ovladač je nyní umístěn vpravo od volantu, hned vedle tlačítka stop/start vozu. Je dokonale ergonomický a umožňuje snadné ovládání převodovky a zastavení nebo spuštění motoru jediným intuitivním gestem.

Nový kompaktní volant s dotykovými ovládacími prvky

Kompaktní volant, který je od samého počátku základním prvkem systému Peugeot i-Cockpit®, prošel rozsáhlým přepracováním, aby poskytoval ještě lepší pocit z jízdy a větší komfort řízení. Zachoval si samozřejmě svou kompaktnost, ale má modernější design. Přepracovaná středová část je menší a je izolovaná od ramen volantu, aby působila levitujícím dojmem podobně jako panoramatická obrazovka nad palubní deskou.

Nové jsou i ovládací prvky umístěné na volantu. Pro optimální uživatelskou ergonomii automaticky rozpoznají prsty řidiče, ale aktivují se až po stisknutí, aby se zabránilo chybným pohybům. Nový volant je u modelu 3008 GT standardně vyhřívaný.

Peugeot Panoramic i-Cockpit® má za volantem umístěny dva štíhlé a elegantní ovladače a rovněž dvě páčky pro rekuperační brzdění.

Výjimečný komfort

Kabina nového modelu 3008 nabízí cestujícím relaxaci ve velkorysém prosvětleném prostoru. Přední sedadla, jejichž čalounění kombinuje u verze Allure TEP a látku a u verze GT TEP a Alcantaru, zajišťují výjimečný komfort. Sedadla jsou příjemně tvarovaná a jejich výplň tvoří pěna s vysokou hustotou. 

Přední sedadla byla oceněna prestižním certifikátem AGR , který uděluje německé sdružení lékařů a fyzioterapeutů podporující výzkum v oblasti prevence bolestí zad. U verze GT jsou sedadla navíc odvětrávaná a opatřená masážní funkcí. Vyhřívání je rozšířeno i na zadní řadu sedadel.

Poprvé v nabídce značky Peugeot mohou být přední sedadla vybavena adaptivními bočními opěrkami, které se elektricky nafukují nebo vyfukují, aby se dokonale přizpůsobily tvaru těla cestujícího. 

Pro zajištění zdravé atmosféry v interiéru je nový Peugeot 3008 vybaven systémem AQS , který neustále monitoruje kvalitu vzduchu vstupujícího do prostoru pro cestující a v případě potřeby automaticky aktivuje funkci recyklace vzduchu. U verze GT je za příplatek k dispozici systém úpravy vzduchu Clean Cabin, který filtruje znečišťující plyny a částice. Údaje o kvalitě vzduchu se zobrazují na pravé straně panoramatické obrazovky. 

Vynikající zvukovou izolaci mohou dále vylepšit vrstvená přední okna. Tento příplatkový doplněk uživatelé ocení zejména v kombinaci s velmi kvalitním Hi-Fi systémem Focal® Premium, který je výsledkem několikaleté spolupráce designérů značky Peugeot a týmů renomované francouzské značky Focal®.

Hi-Fi systém Premium Focal® tvoří 10 reproduktorů s exkluzivními patentovanými technologiemi: 
- 4 hliníkové obrácené kopulovité výškové reproduktory TNF,
- 4 basové reproduktory s polyglassovou membránou 165 mm a závěsem TMD (Tuned Mass Damper),
- 1 středový kanál s polyglassovou membránou,
- 1 oválný subwoofer s trojitou cívkou Power Flower™.

Reproduktory jsou spojeny s novým dvanáctikanálovým zesilovačem 690 W. Hudební prožitek je obohacen zavedením inovativního režimu poslechu „Front-Optimized“, který nabízí cestujícím na předních sedadlech vozu dokonalý zvuk.

Dostatek úložného prostoru a velkorysý zavazadlový prostor

Kabina nového vozu 3008 nabízí 17 různých úložných přihrádek o celkovém objemu přibližně 34 litrů. Jedná se například o snadno přístupné bezdrátové nabíjení telefonu ve středové konzole, chladicí prostor pod středovou loketní opěrkou, držák na brýle na stropní konzole, držáky na nápoje a schránka před sedadlem spolujezdce apod.

Zavazadlový prostor nového modelu 3008 s objemem 520 litrů pod zadním platem je stejně velký jako u jeho předchůdce. Díky nové platformě STLA Medium mohou vozy nabízet zavazadlový prostor o totožné velikosti bez ohledu na motor. 

Čtyři jízdní režimy pro optimální výkon

U modelu 3008 jsou v závislosti na pohonu k dispozici čtyři jízdní režimy, které lze volit pomocí ovladače na středové konzole. Umožňují ideální přizpůsobení výkonu vozu přáním řidiče a podmínkám provozu:

-    Režim Normal: Jedná se o výchozí režim. Při sešlápnutí plynového pedálu v rozmezí 0 až 70 % je výkon a točivý moment mírně snížen, nad 70 % je k dispozici plný výkon a plný točivý moment. 

-    Režim Eco: Umožňuje plynulejší jízdu a nižší spotřebu energie díky specifickému nastavení pedálu plynu, při němž dojde k omezení výkonu a točivého momentu a sníží se výkon topení a klimatizace.

-    Režim Sport: Nabízí dynamičtější jízdu díky specifickému nastavení posilovače řízení, plynového pedálu a převodovky.

-    Režim 4WD : Tento režim funguje při rychlostech do 135 km/h a rozděluje výkon na všechna 4 kola.

Hbité SUV ve městě

Nový Peugeot 3008, který má nejlepší poloměr otáčení (10,6 m) ze všech 100% elektrických SUV v této kategorii, se velmi dobře pohybuje v městském provozu. Pro usnadnění manévrování je standardně vybaven zadní kamerou, která řidiči nabízí dva úhly pohledu: pohled zezadu nebo z ptačí perspektivy. Tato kamera je vybavena čisticí tryskou pro zachování dokonalého obrazu za všech podmínek.

Za příplatek může být vůz vybaven systémem Peugeot VisioPark 360°, který díky čtyřem kamerám umístěným co nejblíže předním a zadním kolům a dvanácti senzorům rozmístěným po celém voze poskytuje 360° pohled na okolí. 

Rozšířené možnosti poloautonomního řízení

Drive Assist Plus u modelu 3008 je dalším krokem k autonomnímu řízení. Tento systém pomáhá řidiči s využitím všech senzorů vozu (kamery, radary atd.) a informací z online navigace. Asistenční systémy jsou navrženy tak, aby usnadnily řidiči jízdu na víceproudých silnicích, jako jsou dálnice nebo rychlostní silnice:

-    Adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go a systém udržování vozu v jízdním pruhu. Nastavuje řízení a rychlost tak, aby se vůz udržel v jízdním pruhu a jel rychlostí, kterou řidič nastaví.
 
-    Poloautomatická změna jízdního pruhu. Pokud si to řidič přeje, provede za něj systém změnu jízdního pruhu. Stačí aktivovat funkci a stisknout tlačítko „OK“ na volantu. Poté vás systém vás navede do nového jízdního pruhu. 

-    Včasné doporučení rychlosti. Systém na základě snímání dopravních značek a shromažďování informací z online navigačního systému rozpozná jakoukoli změnu rychlostního limitu a navrhne řidiči úpravu nastavení adaptivního tempomatu. Pokud je detekován déšť, systém okamžitě navrhne snížení rychlosti v souladu s rychlostními limity, například ze 130 na 110 km/h na dálnici.

Tyto vlastnosti poloautonomního řízení vyžadují potvrzení řidičem. Senzory zajišťují, aby měl řidič po celou dobu ruce na volantu.

3008 je vybaven nejnovějšími technologiemi aktivní bezpečnosti Peugeot, jako jsou:

 - Systém automatického nouzového brzdění se systémem varování před srážkou: rozpozná chodce a cyklisty, a to ve dne i v noci, v rychlosti od 7 do 140 km/hod.;

- Aktivní systém varování při neúmyslném opuštění jízdního pruhu nebo neoznačeného okraje vozovky s úpravou dráhy vozu;

- Sledování pozornosti řidiče pomocí analýzy pohybů vozu;

- Rozšířené rozpoznávání dopravních značek a jejich zobrazování na digitálním panelu: kromě obvyklých značek omezujících rychlost rozpozná také stop, zakázaný směr jízdy, zákaz předjíždění a konec zákazu předjíždění; 

- Sledování mrtvého úhlu s delším dosahem (až 75 metrů);

- Hill Assist Descent Control (kontrola jízdy ze svahu): automaticky reguluje rychlost vozidla a tím snižuje riziko smyku nebo ztráty kontroly nad vozidlem při jízdě z kopce rychlostí do 30 km/h, ať už při jízdě vpřed nebo vzad; 

- Advanced Grip Control: optimalizuje přilnavost na kluzkém povrchu. Lze aktivovat jeden ze tří režimů: sníh, bláto, písek.

Elektrická platforma, která stanovuje nová měřítka

Peugeot 3008 je prvním modelem, který využívá zcela novou platformu STLA Medium skupiny Stellantis. Ta je určena pro budoucí elektromobily skupiny a stanovuje nová měřítka na trhu.

Platforma STLA Medium „BEV-by-design“ u modelu E-3008 poskytuje rekordní energii v poměru k vzdálenosti mezi koly s kapacitou až 98 kWh, rozvor přitom zůstal krátký (273 m). Díky této vysoce výkonné koncepci nabízí vůz E-3008 nejlepší dojezd ve své kategorii (až 700 km) a přitom zůstává kompaktní (délka 454 cm). 

Nový model E-3008, který byl od počátku koncipován jako elektrický, nabízí 3 různé motorizace s nulovými emisemi:

- Jeden elektromotor, dojezd 525 km, pohon 2 kol, výkon 210 k/157 kW,
- Dva elektromotory s dojezdem 525 km, pohon 4 kol, 320 k/240 kW,
- Jeden elektromotor, dlouhý dojezd 700 km, pohon 2 kol, 230 k/170 kW.

Rychlé nabíjení

Nabíjecí zásuvka na levém zadním blatníku nabízí připojení typu Mode 2/3 (střídavý proud) a Mode 4 (stejnosměrný proud). Pro nabíjení střídavým proudem jsou k dispozici dva typy palubních nabíječek, které vyhovují všem způsobům použití a řešení nabíjení u zákazníků. Standardně je k dispozici třífázová nabíječka o výkonu 11 kW a za příplatek třífázová nabíječka o výkonu 22 kW.

Při dobíjení stejnosměrným proudem prostřednictvím rychlonabíjecích stanic lze zásuvku typu Mode 4 použít pro výkon až 160 kW, což umožňuje dobít baterii vozu E-3008 z 20 % na 80 %, a to u verze se standardním dojezdem za 30 minut a u verze s dlouhým dojezdem za méně než 30 minut.

Rozšířené elektrické funkce  

Funkce V1G neboli Smart Charging - tato funkce je kompatibilní se službami dodavatele energie. Upravuje čas a výkon nabíjení baterie vozu E-3008 podle časových intervalů nižších tarifů, aby se optimalizovaly náklady na nabíjení.

Funkce V2L (Véhicule to Load) umožňuje napájet prostřednictvím vysokonapěťové baterie vozu E-3008 elektrické spotřebiče. Baterii lze využít například k nabíjení elektrického kola nebo k provozu elektrického spotřebiče. Systém může dodávat až 3 kW a 16 A.

Funkce Plug & Charge zjednodušuje postup ověřování vozidla na nabíjecí stanici místě. Nabíjecí stanice kompatibilní s funkcí „Plug & Charge“ vůz automaticky identifikuje. Stačí, když zákazník připojí vůz E-3008 do zásuvky, nabíjení a účtování se spustí samo, aniž by zákazník musel vytahovat platební nebo identifikační kartu.

Tříúrovňové rekuperační brzdění

Díky této funkci může zákazník instinktivně a snadno nastavit úroveň rekuperace energie i úroveň zpomalení vozidla. Pomocí páček za kompaktním volantem lze aktivovat rekuperační brzdění ve třech úrovních, přičemž levou páčkou se rekuperace zvyšuje a pravou snižuje:
•    Nízká (-0,6 m/s²), blízké pocitům při řízení vozu se spalovacím motorem,
•    Střední (-1,2 m/s²), pro výraznější zpomalení po uvolnění pedálu plynu,
•    Vyšší (-1,8 m/s²) pro maximální zpomalení při uvolnění pedálu plynu, a tedy maximální rekuperaci.

Poslední dvě úrovně automaticky zapínají zadní brzdová světla.

Nejnovější generace online informačních systémů Peugeot 

Výbava Allure standardně zahrnuje systém Peugeot i-Connect®, který nabízí plnou konektivitu díky funkci bezdrátového zrcadlení (Apple CarPlay/Android Auto). 

Technologický zážitek doplňuje systém Peugeot i-Connect® Advanced, který je součástí standardní výbavy verze 3008 GT. Tento systém je vybaven online navigací TomTom s funkcí Trip planner, která optimálně plánuje jízdy, aby se maximalizoval dojezd vozu a usnadnilo se dobíjení. Pro výpočet ideální trasy systém zohledňuje celou řadu informací, včetně vzdálenosti, kterou je třeba ujet, úrovně nabití baterie na začátku cesty, požadované úrovně nabití baterie při příjezdu, rychlosti, spotřeby energie, provozu, typu silnice, stoupání/klesání a samozřejmě nabíjecích stanic dostupných v cíli cesty.

Povel „OK Peugeot“, který využívá funkci rozpoznávání hlasu, zajišťuje přístup k funkcím infotainmentu, topení/klimatizace a také k telefonu. Toto rozpoznávání hlasu je nyní schopno rozlišovat mezi příkazy řidiče a spolujezdce.

Pro pomoc uživatelům a zodpovězení jejich případných dotazů je součástí systému palubní dokumentace a odkaz na výukové materiály přístupné pomocí QR kódu. Aktualizace systému probíhají „over the air“.

Kompletní konektivita

Všechny verze 3008 mají dvě zásuvky USB-C umístěné na přední straně středové konzoly, jednu pro nabíjení a přenos dat a druhou výhradně pro nabíjení. Vozy vybavené systémem Peugeot i-Connect® Advanced mají další dvě zásuvky USB-C (pro nabíjení) umístěné v zadní části středové konzoly pro cestující ve 2. řadě. Všechny úrovně výbavy jsou vybaveny třemi 12voltovými zásuvkami umístěnými vpředu a vzadu na středové konzole a v zavazadlovém prostoru. Bezdrátová nabíječka telefonů (15 W) je umístěna na středové konzole pod dotykovými ovladači i-Toggles.

Nové online služby 

Aplikace My Peugeot pro chytré telefony umožňuje uživatelům vozu 3008 zůstat v neustálém spojení s vozem a získat přístup k celé řadě funkcí na dálku:
-    Zjištění zeměpisné polohy vozu, 
-    Upozornění na případné požadované servisní prohlídky;
-    Dálkové ovládání zavírání dveří a aktivace světel nebo klaksonu pro lokalizaci vozu;
-    Spouštění nebo naprogramování přednastavení teploty;
-    Kontrola stavu nabití baterie, naprogramování, spouštění nebo odložení nabíjení baterie.
-    App Store, různé aplikace (hudba, cestování, zprávy, zábava, počasí atd.), které jsou k dispozici přímo v systému infotainmentu nového 3008.

Environmentální přístup

V případě nového Peugeotu 3008 bylo v celém voze použito více než 500 kg ekologických materiálů (kovy + polymery):
-    „Zelená“ ocel a hliník tvoří 60 % celkové hmotnosti „zelených“ materiálů, 
-    Více než 30 polymerových dílů je vyrobeno ze „zelených“ materiálů,
-    Recyklovaný plast se používá v náraznících, spoilerech, odkládacích přihrádkách a koberečcích. 

Udržitelný přístup k designu je patrný i ze snížení počtu ozdobných lišt na karoserii a odstranění všech chromovaných dílů z exteriéru nového modelu 3008.

Integrovaný výrobní ekosystém

Kompletní vývoj nového Peugeotu 3008 se odehrával ve Francii. Stejně je na tom i výroba. Baterie vznikají v továrně Stellantis v Mulhouse, pakety se následně montují v závodě v Sochaux, kde se vozy 3008 vyrábějí.

Jednoduchá a srozumitelná nabídka

Model 3008 je k dispozici ve dvou výbavových stupních: Allure a GT. 

Verze 3008 Allure jsou v jednobarevném provedení, čalounění v kombinaci TEP/látka s reliéfními motivy. Mezi hlavní prvky standardní výbavy patří bezklíčové odemykání a startování, zadní HD kamera, zadní parkovací senzory, LED světlomety a světla, 19palcová litá kola, Peugeot i-Cockpit® se dvěma 10palcovými digitálními panely, online informační systém Peugeot i-Connect® atd.

Verze 3008 GT se dodává ve dvoubarevném provedení s černou střechou a čalouněním Alcantara. Hlavní standardní výbava zahrnuje navíc k verzi Allure: 20palcová litá kola, LED světlomety Pixel, přední parkovací senzory, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru, vyhřívaná přední sedadla a volant, indukční nabíječka telefonů, přizpůsobitelné ambientní osvětlení, Peugeot Panoramic i-Cockpit® se zakřivenou 21palcovou obrazovkou, přizpůsobitelné dotykové ovladače i-Toggles, online informační systém Peugeot i-Connect® Advanced atd.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Ford Mondeo

Rok výroby 2019

455 000 Kč

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy E

Rok výroby 2017

547 000 Kč

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč